АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 28°C
Харьков: 26°C
Днепр: 29°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 27°C
Сумы: 26°C
Львов: 25°C
Ужгород: 29°C
Луцк: 24°C
Ровно: 25°C

В Українці на Київщині міська влада ігнорує Закон «Про публічні закупівлі»

В Українці на Київщині міська влада ігнорує Закон «Про публічні закупівлі»
В Українці на Київщині міська влада ігнорує Закон «Про публічні закупівлі»

Місто Українка та його мер Павло Козирєв давно відомі тим, що виступають проти прозорих закупівель. У минулому, 2016 році, підконтрольна меру  депутатська більшість тричі голосувала проти впровадження обов’язкових закупівель через ПроЗорро на допорогових сумах. Основний аргумент проти – ризики закупити неякісну продукцію для дитячих садочків.

У 2017-му можновладці міста вирішили піти ще далі і просто ігнорувати закони та проводити закупівлі на свій розсуд, керуючись тільки своїми особистими критеріями. Саме так тендерний комітет Української міської ради закупив м’ясної та молочної продукції для дошкільних закладів міста на загальну суму понад 1 000 000 грн.

За неконкурентною процедурою закупили м’ясної продукції на суму 392 087.40 грн.

Молочної - на суму 654 028.14 грн. 

Можливо, чиновники вирішили скористатися поправкою до закону, яка дозволяє проводити неконкурентні закупівлі на надпорогові суми за умови, якщо це продовження існуючих договорів на суму, яка не перевищує 20% від договору. Але у будь-якому разі ці закупівлі значно перевищують зазначений відсоток.
Тож, маємо грубе порушення.

Друга принципова річ у наведених закупівлях – відсутність вимог щодо якості товарів.

Молочна продукція. Сума договору - 654 028,14 грн. Закупівля по неконкурентній процедурі

Постачальник – ПАТ «Юрія». У договорі Виконавчого комітету Української міської ради з ПАТ «Юрія» не вказана жирність молочної продукції. Попри те, що це один з основних показників якості, що суттєво впливає на кінцеву вартість продукту.
У Додатку до Договору також немає жодного конкретного параметру по продуктах, що закуповуються.

І це не є спробою постачальника приховати певну інформацію. У договорах, які ПАТ «Юрія», працюючи у форматі відкритого тендера, укладає з іншими замовниками, жирність продукції вказана. І ціна – нижча. Навіть якщо рахувати максимальну якість продуктів.
Ось, наприклад, як у договорі з Черкаським обласним госпіталем.


М’ясна продукція. Сума договору - 392 087,40 грн. Закупівля по неконкурентній процедурі

Договір на постачання м’ясної продукції укладено з постійним партнером чиновників Української міської ради - ТОВ «Зернопром». Один із засновників власників і кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «Зернопром» - депутат Київської обласної ради від президентської  партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" Мазурко Максим Олександрович.

Його компанії вже мають проблеми з законом: у 2016 році у рамках розслідування кримінального провадження суд арештував 40,5 га землі одного з його підприємств  - ТОВ «Будівельна компанія «Княжичі» . Тож, у тому, що його компанія бере участь у сумнівній закупівлі,  немає нічого дивного.

У цьому договорі специфікація не прописана також. Не вказано – це заморожене м’ясо чи охолоджене. Не вказано технічні умови (ТУ) або хоча б склад  ковбасних виробів – сардельок та сосисок.

При цьому, ціна – значно вища ринкової. Приміром, зверніть увагу на ціну печінки яловичої, якість якої не прописана.  65,00 грн з ПДВ. В цей же час Південно-Українська АЕС, наприклад, купила печінку за ціною 42 грн з ПДВ . І така ціна – при значно меншому обсязі закупівлі.

Навіть у того самого ТОВ «Зернопром» Головне управління СБУ в м. Києві та Київській області купило печінку дешевше, ніж тендерний комітет Українки, – по 38 грн з ПДВ.

Також показовим є той факт, що компанія ТОВ «Зернопром» зазвичай виграє тендери, які проходять без конкурентної процедури.

Загалом же, 2017 рік, який ще не добіг навіть до середини, вже став для депутата від президентської політичної сили найбільш урожайним на виграні тендери. Якщо за минулі три роки (2014-2016) компанія Мазурка ТОВ «Зернопром» заробила менше 500 тисяч гривень, то лише за кілька місяців 2017 року - понад мільйон. А рік ще триває, отож, попереду - нові перемоги. 

Однак, схоже на те, що чиновників, які діють від імені замовника (міської громади), анітрохи не бентежить,  що, за даними Антикорупційного Монітору, у закупівлях з участю ТОВ «Зернопром» - високий індекс ФОКС – Формалізованих Ознак Корупції.

Тож, який висновок можна зробити про те, як саме мер Українки Козирєв та підконтрольна йому більшість у міськраді дбають про здоров’я дітей?

По-перше, вони закуповують, можливо, неякісні продукти харчування. Принаймні, специфікація їх не дуже турбує, оскільки у договорі не прописана.

По-друге, ці закупівлі мають явну корупційну складову.

По-третє, закупівлі робляться в супереч закону.

Отже, маємо типову ситуацію «періоду Януковича», коли під гаслами турботи про дітей чиновники не забувають про особисту вигоду за кошти міської громади.  А, може, навіть ставлять її на перше місце.  

Ольга Нос, для "Ні корупції!"


Теги статьи: Київська областьProZorrоКозирєв ПавлоУкраїнкаДержзакупівлі

Дата и время 26 мая 2017 г., 23:28     Просмотры Просмотров: 3676
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Есть ли у вас в городе подразделения теробороны?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.042888