АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Держрезерв дозволив рідному заводу друга Яценюка ввезти цукор-сирець на $12 мільйонів

Держрезерв дозволив рідному заводу друга Яценюка ввезти цукор-сирець на $12 мільйонів
Держрезерв дозволив рідному заводу друга Яценюка ввезти цукор-сирець на $12 мільйонів

Асоціація виробників «Укрцукор» заявила, що волинській цукрозавод «Володимирцукор» імпортує 30 тис тонн цукру-сирцю з тростини для переробки. Цей завод раніше очолював народний депутат Андрій Іванчук, який є одним з довірених товаришів прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Сирець буде ввозити ТОВ «Україна 2001» для переробки на потужностях ТОВ «Цукровий завод «Володимирцукор».

«Ввезення цукру-сирцю з тростини на внутрішній ринок Україну планується у сезон виробництва цукру із власних цукрових буряків, а це саме в той час, коли на внутрішньому ринку найбільша пропозиція бурякового цукру, а оптово-відпускні ціни цукру у виробників нижче витрат на його виробництво. Імпорт цукру-сирцю з тростини Компанією ТОВ «Україна 2001» призведе до відволікання валютних ресурсів (в межах $12 млн.), які сьогодні дуже потрібні державі, сприятиме підтримці іноземного товаровиробника та створює загрозу закриття вітчизняних цукрових заводів та продовольчій безпеці держави», – йдеться у заяві Асоціації.

У вересні, за даними «Укрцукру», міністерство відмовило компанії «Україна 2001» у проханні дозволити імпорт цієї партії сирцю, мотивуючи це тим, що зараз шукає можливості для закупівель бурякового цукру до Аграрного фонду у місцевих виробників.

Але компанії «Україна 2001» вдалося отримати дозвіл на ввезення тростинного сировини у Державного агентства резерву.

«Отримання імпортної квоти стало можливим для «України 2001» завдяки «лобіюванню корпоративних інтересів спонсорів деяких депутатів», – упевнений голова правління «Укрцукру» Микола Ярчук.

Держрезерв підпорядковано міністерству економічного розвитку. Офіційно у агентства досі не призначено керівника, функції якого виконує перший заступник Володимир Жуков.

Засновниками ТОВ «Україна 2001» (Хмельницька обл.) є лондонська фірма «Torrinford trade ltd» та мешканці Теофіополя Олександр Камінський та Олег Лейві. Директором є Вадим Лейві, депутат Хмельницької облради від «Батьківщини» (раніше до цієї партії приєднав свій «Фронт змін» Арсеній Яценюк), який також очолює «Теофіпольський цукровий завод».

Засновниками ТОВ «Цукровий завод «Володимирцукор» є ця ж фірма «Україна 2001». Однак раніше основними власниками «Володимирцукру» були брати Валерій та Юрій Келестіни. Валерій є народним депутатом, обраним від Партії регіонів. Також через частку у «Володимирцукрі» через фірму «Галпласт+» мав Андрій Іванчук, який у 2003-2004 роках був головою правління цукрового заводу.

Андрій Іванчук є давнім другом прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Наши Гроши


Теги статьи: ЯценюкИванчукАндрей Иванчук

Дата и время 27 октября 2014 г., 10:30     Просмотры Просмотров: 4454
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.154287