АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -6°C
Днепр: -3°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -10°C
Львов: -9°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

На скотомогильнику біля Тернополя гниють не перероблені відходи

На скотомогильнику біля Тернополя гниють не перероблені відходи
На скотомогильнику біля Тернополя гниють не перероблені відходи

Під Тернополем накопичилися близько 5 тис. тонн тваринницьких рештків, які створюють екологічну загрозу для місцевих жителів.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Про таке заявив голова ОДА Степан Барна під час виїзної наради на Тернопільську філію ДП «Укрветсанзавод» у приміському селі Острів. Влада обіцяє до кінця року нарешті вирішити проблему та переробити відходи на органічні добрива. Нараду провели у зв’язку з тим, що через натиск кількох тисяч тонн тваринних відходів знесло огорожу і купа рештків перемістилася за межі підприємства. Участь в огляді території підприємства взяли директор ДП «Укрветсанзавод» Сергій Заглоцький і начальник головного управління Держпродспоживслужби в області Василь Хомінець.

Барна зазначив: «Через безвідповідальність і безгосподарність керівництва заводу Тернопільщина мало не опинилася на межі екологічного лиха. На територію підприємства завозили тваринницькі рештки й тоді, коли їх не переробляли.  Що стосується цього заводу, то є кілька питань, які потрібно врегулювати негайно. Зокрема, йдеться про юридично-правову сторону. Адже з 2012 року ветсанзавод втратив статус юридичної особи й став філією ДП «Укрветсанзавод». При цьому, протягом 2012-2015 років на територію підприємства здійснювалося завезення відхідних матеріалів з метою утилізації, яка, зрозуміло, не проводилася. За той час уже накопичилося близько 4,5-5 тисяч тонн тваринницьких відходів».

У 2016 році, згідно з розпорядженням голови Тернопільської ОДА та рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки, на підприємство заборонили завозити відходи. Проте питання з утилізацією вже накопичених відходів залишалося відкритим.  Під час наради Заглоцький пообіцяв забезпечити повну локалізацію відходів, щоб не допустити їх поширення та унеможливити подальше потрапляння у водні артерії.

«У межах двох тижнів керівництво «Укрветсанзаводу» має звернутися до проектної організації, щоб підготувати проект і кошторисну документацію. Тоді ж потрібно знайти підрядника – виконавця робіт для будівництва спеціальної лагуни. Сподіваємося, що вже через три-чотири місяці нам вдасться перетворити всі ці рештки в органічні добрива», – підкреслив Барна.

В ОДА запевняють, що ініціюватимуть процес притягнення до відповідальності, зокрема кримінальної, посадових осіб, котрі були причетні до розвалювання підприємства та акумулювання відходів.


Теги статьи: відходиБарна Степанекологічна катастрофаскотомогильникТернопільщина

Дата и время 16 июня 2017 г., 09:18     Просмотры Просмотров: 1171
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.055819