АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 11°C
Днепр: 13°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 12°C
Сумы: 11°C
Львов: 17°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 16°C
Ровно: 16°C

Щоб очолити НБУ, Тігіпко мав би позбутися двох банків та інших своїх активів, - закон

Щоб очолити НБУ, Тігіпко мав би позбутися двох банків та інших своїх активів, - закон
Щоб очолити НБУ, Тігіпко мав би позбутися двох банків та інших своїх активів, - закон

Хоча за неофіційними даними джерел агентства Bloomberg, Президент запропонує саме главі правління «Райффайзен Банку Аваль» Володимиру Лавречуку очолити НБУ, з огляду на мінливість політичної ситуації, однозначно стверджувати, що рішення буде саме таким, можна буде, мабуть, лише тоді, коли глава держави внесе до парламенту подання про таке кадрове призначення. До того ж часу все може змінитися в прямому сенсі в останню хвилину.

У будь-якому разі нещодавно джерела «Дзеркала тижня. Україна» називало одним з основних кандидатів на посаду глави НБУ Сергія Тігіпка, який, за даними видання, останнім часом став досить близьким до Президента і «глибоко посвячений в комерційну діяльність останнього» (цитата).

Якби там не було, але згідно зі статтею 18 закону «Про Національний банк України», особа не може бути призначена главою НБУ в т.ч. у випадку, якщо вона є власником «будь-якої кількості акцій (часток, паїв) юридичної особи» (цитата).

При цьому С.Тігіпко є власником не лише Таскомбанку та Універсал Банку (це до питання конфлікту інтересів), але й низки активів в інших галузях економіки (група ТАС).

Чи готовий С. Тігіпко продати ці активи? Чи парламент пом’якшить «під нього» законодавчі обмеження (як це було в історії з призначенням генпрокурора)? Чи будуть спроби пошуку юридичних лазівок для виходу на модель а-ля «сліпий траст»?

Бути може все, що завгодно. Якщо на це буде «політична воля».

P.S. Екс-член Ради НБУ Василь Горбаль (якого теж називали одним з кандидатів на посаду глави НБУ, - ред.) у коментарі журналістам звертав увагу, що С. Тігіпко був ініціатором надання банкам права видавати населенню валютні кредити.


Теги статьи: Райффайзен банк АвальТАСкомбанкПорошенкоТигипкоЛавренчук ВладимирНБУ

Дата и время 30 апреля 2017 г., 11:57     Просмотры Просмотров: 1914
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.111323