АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 17°C
Харьков: 16°C
Днепр: 18°C
Одесса: 18°C
Чернигов: 16°C
Сумы: 16°C
Львов: 16°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 18°C
Ровно: 18°C

Маневри «Київбудреконструкції» і покарання для її директора

Маневри «Київбудреконструкції» і покарання для її директора
Маневри «Київбудреконструкції» і покарання для її директора

Упродовж тривалого часу, який «Ні корупції!» стежить за діяльністю столичного комунального підприємства «Дирекція з капітального будівництва та реконструкції «Київбудреконструкція», наші журналісти нарахували кілька суттєвих порушень у діяльності КП, до яких, між іншим, мали претензії навіть внутрішні аудитори КМДА.

А відтак, ми були буквально вражені, коли в результаті, київський міський голова Віталій Кличко відбувся стосовно директора цього КП лише розпорядженням про притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Мета діяльності КП «Київбудреконструкція - забезпечення будівництва (реконструкції) переобладнання споруд та об’єктів житлово-комунального господарства столиці. Підпорядковується КП Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (КМДА).

У середині квітня київський міський голова Віталій Кличко підписав розпорядження № 241 «Про притягнення до дисциплінарної відповідальності» Ярослава Володимировича Мусієнка, директора КП «Київбудреконструкція», що працює на цій посаді за контрактом. Догана оголошена «за незадовільну роботу у зв’язку з невиконанням Програми економічного і соціального розвитку міста Києва на 2016 рік, затвердженої рішенням Київської міської ради від 22 грудня 2015 року №60/60».

Як перевірив «Ні корупції!», згідно з цією Програмою, у 2016 році КП «Київбудреконструкція» отримало на капітальне будівництво і реконструкцію у столиці такі суми:

А ось які ремонтні, реставраційні та проектні роботи на ці гроші мало виконати КП «Київбудрекставрація».

А тепер розберемося детально з деякими завданнями КП «Київбудреконструкція», які на нього були покладені в рамках реалізації цієї Програми і поза нею.

Полігон у Підгірцях

Отже, КП «Київбудреконструкція» згідно з Програмою мало виконати реконструкцію та технічне переоснащення полігону твердих побутових відходів №5 у селі Підгірці Обухівського району на Київщині (іншими словами, цей полігон – найбільший столичний смітник, на який звозять відходи з усього Києва – авт.).

В рамках програми на це запланували витратити 13 000,0 тис. грн. А додатково, як уже повідомляв «Ні корупції!», у 2016-му році київський міський голова Віталій Кличко виділив 3 мільйони 800 тисяч гривень із резервного фонду бюджету міста Києва, щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру на полігоні твердих побутових відходів № 5 біля с. Підгірці Обухівського району Київської області.

А все через те, що, як також повідомляв «Ні корупції!», раніше КП "Київбудреконструкція" халтурно наростило дамбу на цьому полігоні, до того ж стабільно переплачувало підрядникам. Так, аудитори виявили, що столичні комунальники неякісно наростили дамбу на полігоні - виконані роботи з укладання суглинку в якості насипу в певній мірі виявились шкідливими і техногенно небезпечними! Відтак, аудитори спільно з фахівцями з КП «Київекспертиза» так і не підтвердили роботи і витрати з нарощення дамби. А це означає, що кошти бюджетні кошти були витрачені, а роботи не зроблені.

Нагадаємо, у 2013 році термін експлуатації полігону №5, куди вивозять близько половини сміття з Києва, запланували продовжити саме за рахунок зведення нової дамби. Орієнтовну вартість будівництва нової дамби оцінювали у 70 млн грн.

Крім того, нещодавно «Громекс» провів розслідування, де показав, як бюджетні кошти, виділені на ліквідацію надзвичайної ситуації на полігоні у Підгірцях у 15 км від Києва,  виводилися на фіктивні фірми.

Ліфти

77 000,0 тис. грн. «Київбудреконструкція» отримала на ремонт і модернізацію ліфтів у житлових будинках у 2016 році. При цьому, як вже писав «Ні корупції!», у столиці вже два роки як не можуть затвердити окрему профільну Програму «Ліфт», а улюблена фірма КП «Київбудреконструкція» ТОВ «Майстерліфт» підозрюється у привласненні бюджетних коштів, виділених на заміну ліфту у житловому будинку.

На березі озера Глинки

Згідно з Програмою, «Київбудреконструкція» мала за 30 000,0 тис. грн. знайти підрядника, щоб той провів протизсувні роботи на схилі озера Глинки в районі провулку Академіка Філатова у Печерському районі столиці. За ці гроші підрядник -ТОВ «Ягуар» - до кінця 2017 року має вирубати зелені насадження та знести нинішні укріплення, а потім влаштувати підпірні стінки, випуски, технологічний проїзд, дощову каналізацію, насосну станцію, огорожу та газони.

ТОВ «Ягуар» належить Василю Васильовичу та Євгену Васильовичу Рахмайловим і Сергію Халімоненку. Усього з 2008 року переможець виграв торгів на 162,21 млн грн. Підряд із протизсувних робіт – найбільший із досі отриманих.

Останній платіж, згідно з порталом Є-дата, від «Київбудреконструкції» ТОВ «Ягуар» датується 11 квітня цього року.

А найцікавіше, про що вже писав «Ні корупції!», нинішній підрядник ТОВ «Ягуар», який нині встановлюватиме підпірні стінки на озері, раніше самовільно зніс підпірну стінку № 63 на території давніх захисних валів столиці по вул. Лейпцизькій, 13 у столиці. Нею опікувалися комунальники із КП «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» (КП «СУППР»), які навіть не одразу помітили пропажу цієї підпірної стінки.

