АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 15°C
Днепр: 16°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 13°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 10°C
Ровно: 11°C

Ілюзія конфіскації коштів Януковича, або для чого уряд залив в "Ощадбанк" 8,9 млрд

Ілюзія конфіскації коштів Януковича, або для чого уряд залив в "Ощадбанк" 8,9 млрд
Ілюзія конфіскації коштів Януковича, або для чого уряд залив в "Ощадбанк" 8,9 млрд

Згідно зі звітністю Ощадбанку, за підсумками І кварталу він задекларував прибуток 158,3 млн грн. 

Що цікаво: це відбулося на фоні скорочення чистого процентного доходу банку до 1,4 млрд грн (з 1,8 млрд грн у січні-березні-2016) та декларування доходу від розформування резервів під кредитний портфель на 1,7 млрд грн (у І кварталі-2016 – 652 млн грн; проте за весь 2016 рік були витрати на ).

З огляду на це, виникає питання – навіщо тоді уряд в І кварталі збільшував капітал Ощадбанку на 8,9 млрд грн (за рахунок випуску держоблігацій – тобто через нарощування держборгу), якщо не для доформування резервів під проблемний кредитний портфель?

Адже ж не було офіційних заяв щодо наміру влади та Ощадбанку за рахунок, наприклад, монетизації Нацбанком держоблігацій (читайте - емісії), наприклад, «активізувати кредитування реального сектору економіки» (читайте – розпиляти держкошти через видачу кредитів для структур, пов’язаних із владою)?

До слова, у лютому НБУ публічно завляв про погіршення якості ряду активів в Ощадбанку та Укрексімбанку, чим, власне, обґрунтовував потребу в їх докапіталізації. Згодом заступник глави НБУ Катерина Рожкова на прес-конференції уточнювала, що потреба Ощадбанку та Укрексімбанку в докапіталізації буде визначена до кінця першого півріччя-2017, коли, принаймні, будуть зрозумілими умови можливих реструктуризацій кредитів.

Однак зрештою 8,9 млрд грн були залиті урядом в Ощадбанк (у вигляді держоблігацій) ще до кінця І кварталу (і 7,7 млрд грн – в Укрексімбанк). Звідки такий поспіх? Чи, можливо, докапіталізація під «резервні» цілі – то справа майбутнього, а 8,9 млрд грн були надані для Ощадбанку з іншою метою?

Можливо, саме з цим пов’язане неочікуване (з огляду на попередні публічні конфлікти між БПП і «Народним фронтом») рішення влади про конфіскацію корупційних активів Януковича на 1,5 млрд дол, які зберігалися в Ощадбанку у вигляді валютних держоблігацій і «живих» коштів та зрештою були спрямовані в держбюджет?

Власне, докапіталізація Ощадбанку на 8,9 млрд грн, як мінімум, частково посприяла перерахуванню зазначених активів на рахунки уряду.

Проте виникає питання. Куди ж тоді ділися 1,5 млрд дол ім. Януковича (чи, принаймні, левова частина цих коштів)? Вони, даруйте, були повторно вкрадені?.. А зараз прийшла черга "попрацювати" з коштами, які "народилися" за рахунок нового нарощування держборгу?


Теги статьи: НБУконфіскація коштівЯнукович ВікторОщадбанк

Дата и время 29 апреля 2017 г., 14:15     Просмотры Просмотров: 2742
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072481