АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 13°C
Днепр: 13°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 10°C
Сумы: 12°C
Львов: 12°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 12°C
Ровно: 12°C

В уряді допустили значне зростання зарплат українських лікарів

В уряді допустили значне зростання зарплат українських лікарів
В уряді допустили значне зростання зарплат українських лікарів

У Міністерстві охорони здоров’я заявили, що зарплата українських лікарів може вирости у шість разів.

“Після запуску реформи охорони здоров’я зарплата лікарів, що працюють на первинному рівні – педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів, виросте майже в шість разів. Якщо лікар буде працювати як фізична особа – підприємець, ці кошти будуть приходити на його рахунок, а якщо залишиться при центрі первинної медико-санітарної допомоги, гроші буде отримувати центр, а лікаря будуть виділяти кошти за кожного пацієнта, з яким він підписав договір” , – заявила виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в інтерв’ю Дзеркалу Тижня.

За словами чиновниці, після запуску реформи зарплата лікарів, що працюють на первинному рівні, зросте майже в шість разів.

В той же час, науковий консультант Інституту суспільно-економічних досліджень, кандидат економічних наук Ігор Яковенко висловив думку, що Україна може зіткнутися з нестачею сімейних лікарів.

“Якщо населення України, яке, за даними Держкомстату, становить 42 млн 603 тис. громадян, поділити на цей норматив, то потреба становитиме майже 18 тис. сімейних лікарів. А за даними за 2011 рік у нас їх було 8140. За час, що минув, навряд чи істотно збільшилась ця цифра, скоріше навпаки, адже лікарі є однією з провідних груп трудової імміграції. Очевидно, значна частина населення України так і не зможе знайти собі сімейного лікаря”, – вказав він.

Також народний депутат України від опозиційної фракції Радикальної партії Андрій Лозовий розповів про застережння обласних спеціалістів щодо реформи госпітальних округів та закликав прем’єра та міністра охорони здоров’я призупинити реформу, назвавши її геноцидом.

Нагадаємо, раніше соціологи повідомили, скільки українців взагалі відмовляються лікуватися через високі ціни.

Експерти зазначють, що нібито безкоштовна медична допомога, на яку держава витрачає близько 3% ВВП щорічно, каменем лежить на плечах пацієнтів, які оплачують з власної кишені все – від бинтів і йоду до дорогих операцій.


Теги статьи: лікаріМінздравЗарплата

Дата и время 23 апреля 2017 г., 23:09     Просмотры Просмотров: 2879
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.189193