АНТИКОР — національний антикорупційний портал
МОВАЯЗЫК
Київ: 18°C
Харків: 27°C
Дніпро: 24°C
Одеса: 23°C
Чернігів: 24°C
Суми: 24°C
Львів: 18°C
Ужгород: 20°C
Луцьк: 19°C
Рівне: 18°C

Виборців купували картками на цукор і лотереєю з дешевим вином

Читать на русском
Виборців купували картками на цукор і лотереєю з дешевим вином
Виборців купували картками на цукор і лотереєю з дешевим вином

Проблема підкупу виборців на виборах до об’єднаних територіальних громад залишається ключовою.

Про це заявив за підсумками виборчої кампанії голова КВУ Олексій Кошель.

"Вдосконалюється лише сама технологія - все більшого поширення набувають форми т.зв. "легального підкупу", до якого формально не має відношення кандидат і який дуже складно довести у судовому порядку. Так, однією із форм агітації у низці сіл Чернігівщини стали роздача отрути для жуків і безпрограшна лотерея із дешевим вином. А на Луганщині виборців "купували" соціальними картками і пакетами з цукром. При цьому масштаби цукрової піраміди вражали навіть досвідчених політтехнологів", - зазначив голова КВУ.

Водночас звинувачення в купівлі голосів стає однією із головних технологій протидії опонентам. "До прикладу, однією із головних тем у соціальних мережах чотирьох областей стали "виборчі прайси", а Борзнянський район Чернігівської області був засипаний фальшивими листівками від імені прокуратури зі звинуваченнями кандидатів у підкупі", - розповів Кошель.

Він також відзначив, що політики традиційно продемонстрували низький рівень політичної культури. У закарпатському Перечині політичні аргументи доповнили спаленням автомобіля. У чернігівській Мені партійці відзначилися нападами на представників ЗМІ.

Найбільш масштабні порушення законодавства мали місце на виборах Шполянської ОТГ Черкаської області. Наявні факти мали б лягти в основу не однієї кримінальної справи. Це – і вкидання 200 бюлетенів на одній із дільниць, і видача бюлетенів із позначками, і діяльність псевдожурналістів спортивної зовнішності.

"Одна з причин виборчого свавілля – відсутність покарань. За результатами місцевих виборів-2015 судової інстанції досягла лише незначна кількість кримінальних справ. Очевидно і зараз не варто сподіватися на високу результативність МВС. Одним із чинників по зменшенню масштабів порушень могли б стати кадрові рішення: відставки керівників МДА у регіонах, де зафіксована найбільша кількість порушень законодавства на виборах", - наголосив Кошель.


Теги статті: ВибориПідкупВиборці

Дата і час 01 травня 2017 г., 18:16     Переглядів Переглядів: 1283
Коментарі Коментарі: 0


Коментарі:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наші опитування

Чи є у вас у місті підрозділи тероборони?

Показати результати опитування
Показати всі опитування на сайті
0.045296