АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -7°C
Днепр: -10°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Корупціонерам з медичних ВУЗів перекрили кисень

Корупціонерам з медичних ВУЗів перекрили кисень
Корупціонерам з медичних ВУЗів перекрили кисень

Як повідомила виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, група депутатів чинить тиск на Міністерство охорони здоров’я та Уряд України з метою скасувати рішення Уряду про єдиний для контрактників та бюджетників мінімальний прохідний бал вступу на медичні спеціальності – 150 балів з кожного сертифікату ЗНО. Це ще одна спроба залишити старі корупційні схеми та загальмувати реформу охорони здоров’я.

Міністерство охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти та науки України прийняли рішення підняти мінімальний прохідний бал до 150 балів з кожного сертифікату ЗНО для спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Фармація, промислова фармація» та «Педіатрія» галузі знань «Охорона здоров’я». Відповідні зміни внесені до Умов прийому до вищих навчальних закладів у 2017 році.

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти України не отримали жодних звернень ані від абітурієнтів, ані від батьків студентів щодо цього рішення. Також не надходило пропозицій та зауважень ні від депутатів, ні від комітетів охорони здоров’я та освіти і науки. Хоча питання обговорювалося на круглому столі і парламентських слуханнях.

Раніше мінімальний прохідний бал абітурієнтів на медичні спеціальності досягав 103 балів. Це найнижчий прохідний бал серед усіх спеціальностей в Україні, і це головна причина того, що 37% випускників медичних вишів в цьому році не змогли здати міжнародний ліцензійний інтегрований іспит, який заплановано для введення в Україні як обов’язковий.

“Група депутатів Верховної Ради вимагає від Уряду скасування прохідного рівня в 150 балів по вступу на медичні спеціальності і повернення системи, за якої вступити до медичного вишу може буть-хто, якщо у нього є гроші. Чому? Бо контрактник з низьким рівнем знань — дійна корова для університету, можливість його “додатково навчати”, “допомагати з екзаменами” та “вирішувати інші питання”. А наприкінці видати диплом, з яким цей “лікар” потім піде лікувати живих людей! Весь цей час студент з низьким рівнем знань заважає вчитись іншим”, – пише Супрун.

За статистикою попереднього року абітурієнти-бюджетники медичних спеціальностей вступали з балами – від 159 до 191. Абітурієнти-контрактники – від 102 до 168 балів.

Відміна мінімального прохідного балу для вступу на медичні спеціальності на самому початку нівелює цінність професії лікаря та призводить до сприйняття абітурієнтами диплому лікаря як “папірця”, який необхідно купити, щоб потім збирати хабарі у людей в лікарнях.

“Ми підтримуємо право кожного абітурієнта подати документи в університет. Але в виші будуть відібрані найкращі вступники, рівень загальної освіти яких дозволяє розгорнути якісне навчання. Вимога депутатів прибрати мінімальний прохідний бал для абітурієнтів медичних вузів є неприйнятною спробою залишити брудні корупційні потоки в медичній освіті. Україна не буде країною, де лікар може купити диплом за гроші”, – пише міністр.

Рішення про встановлення мінімального балу 150 для всіх сертифікатів було затверджено 24 квітня 2017 року Наказом Міністерства освіти України №637. Наказ юстовано, він є обов’язковим до виконання.

“Закон “Про вищу освіту” не обмежує права профільного Міністерства вносити зміни до Умов прийому на навчання до вищих навчальних закладів. Практика проведення вступних кампаній попередніх років показує, що зміни до Умов прийому вносяться профільним Міністерством протягом усього строку їх дії, у тому числі, напередодні та під час вступної кампанії. Тому, якщо говорити про незаконність запровадження прохідного балу для вступу на медичні спеціальності у 150, то і інші зміни потрібно вважати незаконними, і вимагати їх скасування. Однак чому спротив викликає лише підвищення балу ЗНО? Все просто. Це унеможливлює корупційні схеми у ВНЗ”, – заявляє Супрун.

Як повідомляла Politeka, міністр охорони здоров’я розповіла про кошти на закупівлю сироваток проти ботулізму, правця й дифтерії.


Теги статьи: МедицинаКоррупцияСупрун УлянаВУЗ

Дата и время 24 июня 2017 г., 23:52     Просмотры Просмотров: 3567
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Студенты ОНМедУ с плакатами и венками требуют отставки Супрун и Линчевского
Судья Аблов: подлец с претензией
Приключения мелкого афериста, или как рос криминальный авторитет «Костя-Калоша». Часть 1

В Винницкой области от кори умер младенец, еще один ребенок в тяжелом состоянии
Экс-главу райгосадминистрации подозревают в растрате 800 тысяч гривен
Супрун развенчала мифы о вакцинации против кори во время болезни

У Гройсмана хотят сократить число вузов в Украине
Ректора Донецкого медуниверситета вместе с женой вызвали на допрос в СБУ
Кого бажаю, того звільняю: кадрова політика у Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця

В Украине появится две скорые помощи: что нужно знать
В холодильнике, яйцах, туалете – где прячут взятки украинские чиновники
Банковая пошла войной на Луценко: почему генпрокурор попал в немилость

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.108782