АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

В “Укрпатенте” назревает восстание трудового коллектива из-за люстрации

В “Укрпатенте” назревает восстание трудового коллектива из-за люстрации
В “Укрпатенте” назревает восстание трудового коллектива из-за люстрации

Редакция получила обращение от коллектива ГП “Укрпатента” о ситуации, сложившейся на предприятии. Обратившиеся в редакцию члены трудового коллектива указывают, что (цитируем) “директор Укрпатента – Фролов Станислав Викторович, в результате попадания под люстрацию, освобождается задним числом, при этом автоматически исполняющим обязанности директора становится Зеленский Андрей Викторович, его первый заместитель.

Организация, что руководит нами (служба интеллектуальной собственности). Ее директором является Ковиня Николай Викторович, который тоже попадает под люстрацию, и в срочном порядке издает приказ о назначении на должность директором Укрпатента Зеленского. А сам Ковиня тоже освобождается от должности. Вопрос … для кого пишутся законы? … То есть, руководство НЕ изменилосья, и дальше крадет деньги граждан”.

Ниже приводим полностью обращение трудовго коллектива “Укрпатента”. Возможно, что ситуация заинтересует правоохранительные органы и всевозможные “люстрационные комитеты”.

Звернення до політичних партій, громадських організацій та громадських діячів, засобів масової інформації.

Шановні панове! Дійсним листом звертаємо Вашу увагу на неприпустимий стан речей в Державному підприємстві «Український інститут промислової власності» (далі – ДП «Укрпатент»). ДП «Укрпатент» є єдиним в Україні державним закладом експертизи, який здійснює розгляд і проведення експертизи заявок на об’єкти промислової власності, забезпечує державну реєстрацію та видачу охоронних документів на об’єкти промислової власності, а також забезпечує публікацію офіційних видань у сфері інтелектуальної власності, здійснює інформаційну діяльність, необхідну для проведення експертизи заявок, і є центром міжнародного обміну виданнями. ДП «Укрпатент» входить до структури управління Державної служби інтелектуальної власності.

На превеликий жаль, останні роки діяльності ДП «Укрпатент» супроводжувались сумнівними діями керівників, які завдавали та завдають суттєвих фінансових втрат, знищують технологічну інфраструктуру, підривають професійній рівень державного підприємства. Причини подібного стану полягають як в площині відсутності фахового професіоналізму керівників, так і, на превеликий жаль, корупційних намірах. Безліч питань викликає саме призначення на керівні посади державного підприємства осіб, у яких відсутні професійні знання предметної області та фаховий досвід. Зокрема, директор ДП «Укрпатент» Фролов Станіслав Вікторович, фінансист за освітою, до 2012 року не мав досвіду роботи у сфері захисту інтелектуальної власності. Його перший заступник Зеленський Андрій Вікторович, закінчив університет за спеціальністю менеджмент зовнішньоекономічної діяльності, до свого призначення на посаду також не мав досвіду роботи у сфері захисту інтелектуальної власності.

Крім того, заступник директора з інформаційно-технічного забезпечення експертизи Мосов Сергій Петрович, військова людина без досвіду роботи у закладах експертизи. А отже, постає питання, на що були розраховані їх призначення на посади за часів злочинного режиму В.Ф. Януковича? Викликає обурення те, з якою легкістю згадані вище керівники ДП “УІПВ” розпоряджаються коштами державного підприємства. Так, у поточному році з приватною особою було укладено договір оренди офісного приміщення, розміщеного на другому поверсі будівлі за адресою вул. Урицького, 45 (будівля, в якій знаходиться Антимонопольний комітет України та Державна служба інтелектуальної власності). В офіс, загальною площею приблизно 900 м2, власником якого є приватна особа, були переведені понад 60 працівників ДП “УІПВ”, при тому, що ніякої потреби в цьому не було (ДП “УІПВ” знаходиться у власному 9-ти поверховому офісному будинку за адресою: вул. Глазунова,

1). Сукупна вартість одного квадратного метра орендованого приміщення (разом з комунальними платежами) становить значно більше ніж 200 грн. та явно має корупційну складову. Ще одним показовим прикладом безглуздого та злочинного, в умовах вкрай тяжкого стану державних фінансів, використання коштів державного підприємства, є закупівля послуг з побудови та акредитації Центру сертифікації ключів (ЦСК). Ця закупівля була проведена наприкінці травня цього року на суму 1,6 млн. грн. Побудова власного ЦСК та його акредитація викликає обурення рівнем нахабності та почуття безкарності керівництва ДП «Укрпатент», тому, що ніяких мотивованих підстав для цього немає! В Україні на даний час вже існує декілька акредитованих Центрів сертифікації ключів, які надають відповідні послуги. Вартість таких послуг для ДП «Укрпатент» була б на декілька порядків (!) нижчою, чим було витрачено на розбудову власного ЦСК. Більше того, Постановою Кабінету Міністрів України від «20» березня 2013 року №229 «Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів», утворено юридичну особу публічного права – Інформаційно- довідковий департамент Міндоходів.

