АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -5°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Бюрократія і обіцянки як перевірений метод «не чіпати» Театр на Подолі

Бюрократія і обіцянки як перевірений метод «не чіпати» Театр на Подолі
Бюрократія і обіцянки як перевірений метод «не чіпати» Театр на Подолі

ЗМІ намагалися з’ясувати, чому питання Театру на Подолі розглядається мляво, а будь-які експертні висновки, які обіцяла зробити київська влада, переносяться кожного з місяця на місяць.

І чому станом на травень, тобто через півроку після презентації фасаду Театру на Подолі, у влади немає жодної офіційної позиції і жодного рішення, виробленого спільно з громадськістю стосовно будівлі театру.

Піврічні обіцянки

ння, про те, що робити з Театром на Подолі на Андріївському узвозі у Києві – вводити в експлуатацію в існуючому вигляді чи лише після доопрацювання зовнішнього вигляду будови – постало одразу після того, як завіса спала, і  наприкінці листопада минулого року люди побачили чи то крематорій, чи то саркофаг, чи то енергоблок… Як тільки не називали кияни фасад нового театру на Андріївському!

Врахувавши громадський шок, головний архітектор Києва Олександр Свистунов, як повідомляв «Ні корупції!», одразу заявив, що «будівництво театру на Подолі не можна вважати завершеним, оскільки на сьогоднішній момент не враховані зауваження містобудівної ради». Тоді ж Свистунов пообіцяв, що архітектор театру повинен виконати рекомендації містобудівної ради у плані внесення коригувань у проект, після цього проект мав пройти громадські слухання і мав бути винесений повторно на містобудівну раду. І вже після цього реконструкція фасаду мала би бути завершена.

І найголовніше – всі ці дії Свистунов обіцяв завершити до травня - саме на той час попередньо було заплановане відкриття театру.

А ближче до Нового року столична влада, як повідомляв «Ні корупції!», пообіцяла провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі до квітня 2017 року.

Ось як про це написав на своїй сторінці у Фейсбук керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко:

«…до кінця грудня місто буде формувати дорожню карту безпосередньо по Театру на Подолі.

До середини січня будемо утворювати робочу групу, яка має випрацювати механізм публічного обговорення з широкими колами громадськості, залучивши професіональні спільноти щодо наступного кола питань: містобудівне та пам’яткоохоронне законодавство; формальне та неформальне планування в місті; дискурс щодо нового будівництва в історичному середовищі: ризики, переваги; доля Андріївського узвозу; театральна культура в місті; способи участі громадськості в проектах міського розвитку (український та закордонний досвід); меценатство тощо (коло тем має бути уточнено робочою групою).

До квітня ми маємо провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі, а також усіх необхідних експертиз, які будуть визначені Робочою групою.

До травня робочій групі необхідно буде сформувати рекомендації Архітектурно-містобудівній раді та головному архітекторові міста Києва щодо будівлі Театру на Подолі та пропозиції щодо переліку регуляторних актів для удосконалення механізмів регуляції взаємовідносин в місті Києві в галузі містобудівної діяльності, сформувати пул пропозицій щодо змін  у законодавстві для гармонізації взаємовідносин між громадою, бізнесом та владою на національному рівні. Впевнений також, що до цього часу необхідно розпочати розробку окремих регуляторних актів для гармонізації взаємовідносин між громадою, бізнесом та адміністрацією на рівні міського менеджменту.

До травня ми маємо розпочати дискусію стосовно долі Андріївського узвозу для убезпечення майбутніх конфліктних ситуацій, розпочати розробку стратегічного документу щодо майбутнього розвитку вулиці Андріївський узвіз», - розпланував помісячно етапи роботи щодо театру Бондаренко.

Так от, «Ні корупції!» через запит про доступ до публічної інформації поцікавився у Київській міській державній адміністрації документами про проведення незалежної технічної експертизи щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав при реконструкції будівлі Театру на Подолі, що мали вже бути готові до квітня. Одначе копії цих документів ми так і не отримали.

І не дивно, бо 10-го квітня на своїй сторінці у Фейсбук Бондаренко знову заговорив про проведення фахової експертизи та отримання інформації про можливі порушення законодавства при зведенні Театру на Подолі, що, згідно з попередніми словами цього самого посадовця, ВЖЕ мало бути зроблено.

Крім того, керівник апарату Київської міської державної адміністрації Володимир Бондаренко у квітні знову відсунув терміни ухвалення рішення з приводу Театру на Подолі цього разу на... червень.

Як передає прес-служба КМДА, після першого засідання робочої групи щодо Театру на Подолі Бондаренко 7 квітня заявив, що рішення щодо подальшої долі театру може бути напрацьоване за 2 місяці.

