АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -3°C
Днепр: 1°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -6°C
Львов: -7°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Долю ринку-«сусіда» Краківського базару вирішить сесія Львівської міськради

Долю ринку-«сусіда» Краківського базару вирішить сесія Львівської міськради
Долю ринку-«сусіда» Краківського базару вирішить сесія Львівської міськради

У четвер, 21 листопада,  сесія Львівської міської ради розглядатиме питання про продовження терміну оренди 0,43 га землі на вул. Раппопорта, 8, для ПП «Наш ринок».

 

Про це під час сьогоднішньої прес-конференції заявила директор ПП «Наш ринок» Тетяна Маріч.

За її словами, вже шість років засновники підприємства борються з рейдерами, які прагнуть захопити цю земельну ділянку у центрі міста.

Проблема щодо орендаря ділянки має вирішитися цього тижня –  сесія Львівської міської ради розглядатиме питання про продовження терміну оренди землі для львівських підприємців. Аби почути вердикт, усі 153 засновники ПП «Наш ринок» мають намір прийти на сесію міськради.

Мова йде про добре відомий львів’янам «весільний ринок» поруч з Краківським базаром, який був створений у 2005 році. У 2007 році товариство отримало в оренду на 3 роки земельну ділянки на вул. Раппопорта, 8, площею 0,43 га.

Однак, за словами Маріч, голова правління «за спинами засновників привласнила собі усі 100% підприємства, а згодом перепродала його частину».

У 2010 році 153 підприємці знову створюють своє підприємство – ПП «Наш ринок»,  у цьому ж році міська рада надає йому в оренду зазначену земельну ділянку.

«За три роки успішної роботи створено 300 робочих місць, сплачено 1,5 млн. грн. податків, В нас оренда плата найнижча у області – 98 грн. Існування нашого ринку унікальний факт – в жодній області немає самоврядного ринку», – наголосила Тетяна Маріч.

Вона додала, що з 2010 року ринок тримає оборону від рейдерів, а за цей час підприємців тягають судами, де головним лобістом є Роман Тростянський (придбав 50% першого підприємства), який є зятем голови Львівського окружного адміністративного суду.

«Рейдерство по-український – у 2008-2010 роках мало місце силове захоплення підприємства: людей били просто біля павільйонів, ламали руки, ноги. В цьому захопленні брали участь колишні співробітники Шевченківського райвідділу міліції. З цього приводу були відкриті три кримінальні справи, близько п’яти разів їх то закривали то відкривали, слідчим, як прокуратури Шевченківського району, так і райвідділу оголошували догани. На сьогодні справи всі закриті, маємо надію їх поновити в законний спосіб, але це складно, коли іде свій до свого по своє», – розповів правозахисник Юрій Зошій.

Попри це, підприємці у суді зуміли відстояти земельну ділянку, термін оренди якої минає у грудні 2013 року. Відтак, ПП «Наш ринок» підготував документи про продовження оренди.

«Зараз є усі підстави, аби ЛМР продовжила договір оренди земельної ділянки», – каже правозахисник.

Як розповіла Тетяна Маріч, у липні 2013 року Роман Тростянський та його спільники створили двійника – ТзОВ «Ринок наш» і зареєстрували його за адресою ПП «Наш ринок».

За словами Тетяни Маріч, підприємство-двійник звернулось до міської ради з проханням замінити сторону в договорі оренди землі з ПП «Наш ринок» на ТзОВ «Ринок наш». Отримавши відмову – подало до суду з вимогою накласти арешт на ділянку.

«Це проста схема рейдерського захоплення підприємства: дається будь-яке абсурдне звернення в Львівську міську раду, дається будь-яка абсурдна відповідь і це вже є причина звернутись до суду. Ми маємо абсурдний запит, абсурдну відповідь і абсурдний позов. Чекаємо не абсурдного забезпечення позову, заборону вчиняти дію щодо нашого договору оренди. Оскільки договір закінчується в грудні 2013 року, земельна ділянка де-юре стає вільною і міській раді нічого не заважає прийняти рішення на користь іншої третьої особи», – заявив Юрій Зошій.

За 6 років, зазначила голова Асоціації самоврядних ринків України Віра Чванова, вона особисто просила допомоги на усіх рівнях прокуратури та міліції, побувала у всіх губернаторів Львівщини, зверталась до народних депутатів, однак поки ніхто допомогти не зміг. Зараз Чванова намагається достукатись до прем’єр-міністра через соціальну мережу Facebook, однак, наразі марно.

Як повідомила головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами, запобігання та виявлення корупції Львівської ОДА Любов Вайда, в області про цю проблему знають, втім наразі лише вивчають ситуацію. Робоча група з питань протидії протиправному захопленню підприємств Львівської області звернулась з листами до прокуратури, МВС, у яких просить надати повну інформацію щодо кримінальних справ, лише після вивчення яких можна очікувати на подальші дії.

ВГОЛОС


Теги статьи: РейдериПП «Наш ринок»

Дата и время 18 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3762
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Рейдерство в законі: як корумповані судді знищують бізнес і руйнують державу
Мочанов: профессиональные активисты стали профессиональными рейдерами
За рішення проти селян харківський рейдер Обора розрахувався із суддею Присяжнюком новеньким авто за 800 000 грн

«Приехали на евробляхах с «калашниковыми». Как рейдеры с бывшими добробатовцами грабят селян и причем здесь Минюст
Генпрокуратура спільно с СБУ викрили рейдерів в Запорізькій області
Афера десятиліття: аграрна МММ на Хмельниччині

Великий «комбінатор» Шнейдер, або захоплення київської книгарні «Літературний салон»
Рейдери на Полтавщині за рішенням суду вимагали 28 мільйонів боргу, про який аграрії не знали
Аграрії Одещини в небезпеці: рейдери силою забирають врожай селян під прикриттям чиновників та правоохоронців

В Украине в 2017 году рейдерству подверглись 700 предприятий
Під Києвом рейдери захопили ресторан
В Україні з’явилися кишенькова юстиція або рейдери-антирейдери

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.098266