У складі Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів функціонує Акредитований центр сертифікації ключів, метою діяльності якого є безкоштовне (!) надання послуг електронного цифрового підпису органам державної влади, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам та організаціям всіх форм власності, іншим суб’єктами господарської діяльності та фізичним особам. З огляду на наведене, очевидно, що побудова та акредитація власного Центру сертифікації ключів не має ніякого практичного сенсу. Ще більше питань викликають результати процедури цієї закупівлі. Так, комітетом конкурсних торгів «ДП «Укрпатент» за формальними ознаками було відхилено пропозицію конкурсних торгів, яка у 25 разів дешевша (!), ніж пропозиція обраного переможця. Аналізуючи наведену закупівлю, не важко припустити, що вказаний проект був реалізований із залученням «свого» виконавця з метою отримання неправомірної вигоди. Зазначена закупівля стала об’єктом публікації на Веб- сайті «Наші Гроші»: (http://nashigroshi.org/2014/06/06/patentnyj-instytut-zlyv-ofshoram-16-mi… robotu-yaku-harkivyany-proponuvaly-zrobyty-za-63-tysyachi/) (Публікація додається). Однак, незважаючи на значний резонанс, явну протиправність укладання цього договору та низку перевірок, що здійснювались контролюючими органами, це не викликало жодних наслідків для керівництва ДП «Укрпатент». Більше того, зазначені особи продовжили втілювати у життя цей злочинний проект, про що свідчить публікація відповідної новини на веб-сайті ДП «Укрпатент» від «01» жовтня 2014 року (http://www.uipv.org/ua/index.html?_m=publications&_t=rec&id=3191) (Публікація додається).

Наразі, коли наша держава переживає вкрай скрутні часи, перебуває на межі війни та фінансової прірви, у часи, коли заради економії відключається вода та електроенергія у житлових будинках, злочинна діяльність керівництва ДП «Укрпатент» не лише не припиняється, а й набирає нових обертів. Відтак, на Веб-порталі з питань державних закупівель www.tender.me.gov.ua опубліковано ряд оголошень про заплановані закупівлі:

1. Закупівля послуг з проведення технічного аудиту пошукового порталу (21.10.2014 р.);

2. Закупівля послуг з проектування, розроблення та модернізації автоматизованих систем діловодства за міжнародними заявками (21.10.2014 р.);

3. Закупівля послуг з розширення функціональних можливостей, адаптації до змін у чинному законодавстві та супроводження програмного забезпечення АС «Бухгалтерський облік платежів» (16.10.2014 р.); 4. Розробка та впровадження інформаційного Інтернет-ресурсу (16.10.2014 р.). Більш детально хотілось би зупинитись на останній запланованій закупівлі. Згідно з умовами документації конкурсних торгів, послуги полягають у розробці, створенні та впровадженні учасником веб-сайту Замовника. Але, якщо перейти за посиланням http://www.uipv.org, то видно, що ДП «Укрпатент» вже має власний веб-сайт. Тож не зрозуміло, навіщо ця закупівля здійснюється взагалі?! Крім того, у документації зазначено, що Інтернет-ресурс повинен бути розроблений на програмній платформі «1С Бітрікс» з використанням віртуального сервера «1С-Битрикс: Виртуальная машина» актуальної версії. Програмна платформа «1С Бітрікс» розроблена та належить російській компанії (!).

Неймовірно, що це відбувається в той час, коли Україна знаходиться у стані не об’явленої війни з Росією, коли в Україні почався масовий бойкот, спрямований проти російських товарів, коли самосвідомість українців знаходиться на найвищому рівні за часи незалежності. Неможливо уявити рівень цинізму керівників ДП «Укрпатент», який дозволяє сьогодні, за кошти українського державного підприємства, купувати програмний продукт, країною походження якого є Росія. Зазначена закупівля також стала об’єктом публікації на Веб-сайті «Наші Гроші»: http://nashigroshi.org/2014/10/03/ukrpatent-hoche-novyj-sajt-za-chvert-miljona-vyklyuchno-na-rosijskomu-dvyzhku/ (Публікація додається) Не важко передбачити, що закупівля перелічених вище послуг, коштуватиме державному підприємству шалених коштів, а практичної користі від надання цих послуг не буде. Отже, постає логічне питання, чому декілька керівників ДП «Укрпатент» настільки зухвало та безкарно розкрадають кошти державного підприємства та руйнують єдиний державний заклад експертизи? Адже ми впевнені, що наведені відомості – це лише декілька прикладів того, як некомпетентне керівництво переслідує насамперед особисті цілі та інтереси. Ми наголошуємо на тому, що факт присутності на керівних посадах ДП «Укрпатент» “випадкових” людей, призначених за часів президента Януковича, які нахабно і цинічно наживаються на державних коштах, руйнують національну систему охорони інтелектуальної власності в Україні, дискредитують ті цінності, якими керуються мільйони українців в розбудові нової, розвинутої та правової країни. З огляду на наведене, очікуємо від Вас рішучих та дієвих кроків для припинення ганебної практики некомпетентного та корупційного управління державним підприємством. Додатки: 1. Публікація на Веб-сайті «Наші Гроші» щодо побудови та акредитації Центру сертифікації ключів; 2. Публікація на веб-сайті ДП «Укрпатент» від «01» жовтня 2014 року; 3. Публікація на Веб-сайті «Наші Гроші» щодо розробки та впровадження інформаційного Інтернет-ресурсу.

Група небайдужих громадян України.

P.S. Усі наведені в Зверненні факти мають документальне підтвердження. На превеликий жаль, в даний час ми не можемо виступити з цим Зверненням відкрито, не криючись за анонімним статусом. Причини тому – відсутність впевненості в неминучості покарання посадових осіб “Укрпатенту”, корумпованості правоохоронних органів, коли за гроші вирішуються майже будь-які “проблемні” питання. Ми прості люди, у нас немає “надійних дахувальників” в прокуратурі та міліції. І ми серйозно побоюємося за особисту безпеку та безпеку наших сімей.

Стопоткат

 


Теги статьи: Ковиня НиколайГП Укрпатент

Дата и время 21 октября 2014 г., 19:09     Просмотры Просмотров: 7663
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.11533