АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Корупція в Міністерстві оборони продовжується

Корупція в Міністерстві оборони продовжується
Корупція в Міністерстві оборони продовжується

Суботнього ранку 11 жовтня в стінах Центрального будинку офіцерів за сприяння Міністерства оборони України та участі керівників військкоматів, державних посадовців, представників ряду громадських організацій і преси відбулося урочисте закладання першої цеглинки чергової корупційної схеми, розробленої безпосередньо в стінах профільного міністерства. Провідне місце в даній схемі відведено «Всеукраїнському громадському об’єднанню сприяння Збройним силам України ім. гетьмана Петра Сагайдачного».

За недовгі шість місяців «сагайдаки», як вони себе називають, здійснили шалений стрибок: від нікому не відомої пересічної організації до рівня прямого співробітництва з Міноборони. Наразі найяскравішим проявом бурхливої діяльності об’єднання є сайт, згідно з яким відділення організації вже відкриті у 15 областях та столиці, мають в своєму складі 5 департаментів та, судячи з кнопки «Пожертвовать», займаються активним збиранням коштів.

Відповідно до зазначених на фірмовій папці даних, організація розміщується за адресою Велика Васильківська, 5, у бізнес-центрі, який був так до вподоби, наприклад, Сергію Курченко. Але що ж насправді ховається за цим ретельно вибудованим фасадом?

Відповідь на це питання можна отримати на тому ж сайті, зазирнувши у розділ «Контакти». Головою «сагайдаків» зазначений ніхто інший, як одіозний волинський бізнесмен Микола Голєв. А засновником військово-патріотичного центру при організації та заступником з економічних питань є екс-депутатVскликання і колишній заступник голови правління «Нафтогазу», кандидат в депутати по 125 округу (Львівщина) Андрій Лопушанський. Микола Голєв – людина, більш ніж відома, енергійна та непотоплювана.

Проте, надто жадібна до грошей. Усюди, де він докладав свої здібності, банкрутіли підприємства, люди лишалися без роботи чи житла, іноді й не підозрюючи, що тим самим покращили фінансове становище родини Голєвих.

Знищивши наприкінці 90-х своїм ефективним керівництвом «Волиньторгінвестбанк», кинувши чисельних бізнес-партнерів, пропрацювавши в податковій Миколи Азарова, а пізніше в уряді Юлії Тимошенко на позиції заступника міністра фінансів і остаточно знищивши свою репутацію, Микола Кузьмич робить останню спробу причаститися до розпилу фінансових потоків – у березні створює громадську організацію, а вже за півроку намагається підпорядкувати їй усі інші волонтерські організації, що активно допомагають Збройним силам. Успіхи новоствореної організації справді вражають: зокрема, після 11 жовтня її статус вже визнаний на державному рівні у Меморандумі про співробітництво з Міністерством оборони України, а члени організації стверджують, що активно співпрацюють з низкою європейських держав, переймаючи їхній військовий досвід. Проте амбіції організації цим не обмежуються. Після створення осередків по всій Україні пан Голєв планує започаткувати систему тренувань для членів громадського об’єднання та озброїти їх, очевидно, намагаючись під приводом сприяння територіальний обороні та відповідно до тренду сьогодення обзавестися власною приватною армією. Серед пропозицій Голєва є і створення окремого жіночого батальйону.

Враховуючи любов бізнесмена до юних дівчат, хочеться сподіватись, що не задля власних втіх. І все це – під прикриттям у вигляді заяв про необхідність залучення патріотичних громадських організацій у створенні системи територіальної оборони України. Хто ж зробив такий рішучий крок з боку Міноборони назустріч затятим і досвідченим корупціонерам?

Особою, що висловила готовність до співробітництва, виявився заступник міністра оборони Петро Мехед. Нагадаємо, що Мехед свого часу обіймав посаду заступника директора департамента міжнародного співробітництва Міністерства оборони, а у 2006 році очолював відділ співробітництва з Російською Федерацією та країнами азіатсько-тихоокеанського регіону Департаменту міжнародного співробітництва України. Стосунки Мехеда з російськими військовими були настільки теплими, що, за свідченнями його колишнього підлеглого, викладеними в заяві за 2008 рік, «Полковник Мехед М.П. систематично садив за свій комп’ютер і допускав до бази даних представників Міністерства оборони Російської Федерації (у 2005-2006-2007-2008 роках), у тому числі представників розвідки, сам при цьому буває у тяжкому алкогольному сп’янінні».

Це особливе ставлення полковника до російських колег стало предметом розслідування Служби безпеки України. На жаль, безрезультатного, адже попри надані докази співпраці із російською розвідкою, попри всі звинувачення у корупції, посадових злочинах та зраді, що супроводжували його кар’єру, Мехед вже у березні 2014 стає заступником міністра оборони, зберігаючи за собою цю посаду донині. Отже, тепер «ВГО сприяння Збройним силам України ім. гетьмана Петра Сагайдачного» є провідним партнером Міністерства оборони серед усіх волонтерських організацій. І залишається лише гадати, яких дров встигне наламати його керівництво й у що це нам обійдеться. Звичайно ж, всі ми давно переконалися, що у високих кабінетах за останній рік нічого суттєвого не змінилося, і новими особливо химерними проявами корупції нікого вже не здивувати. Проте всім нам слід пам’ятати, що саме байдужість громадськості є прямою причиною смертей наших воїнів на Сході.

Джерело: ІНФОРМАТОР.su


Теги статьи: КоррупцияМинобороны

Дата и время 25 октября 2014 г., 12:21     Просмотры Просмотров: 6723
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Избирательное правосудие Зеленского
Шок на Банковой: Кошкина рассказала, как Яценко заплатил депутатам "Слуги народа" по 25 € тысяч
Нардепов заподозрили во взяточничестве: САП начала расследование

СМИ: Ахметов покупает фракцию "Слуги народа": часть депутатов получает по 50-80$ тысяч
Загороднюк уволил Матиоса в запас, тот ответил цитатой царя Соломона
«Раздавали по 25, но некоторым дошло только 5»: журналистка раскрыла коррупционную схему в «Слуге народа»

Обличители коррупции, «стукачи» или новый бизнес?
На Хмельнитчине чиновник требовал 20 тысяч гривен за решение земельного вопроса
Дубинский заявил о коррупции среди «слуг народа» в Раде вокруг игорного бизнеса

Команда Зеленского изменила риторику после массовых протестов
Почему Гладковский-младший не в тюрьме?
Двух банкиров подозревают в растрате 80 млн

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.190574