АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -5°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -5°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Московський патріархат: неприхована загроза

Московський патріархат: неприхована загроза
Московський патріархат: неприхована загроза

Приїхав до себе в село, а тут життя триває, точиться війна! Колись уподобав нашу землю Московський патріархат. На місці урочища Кип’яче звели чоловічий монастир. Будувалися масштабно. Публіка була підозріла і таємнича, особливої комунікації з місцевими не вела.

Ширяли байки, що серед монахів переховуються відомі злочинці: то послушника з косяком помітять, то з-під ряси пістолет випаде, але хто без гріха? У монастир від доброго життя не йдуть! Отож, особливих інцидентів не траплялося. Згодом, за кілометр від чоловічого, було зведено і жіночий монастир. Землю їм виділяли без жодних проблем, адже вони спочатку будувалися, а вже потім отримували на це дозволи. Хтось із наших дрібних чиновників районного масштабу навіть якісь медальки від МП отримав, ну а з благословіннями взагалі ніяких питань - безлімітний тариф.

І хоча думки щодо Московської церкви різнилися, але здебільшого монастирі стали місцевою візиткою. Тут вам не похилені хати, а справжі чудеса монгольської архітектури! Я й сам цим, прости Господи, грішив. Приїдуть до тебе гості, і одразу везеш у святі місця: водички з джерела попити, на церковну розкіш подивитися, рускім духом просякнешся і їдеш додому під благодаттю.

Я і чимало сільських дітей у монастирі пройшли своє трудове хрещення: садили помідори, прибирали конюшні, насипали дороги, годували кавказьких вівчарок і багато-багато цікаво. Загало, пахали так, що в очах темніло, але добрі монастирські матушки спуску не давали: замрієш на хвилинку, окидаючи оком древлянські простори, грошей за роботу не отримаєш!

Були і свої приколи у житті духівництва: величезні портрети Миколи ІІ, карабіни (і не тільки) у монахинь, але особливо доставляли БРДМи, правда кулемети десь згодом заховали. Доповнювали це свято життя козачки з так званого "Вєрного Казачєства" - відвертої проросійської організації, яка, до речі, функціонує і досі, а її лідер бойовик і сучий син Леонід Маслов, який дає інтерв’ю російським медіа та фотографується з російськими військовими, досі гуляє Києвом. Чому? Загадка!

З початком війни, жарт про потенційну російську базу на місці монастирів став трохи зловіснішим. Тим паче, що в іншому кутку села, почалося будівництво ще одного чоловічого монастиря.

Ставлення до МП, навіть у такому заляканому краї як Житомирщина, поступово стало більш ворожим, хоча наш місцевий духівник, який веде службу церковнослов’янською, з вірянами спілкується українською і вартий поваги хоча б за десяток дітей.

Все б нічого, але у повітрі запахло зняттям мораторію на продаж землі. І ось, зовсім нещодавно, до голови нашої громади прийшли десятки звернень з проханням від підставних громадян України виділити земельні паї загальним розміром у 150 гектарів. Всім стало зрозуміло, що Московський патріархат хоче віджати собі землю в околицях монастирів, що сотні років служила місцевим у якості пасовиськ для худоби.

Село збурилося. Хто з інтересів своїх корів, а хто з більш ідейних, але громада одностайно постановила землю росіянам не віддавати. І хоча дехто конфронтації побоюється, але процес пішов. Я, як місцевий, одразу відчув відповідальність за цю справу. На зборах громади не витримав і запропонував очільнику місцевої територіальної оборони, що існує лише на папері (але з цим потім розберемося), трохи розім’ятися, а треба буде, то звеземо хлопців з області та столиці.

Отож, завдання на сьогодні зрозуміле: не просто відстояти право на землю, а повністю вибити Московський патріархат з України!

Варіантів декілька: або каятися і приєднуватися до єдиної Української церкви Київського патріархату або вшиватися геть!

Таких російських баз з людськими та фінансовими ресурсами в Україні сотні. Мусимо дати бій!

Богдан ХОДАКОВСЬКИЙ


Теги статьи: Упц мпЦерковьМосковский патриархат

Дата и время 02 июня 2017 г., 13:02     Просмотры Просмотров: 7377
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Запорізький Лука назвав вірян ПЦУ «іродами» та «юдами»
Скатертью дорога: названо количество сбежавших в Россию священников
Под Черниговом священники ПЦУ при помощи радикалов С14 захватили храм УПЦ

"Главная цель - разделить народы России и Украины", - Путин высказался о Томосе
«Кирилл сделал ложный выбор»: ученик российского патриарха рассказал о фатальной ошибке своего учителя
На Черниговщине прихожане МП готовы к переходу в УПЦ, проблемы за священниками

УПЦ МП не планирует покидать Киево-Печерскую лавру
«Он лжец. Он врет»: Патриарх опустил Ющенко на весь мир за его слова про Тимошенко
Новая победа: на Хмельнитчине священник МП вместе с прихожанами перешли в ПЦУ

Дeпутат вимагає скасувати постанову про пeрeдачу Києво-Пeчeрської Лаври Московському патріархату
В АП дали совет священникам УПЦ МП, которых не поддерживают прихожане
«Несогласных будут придушивать по углам потихоньку»: Прилепин запустил очередную страшилку о ПЦУ

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072912