АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -7°C
Днепр: -5°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -8°C
Львов: -3°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -4°C
Ровно: -5°C

У "Борисполі" можливі звільнення і зниження рівня безпеки у зв’язку з приходом Ryanair, – ЗМІ

У "Борисполі" можливі звільнення і зниження рівня безпеки у зв’язку з приходом Ryanair, – ЗМІ
У "Борисполі" можливі звільнення і зниження рівня безпеки у зв’язку з приходом Ryanair, – ЗМІ

Журналісти проаналізували проект постанови МАУ про нові ставки збору для аеропорту "Бориспіль".

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Нові умови залучення бюджетних авіакомпаній, які розробило Міністерство інфраструктури, можуть призвести до звільнення частини персоналу міжнародного аеропорту "Бориспіль", а також до зниження рівня безпеки і якості обслуговування рейсів. 

Зокрема, журналісти проаналізували вплив резонансного проекту постанови Мінінфраструктури про нові ставки збору для аеропорту "Бориспіль" на майбутнє перевезень. Він передбачає зниження базової ставки обслуговування для всіх перевізників у "Борисполі" з 17 до 13 доларів.

Крім того, за даними в статті, проектом наказу передбачається можливість надання знижки до 80% за обсяги перевезень і за відкриття "нових рейсів". "Великим" об’ємом вважається 150 тис. пасажирів за півроку. А "новим рейсом" – будь-який новий напрямок, куди раніше не літали літаки з "Борисполя", без обмежень по відстані до "старих" аеропортів.

Рівень збитків від таких рішень, за даними експертів, може скласти 25-77 млн доларів за рік.

"Збори – це заробітна плата персоналу, оплата комунальних послуг, підтримання безпеки інфраструктури аеропорту. Співробітники підприємства явно не готові розділити з пасажирами радість зниження вартості квитків... Навіть на скорочення зарплати на 10-20% ніхто добровільно не піде. Завтра профспілки піднімуть і скажуть – хлопці, у нас тут падає гривня, а ви тут скорочуєте зарплату. Хоча скорочення штату цілком реально може бути", - заявив глава авіаційного комітету Федерації роботодавців на транспорті Валерій Поліщук.

Крім того, пише видання, зниження збору – це збитки аеропорту як держпідприємства і як платника податків. "По суті, "розкіш" "дешевих перельотів" декількох авіакомпаній через один аеропорт ляже на плечі всіх платників податків України", – йдеться в матеріалі.

Третій аспект зниження доходів – це безпека обслуговування. "Надаючи знижки на рівні 80%, очевидно, що в аеропорту не залишиться грошей на утримання терміналів або аеродрому", – говорить експерт з транспорту офісу ефективного регулювання BRDO Сергій Хижняк.

Одна смуга "Борисполя" постійно знаходиться в ремонті. І коли снігопад – закриваємося за метеоумовами, а це неприємно – потрібен капремонт. Крім того, в "Борисполі" нема "січної" смуги, а вона потрібна під бокові вітри,– зазначає голова Асоціації підприємств авіаційної галузі України Микола Марченко.

"Не буде грошей на підтримку смуги — а це безпека польотів. Не буде грошей на підтримання у належному стані інфраструктури самого терміналу", – додає голова Ради директорів аеропорту "Київ" Денис Костржевський. Крім того, журналісти також зазначають, що до 60% у собівартості "льотної послуги" становить ціна палива.

Крім того, більшу частину займає власне тариф і податки, а також лізингові виплати за літак, його амортизація.

Наголошується, що аеропортові збори – це 5-10% ціни квитка, відповідно, якщо від 200 доларів відняти навіть 10 доларів (а документи Мінінфраструктури припускають, що базовий тариф буде знижено з 17 до 7,5 доларів за людину), то кардинально на доступність польоту це не вплине.

Автор підкреслив, що, швидше, компаніям потрібно підвищувати свою ефективність і знижувати тарифну складову. Щоб реально здешевити квитки та залучити туристів, у багатьох країнах муніципалітети виділяють спеціальні дотації для авіакомпаній, доплачуючи за кожного привезеного пасажира, пишуть журналісти.


Теги статьи: МінінфраструктуриЛоукостиАэропорт БориспольМАУ

Дата и время 01 июня 2017 г., 17:05     Просмотры Просмотров: 855
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05527