АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 2°C
Днепр: 4°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 2°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

Відкритий лист Івана Зайця до Ляшка

Відкритий лист Івана Зайця до Ляшка
Відкритий лист Івана Зайця до Ляшка

Повний текст  відкритого листа екс-депутата ВР Івана Зайця до голови Радикальної партії Олега Ляшка, який підкилимно вирішив виключити Зайця зі списку своєї партії.   

 

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

 

Івана ЗАЙЦЯ до голови Радикальної партії Олега ЛЯШКА

 

Звернутися до Вас  з цим листом мене спонукає  не стільки факт викреслення мого прізвища з виборчого списку Радикальної партії  і позбавлення мене права участі у виборах до Верховної Ради, скільки порушення Вами політичних домовленостей і Ваше намагання виправдатись за допомогою брехливих пояснень.

Я дав згоду на участь у дострокових виборах до Верховної Ради за списком Вашої партії ідучи назустріч Вашій пропозиції та у сподіванні досягти об’єднання зусиль двох політичних сил - Руху та Радикальної партії. Сполучити енергію молодості і рішучості та досвіду. Я  розраховував, що співпраця  людей двох політичних поколінь слугуватиме спадкоємності традицій українського державотворення і зміцнюватиме позиції патріотичних сил, підштовхуватиме владу до проведення радикальних реформ і модернізації України, сприятиме перетворенню  нашої Вітчизни у сильну демократичну квітучу європейську країну. 

На жаль, досягнуті нами домовленості були підступно зторпедовані Вами та Вашим найближчим оточенням. Спочатку без будь-яких пояснень відбулося витіснення багатьох  рухівців з числа погоджених кандидатів у депутати в мажоритарних округах, і на останок 13 жовтня з виборчого списку викреслили і моє прізвище. У Вас не вистачило ні мужності, ні порядності заздалегідь і особисто повідомити мене про Ваше рішення. Я дізнався про нього із засобів масової інформації.  І готували Ви його потайки не тільки від мене, але й від своїх однопартійців, зокрема від делегатів з’їзду. Насправді це рішення ухвалювалося ляльководами, які стоять за Вами, а освячувалося на таємному  зібрані, яке при найкращому бажанні не назвеш з’їздом. 

Спосіб мого виключення з виборчих списків Вашої партії, Ваше пояснення цього рішення і подальше Ваше ухиляння від зустрічі зі мною  красномовно засвідчують, що Ви не самостійна політична фігура,  а маріонетка в руках антиукраїнських  сил. 

ЗМІ поширили Вашу заяву про те, що мене виключено із виборчого списку Радикальної партії начебто внаслідок "народної люстрації" за вимогою громадян, які мають претензії до мого віку та тривалого терміну роботи в парламенті. Таке Ваше виправдання свого негідного вчинку нагадує комуністичні часи, коли саме  "на прохання трудящих" творилися чорні справи. 

Ваші аргументи наскрізь фальшиві. Ні на радіо та телебаченні, ні в друкованих та електронних ЗМІ, ні під час Ваших зустрічей з виборцями не було таких вимог щодо мене. Вся моя біографія і діяльність в парламенті та уряді не дає жодних підстав для люстрації за критеріями, визначеними законом та народом. Ви вигадали штучні критерії, які спотворюють суть народної люстрації. Ті політики та держслужбовці, яких кидали у смітники, опинялися там за корупцію та хабарництво, за колабораціонізм та брехню, за підтримку злочинного режиму Януковича та сепаратизм, а не  через свій вік та тривалу роботу в державних органах. 

Маскування мого зняття з виборів під народну люстрацію потрібне Вам для того, щоб приховати справжню причину Вашого рішення. Я певен, що це рішення приймалося на вимогу антиукраїнських політичних сил, серед яких вочевидь знаходяться і Ваші фінансові донори - олігархи. Позбавлення мене можливості брати участь у виборчій кампанії сталося після того, як я розпочав критику "Опозиційного блоку" та "Сильної України" як кандидат в депутати від Радикальної партії.  В лавах саме цих політичних сил сконцентровані тепер провідні члени команди Януковича, задіяні у політичній корупції та підгодовуванні морально нестійких політиків. Своїм ганебним вчинком Ви остаточно розвіяли сумніви тих, хто ще думав, що навколо Вашої персони пліткують та плетуть  інтриги ворожі антиукраїнські сили та підтвердили думку багатьох громадян України, що Ви морально ущербна, нечесна і ненадійна особа.

Ви свідомо вводили мене в оману щодо змісту та мети Вашої справжньої політичної позиції. І через це багато людей було обнадієно, яких я переконував в необхідності підтримки Радикальної партії, і в яких тепер я щиро прошу пробачення. 

Багато моїх друзів і колег, політиків застерігали мене від співпраці з Вами. Але я сподівався, що проголошувана Вами політична позиція спонукає Вас розпрощатися з гріхами минулого. Особливо розраховував на те, що жертовність пересічних українців на Майдані та в боротьбі з російським агресором змінять на краще теперішніх політиків, в тому числі і Вас. Тому й прийняв Вашу пропозицію піти до парламенту за списком Радикальної партії. 

Цей  лист - не протест  ображеної людини, яку позбавили можливості ще раз стати народним депутатом.  Своє місце в політиці я чесно виборов чіткою політичною позицією та тяжкою працею. Де б я не був - чи в парламенті, чи в уряді - я прагнув працювати чесно, по совісті та в злагоді з людською мораллю. Доля так розпорядилася, що мені поталанило брати активну участь у створенні української держави. А вищої вершини для будь-якого політика - як бути серед засновників держави - не існує. Мандат депутата  не потрібен мені як  засіб самоствердження. Тим паче в час війни.  Тут йдеться не про мої амбіції,  а про символіку Вашого поводження. Ця символіка є дуже поганим орієнтиром для української молоді,  яка розпочинає свій шлях у політиці, і з моральним здоров’ям якої українське суспільство пов’язує відродження та розвиток нашої країни. 

 

Народний депутат України 

I, II, III, IV, VI скликань, міністр

екології та природних ресурсів України 

(2000 - 2001 рр.).                                                                               І. ЗАЄЦЬ 

 

 

16 жовтня 2014 р.


Теги статьи: Заец ИванОлег Ляшко

Дата и время 21 октября 2014 г., 00:46     Просмотры Просмотров: 5240
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Карточный домик: неизвестные заказали игровую колоду с политиками
"Когда вынес все полотенца из отеля в Хургаде". Пользователи соцсетей поглумились над съездом радикалов
"Секта "радикалов": в сети высмеяли съезд партии Ляшко

Парламентські пригоди «бойових радикалів», або як «Снековий король» з Президентом «воював»
Ляшко погань та перша скотиняка, - батько пораненого моряка
СБУ заблокувало розкрадання деревини на Одещині

Журналист рассказал, что Порошенко нашел оружие против Тимошенко и Ляшко на Черниговщине
Ляшко не дает открыть внеочередное заседание Рады
Отмена президентских выборов грозит хаосом и анархией, - Ляшко

Тимошенко и Бойко лидируют в рейтинге кандидатов на пост президента Украины — свежий опрос
Ляшко: “Вместо достоинства мы получили унижение”
"Иди гуляй": четыре нардепа "голосовали" в Раде, находясь в Одесской области

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059263