АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 19°C
Днепр: 21°C
Одесса: 23°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 16°C
Львов: 15°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 14°C
Ровно: 15°C

Експерти повідомили про погіршення якості кредитних портфелів українських банків

Експерти повідомили про погіршення якості кредитних портфелів українських банків
Експерти повідомили про погіршення якості кредитних портфелів українських банків

Наразі у загальному обсязі банківських позик, виданих домогосподарствам України, сума яких перевищує 160 мільярдів гривень, не обслуговується майже майже третина кредитів.

Згідно з даними НБУ, за підсумками 2016 року валові банківські кредити нефінансовим корпораціям склали 993,6 млрд грн, а домогосподарствам — 156,1 млрд, тобто лише близько однієї шостої від корпоративного показника. Обсяг останнього показника останнім часом постійно скорочувався, зазначає юрист Андрій Вігіринський на сторінках Дзеркала Тижня.

Якість кредитних портфелів, при цьому, залишається нікуди не придатною навіть у платоспроможних банків, більш того, продовжує погіршуватися.

“Якщо на початок 2014 р. частка непрацюючих позик не дотягувала до 20% , то за останні три роки цей показник зріс до понад 30% навіть за офіційною статистикою. А з огляду на поширену практику приховування/прикрашання банками реального стану речей, ймовірно, що і це — не кінцевий показник”, – пише експерт.

“Як зазначається у “Звіті про фінансову стабільність” НБУ: “Зберігається значний розрив у визнаних проблемними кредитах між банками I та ІІ груп (13% портфеля) та банками з іноземним капіталом (38% портфеля). Це свідчить, що частина банків з українським капіталом зволікає з визнанням кредитів проблемними та відповідним формуванням резервів”, – говорить юрист.

Вказується, що діагностичне обстеження банків і вступ в силу нових правил оцінки кредитного ризику з початку 2017 року спонукатиме банки відображати “дійсну картину якості активів”.

“З огляду на вищенаведені пропорції можна припустити, що в загальному обсязі позикдомогосподарств (на 160,5 млрд грн) не обслуговуються кредити на суму щонайменше 50 млрд грн (причому, нагадаємо, лише у платоспроможних банків)”, – підсумовує Вігіринський.

Автор вказує, що кулуарами парламенту вже другий рік “тиняється” проект Закону України “Про реструктуризацію боргів фізичної особи або визнання її банкрутом”, який, відповідно до пояснювальної записки, має принести “виграш банкам за рахунок очищення їх балансів від “мертвих” боргів та збереження їх клієнтів серед активних учасників споживчого кредитування”.


Теги статьи: НацбанкЕкономікаБанк

Дата и время 29 апреля 2017 г., 22:04     Просмотры Просмотров: 774
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 августа 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.063406