АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 8°C
Днепр: 11°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 9°C
Сумы: 9°C
Львов: 5°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

«Держгеонадра»: підставні аукціони та продаж чужої власності

«Держгеонадра»: підставні аукціони та продаж чужої власності
«Держгеонадра»: підставні аукціони та продаж чужої власності

Надра – це той стартовий капітал, який може оживити економіку країни.

Проте користування українськими надрами сьогодні – це сфера, яка потребує кардинального реформування та внесення змін до цілої низки кодексів та законів.

На прикладі лише однієї компанії стає зрозумілою  вся сутність «ефективної» роботи «Держгеонадра».

Так, постреволюційні чиновники вирішили продати інформацію компанії «Укргранресурс» по Олегівському родовищу, яка хоче викупити надра, що сама ж дослідила і захистила. Однак «Держгеонадра», отримавши через свою базу інформацію про родовище, продало її іншим особам. Причому, лише за 27 тис грн.

А для відведення очей організували підставний аукціон. На нього не допустили з формальних причин компанію «Астра Стоун», яка була готова викупити геологічну інформацію за 2,5 млн грн. і реально запустити роботу.

Кульмінацією корупційної оборудки має стати вже другий підставний аукціон з продажу Олегівського родовища, який відбудеться у наступному місяці.

Вкрадена інформація

Запекла боротьба почалася ще у жовтні 2013 року, коли заступник голови «Держгеонадра» Радованов С.В. звернувся до Житомирської обласної ради з клопотанням погодити продаж Олегівського родовища на аукціоні. Хоча на той час вже існувало інше рішення обласної ради про погодження викупу родовища без аукціону компанією СПП «Фірма Укргранресурс» (за законодавством України, дослідник родовища та власник геологічної інформації має право таким чином викупляти родовище). Незважаючи на це, облрада дозвіл Радованову надала.

А «Укргранресурс», яке дослідило Олегівське родовище лабрадоритів у Житомирській області, затративши на збір та захист геологічної інформації більше 3 років та близько 2,5 мільйонів гривень, залишилося ні з чим. Хоча за законодавством України – геологічна інформація є власністю підприємства, яке здійснило розвідку родовища. Її компанія планувала використати для промислового видобування лабрадориту.

«Держгеонадра» керує державним підприємством, що реєструє всю геологічну інформацію в державі, тому в розпорядженні посадових осіб служби була і геологічна інформація про Олегівське родовище, власником якої є « Укргранресурс». Відтак, чиновники вирішили, що можуть під час продажу надр з підставного аукціону, для наперед визначених покупців, реалізувати ще й чужу власність за смішні гроші – 27 тис грн.

Цікаво те, що компанію ТОВ «Астрастоун», яка хотіла викупити геологічну інформацію в «Укргранресурс» за 2,5 мільйона гривень та оплатила гарантійний внесок для участі в аукціоні – 220 тис. грн, до участі в цьому аукціоні з формальних підстав не допустили.

Тим часом, Укргранресур вже вдруге звернувся до служби із заявою на викуп надр і отримання дозволу, проте кожен раз отримує нові і нові відмови. Компанія усуває всі недоліки в документах, на які вказала «Держгеонадра», отримує нові погодження, подає пакет документів на викуп надр 05.08.2014. Однак їй знову було відмовлено у праві викупити надра і отримати дозвіл на користування ними. Цього разу, на думку першого заступника голови Держгеонадра, рішення облради на користь Укргранресурс чомусь недійсне, хоча Житомирський окружний адміністративний суд рішенням від 08.10.14р. вказує на зворотнє.

Документи «Укргранресурсу» протримали більше 60 днів, щоб встигнути підготувати замовний аукціон на 12 листопада.

«Держгеонадра» відпрацьовує замовлення

Компанія «Укргранресурс» через адміністративний суд м. Києва заборонила оборудки чиновників та порушила кримінальну справу проти вищих посадовців «Держгеонадра».