«Я попросив членів робочої групи компенсувати певні адміністративні затяжки оперативністю у прийнятті рішень. Ми долучили до цієї робочої групи всіх, хто виявив бажання працювати задля міста, і вже після першого засідання ми можемо зробити висновок, що ця робоча група працюватиме ефективно та вестиме конструктивний діалог. Думаю, що ми впораємося за 2 місяці», – сказав Бондаренко.

Шлях петиції

Електронна петиція № 5174 щодо повернення історичного вигляду Андріївському узвозу, який є спільним спадком всього українського народу, та щодо знесення нового фасаду театру і зобов`язання повернути історичний вигляду будинку, автором якої є Віктор Назаренко, за місяць зібрала 10 416 підписів. Тобто, отримала право бути прийнятою до розгляду.

29 грудня 2016 року у Київраді повідомили, що петицію щодо знесення нового фасаду театру на Андріївському узвозі таки прийняли до розгляду.

24 січня 2017 року під час чергового засідання постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування ухвалили підтримати петицію в частині проведення службового розслідування щодо погодження проектної документації з реконструкції театру на Подолі і в разі виявлення правопорушень звернутися до правоохоронних органів.

Крім того, ухвалили створити робочу групу для врегулювання ситуації, що склалася, стосовно реконструкції будівлі театру на Подолі із залученням Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Департаменту культури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, голови постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування (або заступника) та голови постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики (або заступника), а також фахівців і представників територіальної громади міста Києва.

«Ні корупції!» має у своєму розпорядженні копію витягу з протоколу, отриманого в результаті публічного запиту.

Днем пізніше, 25 січня 2017 року, під час чергового засідання постійної комісії Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики ухвалили підтримати створення Робочої групи із врегулювання ситуації, що склалася навколо реконструкції театру на Подолі, та рекомендувати долучити до її складу: голову постійної комісії з питань культури, туризму та інформаційної політики В.В. Муху, Голову постійної комісїі з питань містобудування, архітектури та землекористування О.Г. Міщенка, депутата обраного по виборчому округу №76 Л.І. Березницьку, по одному представнику з Депаратменту культури, Департаменту містобудування та архітектури, Подільської районної у місті Києві державної адміністрації, Громадської ради при Подільській районній у місті Києві державній адміністрації, а також представників громадських організацій.

«Ні корупції!» має у своєму розпорядженні копію витягу з протоколу, отриманого в результаті публічного запиту.

А 14 лютого у відповідь на петицію київський міський голова В.Кличко повідомив, що за його дорученням петицію розглянуто і створено робочу групу, основним завданням якої є «відпрацювання механізму публічного обговорення з територіальною громадою містобудівного та пам’яткоохоронного законодавства, планування в місті, долі Андріївського узвозу, нового будівництва в історичному середовищі, участі громадськості у проектах міського розвитку, меценатства тощо».

«До квітня заплановано провести незалежну технічну експертизу щодо можливих порушень містобудівного, пам’яткоохоронного законодавства, авторських прав під час реконструкції будівлі Київського драматичного театру на Подолі, а також усі супутні експертизи, визначені робочою групою.

До травня робоча група має сформувати рекомендації архітектурно-містобудівній раді при Департаменті містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та головному архітекторові міста Києва щодо будівлі театру, перелік регуляторних актів для удосконалення механізмів взаємовідносин у місті Києві в галузі містобудівної діяльності та напрацювати пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства для ефективної взаємодії громади, бізнесу і влади», - пообіцяв Кличко у лютому і додав, що «остаточно питання подальшої долі Київського драматичного театру на Подолі та його зовнішнього вигляду буде вирішено після завершення відповідного комплексу організаційно-правових заходів, діалогу з експертною спільнотою та членами територіальної громади міста Києва». Щоправда, коли ж врешті-решт це станеться, Кличко вже не уточнив.

А в березні, як стало відомо «Ні корупції!», Кличко навіть призначив відповідального за розгляд цієї петиції і подання плану заходів, спрямованих на вирішення питань, порушених у петиції. Це його нинішній заступник – Олександр Спасибко.

При цьому призначення конкретної особи, відповідальної за розгляд петиції, ні самій петиції, ні власне вирішенню питання стосовно Театру на Подолі аж ніяк не допомогло, адже терміни обіцянок київської влади кожного разу зміщуються, технічна експертиза відкладається, робоча група створена, але результатів поки що немає... І, здається, влада просто боїться підтримувати у цьому питанні будь-яку сторону - чи то забудовника, чи то громадськості.

Адже інколи набагато комфортніше займатися бюрокатією: і час іде, і робота робиться, і питання вирішуються, щоправда, лище на папері.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: КиївАндриевский узвозтеатр на ПодолеПодол

Дата и время 04 мая 2017 г., 17:24     Просмотры Просмотров: 1398
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?






Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.266052