АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 4°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Експерти розповіли, на скільки може зменшитися кількість населення України

Експерти розповіли, на скільки може зменшитися кількість населення України
Експерти розповіли, на скільки може зменшитися кількість населення України

За прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень НАНУ, до 2050 року населення України може значно скоротитися.

Депопуляція для України – явище далеко не нове, чисельність населення продовжує скорочуватися, і демографічна ситуація така, що в найближчому майбутньому навряд чи можна очікувати зміни цієї тенденції, – розповіла провідний науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Лідія Ткаченко агенсву РИАН.

За її словами, до 2050-го року населення країни може скоротитися до 30 мільйонів осіб.

“Депопуляція – це не просто скорочення населення, це саме – коли кількість померлих перевищує кількість народжених в певний календарний період. Наприклад, в 2016 рік, за даними Держстату, у нас (в Україні – Ред.) Народилося 369 тисяч дітей, а померло майже 584 тисячі людей. І різниця, скорочення населення за рахунок депопуляції, ось цієї природної складової, склала майже 187 тисяч “, – пояснює експерт.

А ось з міграційних потоків, якщо судити за даними Держстату (а там користуються даними адміністративних органів), сальдо поки що позитивне, хоча перевищення невелике – кілька тисяч, – зазначає Ткаченко.

Але потрібно пам’ятати про проблеми обліку міграційних потоків, та й народжуваність і смертність не так просто тепер фіксувати, оскільки є території, які не контролюються українською владою. Тому всі цифри – з великими припущеннями, говорить демограф.

За словами експерта, “народжуваність не те щоб знижується, вона просто низька”, її рівень – середній європейський (1,5 дитини на одну жінку). Знижуватися особливо і нікуди”.

Інша справа – висока смертність, за рахунок чого і відбувається скорочення населення, – підсумувала Ткаченко.


Теги статьи: НАНУнаселення УкраїниУкраїнці

Дата и время 16 июня 2017 г., 23:54     Просмотры Просмотров: 1010
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.069131