Пропажу підпірної стінки помітили лише внутрішні аудитори КМДА, які і встановили, що замовником тамтешнього будівництва була ПАТ «Холдингова компанія «Київміськбуд», генеральним підрядником - ТОВ «Ягуар».

Спортзали для дітей

Торік компанія «Плутон С» на замовлення КП «Київбудреконструкція» закінчила ремонт спортзалу школи № 29 в Оболонському районі Києва за 1,5 мільйони гривень. Ремонт тривав 2 роки. Подивившись на цей ремонт, представники батьківського комітету школи №29 Анна Куницька та Дмитро Сахаров забили на сполох, бо по факту виявилось, що «ремонт проведено максимум на 150 тисяч гривень».

«Стіни в залі тонкі, один удар м’яча - і вони обваляться. Згідно з дефектним актом, трубу мали замінити, а натомість відрізали і навіть не прибрали. Щілини на підлозі вони просто залили фарбою. Це створює неймовірну небезпеку для наших дітей», — розповіла член батьківського комітету Ганна Куницька. Крім того, в документах була заявлена фарба Tikkurila, а насправді стіни пофарбували дешевою фарбою, яка застосовується для зовнішніх будівельних робіт.

А таких ремонтів у спортзалах «Київбудреконструкція» замовила кілька. Внутрішні аудитори КМДА перевірили виконання робіт з капітального ремонту спортивних залів та допоміжних приміщень у 2016 році ЗНЗ № 81 по вул. Павла Тичини 22-а, СШ № 255 по вул. Архітектора Вербицького 26-в, Ліцею «Голосіївський» по вул. Голосіївська 12, СШ № 274 по Харківському шосе 168-і, СШ № 3 по просп. Правди, 84.

Загальна сума перевірених будівельних робіт за вересень-грудень 2016 року склала 5 706, 355 тис. грн. Загальний висновок аудиторів – КП тотально переплатило усім підрядникам. Загальна сума переплати - 368,457 тис. грн. Неображені за це на КП підрядники, які виконували ремонти спортзалів для дітей: ТОВ «Будівельна компанія – Альтсервіс», ТОВ «КАСКАД-СД», ТОВ «РІТЕЙЛ ПЛЮС ЛТД», ТОВ «ЕТАЛОН ЛТД» та ТОВ «ЕВРІПІК».

«В результаті допущених завищень вартості виконаних робіт КП «Київбудреконструкція» зайво перераховано підрядним організаціям кошти міського бюджету на загальну суму 368,457 тис. грн (в т.ч. ТОВ «Будівельна компанія – Альтсервіс» – 156,601 тис. грн, ТОВ «КАСКАД-СД» – 72,584 тис. грн, ТОВ «РІТЕЙЛ ПЛЮС ЛТД» – 86,112 тис. грн, ТОВ «ЕТАЛОН ЛТД» – 35,23 тис. грн, ТОВ «ЕВРІПІК» – 17,93 тис. грн) та утримано на службу замовника 7,773 тис. грн, що призвело до фінансових втрат на зазначені суми.

Враховуючи вищевикладене, можна зробити висновок про неналежний контроль з боку осіб, що склали та підписали акти приймання виконаних будівельних робіт», - йдеться у звіті аудиторів, які рекомендували КП усунути порушення і притягнути винних осіб до відповідальності.

Між тим у КП вважають, що спортзали вони ремонтують добре, відтак, уже незабаром відбудуться наступні конкурси із визначення підрядників з виконання цих робіт.

Директор Мусієнко

У самого директора КП «Київбудреконструкція», як показала його е-декларація за 2016 рік, майна небагато: дві квартири та іномарка 2008 року випуску. Готівкою директор КП тримає вдома 11 500 доларів, а його дружина Світлана – 8 700 доларів. При цьому працює дружина директора КП на Державному підприємстві «Науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут транспортного будівництва «КИЇВДІПРОТРАНС» із річною зарплатою у 12 159 гривень.

Таким чином, великих статків директор КП, згідно з декларацією, не нажив. Але посада і маневри "Київбудреконструкції" надихають…

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: Мусієнко ЯрославКличкоКиївбудреконструкціяКгга

Дата и время 29 мая 2017 г., 23:31     Просмотры Просмотров: 3686
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Забудовник, що зніс будинок на Саксаганського, мав отримати дозвіл Міністерства культури та інформаційної політики, - КМДА
Российский след. В Киевсовете лоббируют сомнительную передачу земли частному мемориалу в Бабьем Яру
Киeвлянe зaдoлжaли 50 млн гривeн зa привaтизaцию Пoдoльcкoгo вoeнкoмaтa

В Украине запустили единый электронный билет на все виды транспорта
Киевский теризбирком зарегистрировал кандидатами в мэры Киева Кличко, Верещук, Поживанова и Пальчевского
Партия "Голос" назвала двадцатку кандидатов на выборы в Киевсовет

Виталия Кличко зарегистрировали кандидатом в мэры Киева
Суд признал экс-заместителя главы КГГА Владимира Слончака невиновным - СМИ
Киевлянам из-за пожара на свалке власти советуют не выходить из домов

Смешка висунули на пост мера Києва
Список "Слуги народа" на выборах в Киевсовет возглавила жена министра иностранных дел
Заместитель Кличко заразился коронавирусом

Комментарии:

comments powered by Disqus
25 сентября 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Изменилось ли ваше отношение к Владимиру Зеленскому за последний год?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.130192