Віталій Коломієць, юрист СПП «Фірма Укргранресурс» розповідає: «Керівництво «Державної служби геології та надр» чудово розуміє, що буде знято зі своїх посад у процесі люстрації, тому поспішає відпрацювати «замовлення». Сьогодні вони шахрайським шляхом проводять аукціон без обовязкових відомостей про склад корисних копалин, які повинні опублікуватися в «Урядовому кур`єрі». Приховуючи обов’язкову до оголошення інформацію на конкурс, вчинюють лише дрібний корупційний проступок у цілому ланцюгу протиправних дій. Наразі з приводу привласненя чужої власності розслідується кримінальне провадження за ст. 190 та ст. 366 КК – шахрайство. Також було розпочато судовий процес про незаконне використання чужої геологічної інформації під час підготовки аукціону».

Коли ситуація набула публічного розголосу, вищі чиновники «Держгеонадра» почали виправдовуватися, що лише хочуть наповнити бюджет, і аукціон більше відповідає інтересам держави, ніж викуп цих надр власником інформації про них. Однак фінансова сторона аукціону свідчить про інше.

Цікаво те, що на аукціонах і при попередній владі, і при нинішній кінцева ціна відрізнялася від початкової, викупної ціни (без аукціону) не більше як на  5-10% . Так чиновники провели влітку аукціон, на якому було зроблено лише по одній ставці. Крім цього, за час перебування на посадах чиновники реалізували на аукціонах лише 3 (три) дозволи, а без аукціону за 2014 рік  видали більше трьох сотень.

Можна лише уявити, скільки інвесторів втратила Україна через таких горе «спеціалістів» з наповнення державного бюджету.

Журналістське розслідування про незаконний аукціон:

Довідка про голову Державної служби геології та надр України

31-річний львів’янин Дмитро Кащук очолив Державну службу геології та надр України за протекцією віце-спікера Кошулинського Р.В. Раніше  він обіймав посаду заступника директора департаменту зовнішньоекономічної політики Міністерства економіки України.
У грудні 2010 року Дмитро Кащук очолив управління інвестиційної політики Львівської ОДА, яке було створене тодішнім очильником області “регіоналом” Василем Горбалем у рамках головного управління економіки, інвестицій та інновацій. З Горбалем Кащук співпрацював і до цього призначення, будучи його радником.
З 2005-2006 працював у комітеті Верховної Ради з питань економічної політики. 2006-2008 був помічником-консультантом нардепа Василя Горбаля. У 2008 призначений заступником директора департаменту розвитку експорту Мінекономіки України.

http://nikorupciji.org/


Теги статьи: Дмитро КащукДержгеонадра

Дата и время 20 октября 2014 г., 13:04     Просмотры Просмотров: 6328
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Очільник Держгеонадр Опімах готує “злив” олігархам державних підприємств, - ЗМІ
«Під шумок епідемії»: на Волинському Поліссі продають бурштинове родовище площею 413 гектарів
Красиво жити не заборониш. Голова Держгеонадр обзавівся квартирою за чотири мільйона

Нове бурштинове “полювання”: на Житомирщині незаконно роздають спецдозволи копачам
Голова “Держгеонадр” отримав 4,7 мільйона “відступних” від “АГКУ”
Кабмін призначив нового главу Держгеонадра

Суд анулював спецдозвіл на видобуток торфу сімейній фірмі нардепа з ОПЗЖ
Як пройшла перевірка Дергеонадр "Карпатської рудної компанії", через яку Захарченко заволодів Мужіївським золоторудним родовищем?
Молодой казнокрад Дмитрий Кащук наживался на коррупционных схемах в Государственной службе геологии

Казанский: рекламная кампания «Украинской стратегии» Гройсмана процентов на 40 оплачена из коррупционных махинаций «Держгеонадр»
Свободівський корупціонер та бурштиновий магнат Дмитро Кащук видаляє з Гугл згадки про свої злочини
Беспредел в "Держгеонадрах": Кирилюк продолжает проворачивать аферы вопреки решению суда

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.083525