АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 13°C
Харьков: 13°C
Днепр: 14°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 13°C
Львов: 13°C
Ужгород: 14°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

Тимчук розкрив план РНБО щодо зміни АТО

Тимчук розкрив план РНБО щодо зміни АТО
Тимчук розкрив план РНБО щодо зміни АТО

Законопроект про реінтеграцію Донбасу, яким передбачається скасування АТО, передбачає перехід до "військової операції" під керівництвом президента України Петра Порошенка.

Про це після засідання робочої групи під керівництвом РНБО із доопрацювання законопроекту заявив нардеп, координатор "Інформаційного опору" Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, на цьому етапі робота над законопроектом закінчується і вже йде узгодження деяких деталей.

"Чим пропонується замінити АТО? По суті - військовою операцією, якою керує не СБУ (як зараз, у режимі АТО), а Оперативним штабом. Загальне керівництво Оперативним штабом здійснюватиме президент як Верховний Головнокомандувач, з питань оборони також керівництво здійснює Генштаб. Президенту дається право як вирішувати питання використання сил і засобів ЗСУ в операції, так і залучати інші силові структури, але під загальним керівництвом військових. Всі нинішні цивільні та військові адміністрації або військові адміністрації у разі створння останніх також "замикаються" на Оперативному штабі", - розповів Тимчук.

Також він додав, що законопроект дозволяє вводити воєнний стан на розсуд президента України.

"Однак треба розуміти, що Закон про правовий режим воєнного стану - це не інструмент використання ЗСУ, як чомусь впевнені багато. Воєнний стан (а воно, згідно з тим же Законом, може вводитися і без стану війни, а лише в разі загрози) полегшує у певних ситуаціях забезпечення використання ЗСУ. У цілому ж він спрямований на вирішення адміністративних питань "під військових", на обмеження прав громадян і ЗМІ тошо", - пояснив нардеп.

При цьому Тимчук наголосив, що прийняття цього законопроекту ні в якому разі не означає відмову України від "Мінська".

"Навпаки, після фактичної відмови Росії від Мінських угод, прийняття цього законопроекту і переформатування АТО дозволить вдихнути життя у Мінський процес, зміцнивши найважливішу складову - стосується питань безпеки. Україна, як і раніше, робить ставку на політико-дипломатичний спосіб вирішення конфлікту на Донбасі. Однак захистити себе і примушувати будь-якими шляхами Росію до виконання Мінська - наше святе право і обов’язок", - зазначає депутат.


Теги статьи: ПорошенкоДонбасАТОТимчук Дмитро

Дата и время 19 июня 2017 г., 17:16     Просмотры Просмотров: 955
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.186948