АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 14°C
Днепр: 17°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 14°C
Ужгород: 20°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Чиновники Измаильского исполкома злоупотребляют служебными полномочиями

Чиновники Измаильского исполкома злоупотребляют служебными полномочиями
Чиновники Измаильского исполкома злоупотребляют служебными полномочиями

10 октября 2013 г. в городе Измаиле состоялся конкурс на осуществление пассажирских перевозок по маршруту №10, 10а, заказчиком которого выступал исполком Измаильского горсовета.


В конкурсе принимали участие Автотранспортные предприятия ООО «Измаилавтотранс» (который ранее обслуживал маршрут №10), ЧП «Измаилевротрансавто» и ПАО «Севертранс».

При раскрытии пакетов документов претендентов конкурсный комитет не принял во внимание заявление представителей Севертранс и Измаилавтотранс о том, что будущий победитель подал недостоверную информацию на рассмотрение конкурсного комитета исполкома. По данному факту 1 октября прокуратурой начато досудебное расследование в отношении должностных лиц Измаилевротрансавто за подделку лицензионных карточек.

Позже, Измаильским межрайонным прокурором были выявлены еще и нарушения порядка проведения конкурса. Исполкому внесено представление прокурора об отмене решения определения перевозчика.

Вместе с тем, акт прокурорского реагирования остался без удовлетворения и конкурсным комитетом и самим исполнительным комитетом, который 21 октября принял решение об отклонении представления. Никаких обоснований городской совет не привел.

Явное игнорирование требований прокуратуры и норм закона могут свидетельствовать лишь о заинтересованности членов конкурсного комитета в исходе конкурса.

Общественная организация «Верховенство права» обратилась в правоохранительные органы с заявлением о преступлении по фактам злоупотребления служебным положением.

Ізмаїльському міжрайонному прокурору
Дзебко Едуарду Григоровичу
68600, м. Ізмаїл, вул. Свердлова, 63

Начальнику Ізмаїльського міського відділу ГУМВС України в Одеській області
Володимир Іванович Пінчук
68600, м. Ізмаїл, вул. Радянської міліції, 27ЗАЯВА
про вчинення злочину


