АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -1°C
Днепр: 2°C
Одесса: 7°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -2°C
Львов: 4°C
Ужгород: 8°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

По наглой штабной морде

По наглой штабной морде
По наглой штабной морде

Повернувшись з останньої поїздки у АТО, я вирішив, що розпочинаю свій власний проект з реформування Української армії.

Мене аж підкидає від злості, коли дізнаюсь про армійський ідіотизм, піднесений до правила. Чекати, що комусь у міністерстві або у генеральному штабі проясниться в голові, сенсу немає. Я почну, у міру своїх скромних можливостей, а там, можливо, інші журналісти та активісти підхоплять цей прапор боротьби з кретинізмом.

Мова іде про штабні перевірки бойових частин на полігонах та на передовій. Керівний штат ЗСУ роздутий до неможливості. В тилу у кабінетах сидить натовп начальників у великих погонах. Їм потрібен статус УБД, а ще потрібно періодично показувати вищому начальству, що вони для чогось потрібні. Зробити це можна, виїхавши з якоюсь перевіркою у бойову частину – перевірити, чи інформаційні дошки на полігонах зроблені на однаковій висоті, чи інструмент на пожежному щиті висить у правильній послідовності, чи сніг з техніки прибрали. Буває, що на таку перевірку приїжджає від 10 до 20 штабних полковників та підполковників.

Всю цю шоблу командир підрозділу має годувати і «танцювати». Шашлики, коньяки, кури-гриль. І хай тільки спробує не вгодити.

Але навіть не це головна проблема. Як би хлібосольно не зустріла частина перевіряльників, вони однаково знайдуть якісь недоліки. А як інакше? Навіщо ж вони їздили, якщо нічого не знайшли? В армії так, якщо ти нічого не знайшов, значить погано шукав, відповідно погано працюєш. А якщо роздовбав бойову частину у пух та прах – молодець! Цінний працівник.

Під час перевірок починає безвідмовно працювати ще одне правило. Винним виявиться той, в кого найменше звання та посада. Запитає перевіряльник в комбрига: «Що це за х…ня?». Комбриг відразу викличе замполіта і задасть те ж саме запитання.

Замполіт – комбата. Комбат – ротного. Ротний – рядового. Як результат усі злі, а рядовому вліпили догану і зняли зарплату.

У підсумку, коли в цього рядового закінчується контракт, він каже: «А пішли ви всі…» і звільняється. Якщо ж у цій ланці з’являється порядний офіцер, то він бере вигадану провину на себе і, відповідно, теж бажає якнайшвидше звільнитись з вищеозначеними словами.

Під час останньої поїздки два тижні мотався по передовій і побував у багатьох бригадах та підрозділах. Наведу кілька прикладів, за що військові за останні кілька місяців отримали на горіхи:

  1. Болото у лісі, на передовій лежить не рівно. Техніка їздить – збиває бруд у горби. Чому не розрівняли?
  2. Солдат у бліндажі сидить без броніка.
  3. Каструля, в якій, у польових умовах, готують на вогні, – закопчена. Чому не відтерли піском до блиску?
  4. На передовій немає стенда, де зазначено меню на місяць.
  5. Не створений взводний пункт видачі боєприпасів. Тут більш докладно. Коли я воював, боєприпаси завжди були на позиції, під рукою. А виявляється, це неправильно. Боєць має отримати на пункті видачі 4 ріжки, розписатись і побігти воювати. Відстрілявся, каже сєпарам: «Стоп, почекайте, бо в мене патрони закінчились. Я зараз». Сєпари кажуть: «Лади, ми почекаємо». Солдат біжить на пункт, отримує ще 4 ріжки, розписується…

Як я збираюсь з цим боротись? А от як.

Даю військовому начальству час до вересня, щоб отямилися. За цей час збираю подібні випадки. Беру їх «на олівець». А з вересня починаю розслідування по кожному такому «пильному» інспектору.

Дізнаюсь про нього все:

  • де і як він служив
  • як отримав УБД
  • завдяки яким зв’язкам просувався по службі
  • що і коли пропало в частині, де він служив і чи не причетний він до розкрадання.

Все – включаючи гріхи юності та колір штанчат, у яких він у дитячий садок пішов. Пишу таку собі біографію і виставляю на широкий загал. Не подобається – хай викликає мене на дуель, якщо духу вистачить. Залишаю за ним право обрати зброю.

Влад Якушев, лейтенант, экс-начальник пресс-службы 14-й отдельной механизированной бригады ОК «Запад»


Теги статьи: ВСУАрміяРеформиАТО

Дата и время 03 мая 2017 г., 18:21     Просмотры Просмотров: 3375
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.151716