АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -9°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -13°C
Сумы: -9°C
Львов: -7°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

За боєздатністю Україна перевершує 13 країн-членів НАТО - Романюк

За боєздатністю Україна перевершує 13 країн-членів НАТО - Романюк
За боєздатністю Україна перевершує 13 країн-членів НАТО - Романюк

В оборонно-військовому аспекті Україна перевершує 13 країн-членів НАТО, зокрема країни Балтії, Угорщину, Словаччину і Норвегію.

Про це "Обозревателю" розповів голова Всеукраїнської громадської організації "Україна в НАТО", член Атлантичної ради України Юрій Романюк.

"В оборонно-військовому плані Збройні Сили України, Національна гвардія, спецпідрозділи СБУ і МВС сумарно перевищують військовий потенціал, як мінімум, 13 країн-членів НАТО, тобто майже половини", - повідомив він.

На підтвердження своїх слів Романюк навів такі цифри. "Якщо всі ці наші перераховані діючі сили взяти за основу всього в 200 тисяч бійців, то Україна відповідає за військовим, бойовим та оборонним потенціалом, як мінімум, таким країнам: Албанія (армія 20 тисяч, фінансування 1,47% ВВП), Бельгія (34 тисячі, 1,05%), Данія (23 тисячі, 1,41%), Естонія (5,5 тисячі, 2,0%), Ісландія (0, 0,13%), Латвія (5,5 тисячі, 0,92%), Литва (13,5 тисяч, 0,97%), Люксембург (0,9 тисяч, 0,6%), Норвегія (29 тисяч, 1,4%), Словаччина (26 тисяч, 1, 12%), Словенія (9 тисяч, 1,18%), Угорщина (33 тисячі, 0,83%), Чорногорія (2 тисячі, 1,74%) - що сумарно складає аналогічні 200 тисяч бійців", - наголосив експерт.

За його словами, Україна перевищує сумарний потенціал цих 13 держав "за асортиментом номенклатури видів озброєнь і їхньої кількості", "навіть якщо до цього списку додати кандидата в члени НАТО - Македонію".

"В індивідуальному порівнянні Україна поступається тільки 6-8 із 29 країн-членів НАТО", зокрема США, Великобританії, Франції, Туреччині, Німеччині, Італії, і, "можливо, Греції та Іспанії", - додав він.

При цьому витрати України на оборону становлять "5+" відсотка ВВП, - нагадав Романюк. "Зрозуміло, це лише цифровий вираз, який не відображає реального співвідношення ВВП цих країн і мізерного ВВП України, де ми програємо в рази. Але наші 5% ВВП на оборону відносно успішно протистоять загарбницькій армаді Росії на чотирьох флангах периметра України", - сказав він .

Романюк також повідомив про те, що військово-промисловий комплекс України розробляє і віробляє оборонні системи, "які здатні проектувати одиниці країн світу", в тому числі "ракетно-космічні системи, тактичні та балістичні ракети, оперативно-тактичні ракети, літаки, кораблі-авіаносці, танки, БТР, кілька різних систем ППО, радіолокаційні станції, високоточна ракетна зброя, реактивні системи залпового вогню і т.д. - в замкнутому циклі!"

На думку експерта, "війна на Донбасі докорінно змінила і модернізувала українську армію. Реальний трирічний бойовий досвід і навички ведення оборони в умовах гібридної війни непорівнянні з досвідом переважної більшості країн-членів НАТО".

Як переконаний Романюк, "Україна давно виконала умовні критерії Плану дій щодо членства в НАТО".

"Безумовно, в українській армії є недоліки, проблеми, невідповідності, відставання, консерватизм та інше. Але Збройні Сили - живий організм, який постійно модернізується у відповідь на виклики і загрози. Я переконаний в тому, що Україна готова до вступу в НАТО в усіх аспектах. Зупинка лише за політичною волею і консенсусом всіх 29 країн-членів Альянсу", - заявив Романюк.


Теги статьи: Війна на Донбасіобороноздатністьукраїнська арміяРоманюк Юрий

Дата и время 19 июня 2017 г., 15:37     Просмотры Просмотров: 757
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.054405