АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 17°C
Сумы: 16°C
Львов: 21°C
Ужгород: 24°C
Луцк: 20°C
Ровно: 20°C

Цирк шапіто із взяттям на поруки та збіговисько захисників у справі Мартиненка

Цирк шапіто із взяттям на поруки та збіговисько захисників у справі Мартиненка
Цирк шапіто із взяттям на поруки та збіговисько захисників у справі Мартиненка

Два примітні моменти в справі Мартиненка.

1. Все збіговисько його високопоставлених захисників до яких тільки аргументів на захист не вдається: тут тобі Мартиненко і спонсор Майдану, і ворог Росії, і той, хто не втече. І чому Мартиненко, поки Ахметов не сидить?

Єдине, про що вони уникають розмов, це про суть самої оборудки. Про те, як Мартиненко всунув свою фірму-прокладку в ланцюг постачання державного підприємства. За що і опинився під слідством. Його схема примітивна і дуже поширена в середовищі нашої так званої «еліти».

Подібні оборудки вони не вважають ані ганебними, ані кримінальними. В схожій ситуації на моє питання: «чи ви розумієте, що ви обкрадаєте людей?» один високопоставлений корупціонер з ненавистю кинув: «Я нє ворую! Я зарабативаю!». Бо в їхньому розумінні вкрасти – це отримати бюджетні гроші і зникнути з кінцями. А коли ти роками виймаєш з кишень громадян 25-50% частку суспільних коштів через посередника – то це вже й не крадіжка. Вони це називають «робити бізнес». І привласнені таким чином суспільні кошти сприймають як свої щедрі агентські комісійні. На які вони мають святе право через свій розум, патріотизм, сміливість... І що там ще Мартиненку приписували... Хоча суті це не міняє. І в нормальній країні тягне на тюремний термін.

2. Другий примітний момент – це звісно, участь в цьому «шапіто з взяттям на поруки» міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

На мій хлопський розум, вписуватися за когось можна або з ідейних міркувань, або з комерційних. Ідейні міркування в Народному Фронті? В цьому строкатому і, здебільшого, жадібному товаристві – смішно про це говорити. Тим більше, коли йдеться про захист такого «ідеолога» як Мартинеко.

Тому, можливо, причини брати в цьому участь у міністра інфраструтури були комерційні. Йдеться не про платний флеш-моб. А швидше про повернення боргів. Цілком можливо, що до чиновницької запрлатні міністр Омелян міг отримувати додаткові кешеві бонуси з партійної каси НФ. І ось прийшов час повертати борги.

«Тобі була потрібна партія. Тепер партії потрібна твоя репутація». Або «коготок увяз – всєй птічкє пропасть» – як кажуть к.ц.пи.

Можливо, я помиляюсь. Але інших причин, чому Володимир Омелян не послав під три чорти цю ідею з «поруками», просто не знаходжу. Можливо, ти поясниш, Володимире?

Дмитро Гнап


Теги статьи: НАБУМартиненко МиколаГнап Дмитро

Дата и время 22 апреля 2017 г., 15:06     Просмотры Просмотров: 1354
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Имущество сына министра Авакова снова под арестом
В Днепре на взятке поймали судью
Генпрокуратура передает уголовное дело мера Ирпеня Карплюка в НАБУ для его дальнейшего развала

Многоходовка ФСБ России, чтобы скомпрометировать Президента Украины в молдавском вопросе
Вища рада правосуддя оголосила догану полтавській судді Гольник
Нардеп подал заявление о преступлениях Яценюка и Авакова

В порт «Южный» нагрянули с обыском
В НАБУ подали заявление о преступлении заместителя главы АП Филатова
Директор київського Департаменту земельних ресурсів Олесій Поліщук використовує пільги АТОвців у незаконних оборудках з землею

Порошенко и другие воры уже два года пребывают в ужасе — Соболев
Блицкриг Луценко и Сытника против Холодницкого не удался
Детективы НАБУ расследуют хищение $7,5 млн в киевском институте

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.203648