Громадська організація «Верховенство права» проводить моніторинг законності в сфері пасажирських перевезень, дотримання прав пасажирів та перевізників автомобільним транспортом в Одеській області.
Відповідно до інформації, розміщеної в засобах масової інформації, Громадській організації стало відомо, що Виконавчим комітетом Ізмаїльської міської ради оголошувався конкурс на надання послуг з перевезення пасажирів зокрема за маршрутам №10, 10а в м. Ізмаїл в режимі «маршрутне таксі».
Рішенням виконкому Ізмаїльської міської ради №610 від 31.07.2013, затверджено Умови проведення конкурсу на перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування по об’єкту №2. Рішенням виконкому Ізмаїльської міської ради №640 від 09.08.2013 внесено зміни до умов проведення конкурсу.
Кінцевим терміном подання заяв для участі в конкурсі визначено 10.10.2013 р.
До конкурсної комісії подали свої пропозиції ПАО «Північтранс», ПАО «Ізмаїлавтотранс», ПП «Ізмаїл Євротрансавто».
10.10.2013 р. на засіданні конкурсного комітету по пасажирським перевезенням автомобільним транспортом Виконкому Ізмаїльської міської ради відбулось розкриття та оцінка пропозицій на регулярні перевезення містом Ізмаїл за маршрутами №10,10а, результати якого затверджені Протоколом №2.
Переможцем конкурсу визнано ПП «Ізмаїл Євротрансавто», а ПАТ «Північтранс», ПАТ «Ізмаїлавтотранс» не допущено до участі.
Виходячи з положень ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» члени конкурсного комітету є посадовими особами, наділені законом владними повноваженнями, які вони використовують за для досягнення цілей, визначених законом та приймають обов’язкові для виконання рішення, які створюють значущі наслідки.
Згідно п. 27 Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального користування, члени конкурсного комітету зобов’язані дотримуватися норм законодавства, цього Порядку, об’єктивно та неупереджено розглядати конкурсні пропозиції перевізників-претендентів.
Під час розкриття пакетів учасників представники ПАТ «Північтранс» та «Ізмаїлавтотранс» повідомляли про порушення законодавства з боку ПП «Ізмаїл Євроавтотранс», а саме підробку ліцензійних карт на автотранспортні засоби.
В підтвердження своїх доводів, учасники повідомили номер кримінального провадження щодо розслідування злочину, вчиненого посадовими особами ПП під час підготовки та отримання ліцензійних карт для участі у названому конкурсі.
Крім того, 07.10.2013 р. аналогічне повідомлення про викладені обставини були надані ПАТ «Ізмаїлтрансавто» до виконавчого комітету із додаванням доказів.
За вимогами ст. 45 ,46 ЗУ «Про автомобільний транспорт» у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону та подали до конкурсного комітету копії ліцензійних карток.
До участі в конкурсі не допускаються автомобільні перевізники, які подали до участі в конкурсі документи, що містять недостовірну інформацію.
Заявою також повідомлено, що в порушення чинного трудового законодавства 16 водіїв, які в конкурсних пропозиціях заявлені як працівники ПП «Ізмаїл Євротрансавто» на момент проведення конкурсу не розірвали в офіційному порядку трудові відносини із ПАТ «Ізмаїлавтотранс».
З пояснень директора ПП «Ізмаїл Євроавтотранс» названі водії працюють за сумісництвом на підприємстві. Разом з тим, доказів офіційного прийняття на роботу Кіавалов Сергій Миколайович не давав. Крім того, з огляду на законодавство, що регулює правові відносини сумісників вбачається, що таку роботу можна виконувати лише у вільний від основної роботи час з дотриманням тривалості годин роботи.
Оскільки вимогами конкурсу встановленні критерії щодо наявності трудових ресурсів у претендентів у відповідних обсягах, то такі неврегульовані питання працевлаштування повинні були стати підставою для відхилення ПП «Ізмаїл Євротрансавто» від участі як такий, що не відповідає вимогам організатора перевезень.
Конкурсному комітетові було достеменно відомо про порушення законодавства з боку ПП, про існування підробки ліцензійних карток на автобуси, які були основоположними документами, що підтверджують право надання послуг з перевезень.
Не дивлячись на перелічені обставини, члени конкурсного комітету не прийняли до увагу обставини, які ставили під сумнів сумлінність та відповідність умовам конкурсу конкурсанта ПП «Ізмаїлєвротрансавто», не відхили пропозицію останнього.
Натомість, 10.10.2013 р. було прийнято рішення по обрання переможцем закупівлі саме ПП «Ізмаїлєвротрансавто», про недопущення до участі в конкурсі ПАТ «Північтранс», ПАТ «Ізмаїлавтотранс.
16.10.2013 р. Ізмаїльським міжрайонним прокурором було внесено подання про усунення порушень законодавства та скасування названого рішення конкурсного комітету.
Всупереч вимогам прокуратури рішення конкурсного комітету введено в дію рішенням Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради №870 та вирішено укласти договір строком на 3 роки.
Усі перелічені обставини свідчать про свідоме порушення закону під час прийняття рішення по визначенню переможця з міських пасажирських перевезень маршрутами загального користування.
Члени конкурсного комітету як посадові особи, що уповноважені законом на організацію, супроводження та прийняття рішення по результатам конкурсу, діючи всупереч закону, користуючись наданими повноваженнями, умисно прийняли необґрунтоване незаконне рішення, зловживаючи наданими владними повноваженнями на користь ПП «Ізмаїл Євротрансавто».
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 40 Конституції України, ст. 189 КК України, ст. 55, 56, 214, 215 КПК України,

ПРОШУ:

Внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Розпочати досудове розслідування відносно посадових осіб - членів конкурсного комітету по пасажирським перевезенням автомобільним транспортом Виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради, які приймали рішення про визнання переможцем конкурсу на здійснення перевезень маршрутами №10, 10а в місті Ізмаїл ПП «Ізмаїл Євротрансавто» за статтею 364 Кримінального кодексу України.
Повідомлення про початок кримінального провадження надіслати на адресу 65012, м. Одеса, а/с №47

Додатки:

Копія протоколу №2 від 10.10.2013 р.
Копія рішення №870 від 21.10.2013 р.
Копія Подання №6065 від 16.10.2013 р.
Копія заяви від 07.10.2013 р.


Голова правління В.І. Семенов 

Верховенство права


Теги статьи: КоррупцияИзмаил

Дата и время 12 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3692
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Зеленский решил разобраться с коррупцией при закупках для нужд армии
Криклий заступился за скандального главу АМПУ
В Киеве задержали организатора схемы хищения зерна из Госрезерва на миллионной взятке

Сeнничeнкo Дмитрий: кaк рaзвoрoвaть ocтaтки Укрaины. Часть 2
Ждем новый коррупционный скандал: у министра Криклия появился совместный проект с руководителем Госкосмоса Владимиром Усовым
На Харьковщине осудят чиновницу за хищение более чем 400 тыс. гривен

Чиновник Харьковской ОГА, которого задержали на миллионной взятке, вышел под залог
За нанесение 13,7 млн грн убытков "Электротяжмашу" осудят 4 человек
На Хмельниччине руководство Пенсионного фонда присваивало зарплаты сотрудников

«Список Дубинского» подтвердился: фирмы-«скрутки» НДС всплыли на ремонте больниц и школ Одесской области
У Шмыгаля открыто заводят на тендеры зашквареные компании, чтобы бюджет разворовывать
Уничтожение государственных буксиров могут стать причиной аварии в украинских морпортах – СМИ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.412196