АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Перевіркою «Укрзалізниці» керував замміністра з «багатим» тендерним минулим

Перевіркою «Укрзалізниці» керував замміністра з «багатим» тендерним минулим
Перевіркою «Укрзалізниці» керував замміністра з «багатим» тендерним минулим

Комісію, створену урядом для перевірки «Укрзалізниці» щодо можливих зловживань і корупції, очолював замміністра інфраструктури Петро Пінкас, пов’язаний з оточенням прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

У 2008-2009 рр. Пінкас був заступником директора ДПЗД «Укрінтеренерго» Андрія Іванчука, котрого називають другом Арсенія Яценюка. Раніше народний депутат Іванчук був членом партії «Фронт Змін» та довіреною особою Арсенія Яценюка на виборах президента.

Як свідчить офіційна біографія, протягом останніх десяти років Пінкас займався бізнесом. Зокрема контролював компанії ТОВ «Енерджи Ойл», ТОВ «Торговий дім «Словянська група», ТОВ «Український Тендерний Союз», ТОВ «Торговий дім «Зерно України», ТОВ «Управляюча компанія «Зерно України».

Деякі з цих компаній вигравали тендери до 2008 року, тому не всі були зафіксовані у «Віснику державних закупівель», але інформація про замовлення є в реєстрі судових рішень.

Так, 31 березня 2008 року, коли Яценюк був головою Верховної Ради, Міністерство оборони уклало угоду з ТОВ «Торговий дім «Словянська група» на постачання палива на 97,02 млн грн. Договір був виконаний неповністю і Міноборони перерахувало підряднику тільки 62,70 млн грн. Крім того, у 2009 році ТД «Словянська група» через суд стягнув з Міноборони 1,80 млн грн. за прострочення оплати.

Також у вересні 2008 року ТД «Словянська група» продало палива Держкомрезерву на 24,75 млн грн.(3000 тонн по 8250 грн./т.). Перевірка встановила, що паливо придбали за завищеними цінами – відтак держпідприємству завдано збитків на 8,80 млн грн. Крім того, всупереч закону, закупівлю провели без тендеру. У листопаді 2012 Київський господарський суд стягнув із ТД «Словянська група» зазначену суму збитків.

ТД «Словянська група» заснували Петро Пінкас, Ігор Кузьмін та Сергій Скляр. З кінця вересня 2009 року фірму переоформили на «Беніз Лімітед» з Кіпру, а Пінкас значиться як підписант.

ТОВ «Енерджи Ойл» 20 лютого 2006 року, коли Яценюк першим заступником голови Секретаріату президента Віктора Ющенка, уклало угоду з Міноборони на поставку продукції на 34,97 млн грн. З них фірма недопоставила пального на 1,45 млн грн. і силовики домоглися стягнення 101 тис грн. штрафу за неналежне виконання договору. У 2009 компанія збанкрутувала. Весь цей час директором значився Петро Пінкас.

Також близьким до Пінкаса є ТОВ «Енерджи Стіл», на одному із судових засідань він особистопредставляв компанію. У 2008 році «Енерджи Стіл» отримала замовлення на вугілля від ПАТ «Центренерго» на 294,26 млн грн. Про стан виконання договору нічого не відомо.

Офіційно засновниками компанії Сергій Скляр (партнер Пінкаса по ТОВ «Юридична компанія «Юрконсалтінг», «Український Тендерний Союз» та ін.), а також Денис Панфілов. У липні 2009 компанію переоформили на донецького селянина Віталія Буртака, а в кінці року вона збанкрутувала.

Нагадаємо, що у зв’язку з перевіркою Укрзалізниці від посади відсторонили директора Бориса Остапюка. Перед тим, у липні цього року залізничники замовили деревини на 9,10 млн грн. по високих цінах у ТОВ «Форест», співзасновницею якого є Іванна Вислинська, екс-дружина Остапюка. 16 жовтня СБУ провело обшуки у офісах «Укрзалізниці» та «Укрзалізничпостачу», який і проводив тендер.

Наши Гроши


Теги статьи: УкрзализныцяПинкас Петр

Дата и время 17 октября 2014 г., 10:22     Просмотры Просмотров: 2718
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Ежемесячный оклад главы правления "Укрзализныци" Балчуна составляет 461,6 тыс. гривен
Нардеп: «Укрзалізниця» и «Укренерго» в 2016 году потратили в ОРДЛО 836 млн грн
На Хмельнитчине столкнулись пассажирский поезд и локомотив, пострадали дети

Украина прекращает железнодорожное сообщение с Россией - СМИ
Железнодорожные станции «Киев-Октябрьский» и «Киев-Московский» декоммунизировали
Украина ввела еще санкции против России

Вскоре железнодорожное сообщение между Украиной и Россией может полностью прекратиться
Украина продолжает крушить Россию санкциями и запретила перемещение грузовым вагонам крупнейших российских компаний
Тендеры "Укрзалізниці" атакует рейдер: жизнь пассажиров под угрозой – "5-й канал"

Поездки на «Укрзалізниці» становятся опасными для жизни из-за коррупции – СМИ
В Украине пострадали несколько подростков, пытаясь сделать селфи на крыше поезда
Руководство "Укрзализныци" получает из госбюджета 19 миллионов грн "вознаграждения" в год

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как вы относитесь к блокировке российских соцсетей?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте