АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 18°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 19°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 21°C
Львов: 14°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Холодний душ для БПП, або кінець «медового місяця» із виборцем

Холодний душ для БПП, або кінець «медового місяця» із виборцем
Холодний душ для БПП, або кінець «медового місяця» із виборцем

Дострокові парламентські вибори, схоже, принесуть нам чимало сюрпризів. Одною із перших таких несподіванок – суттєве падіння підтримки пропрезидентської партіїБлок Петра Порошенко.

Станом на 11:01 партія «Народний фронт»якій соціологічні опитування ще декілька днів тому пророкували 2-ге місце за результатами голосування та в межах 12-15% підтримки виборців, наразі навіть випереджає БПП на 0,39% голосів (за даними опрацьованих 86,51% протоколів). Поки що, згідно із динамікою підрахунку голосів, «розрив» із «Народним фронтом» постійно збільшується на користь останнього.

Нагадаємо, починаючи із літа різні соціологічні опитування гарантували БПП від 30,4 до 39,5% підтримки виборців. Це означає, що рейтинг політичної сили, який в основному тримається на високій довірі українців до Президента Петра Порошенка, суттєво «просів» напередодні позачергових парламентських виборів.

Так, дійсно: ще на початку літа 2014 року у Петра Порошенка навіть не було власної політичної сили, на яку б він міг опиратися, трансформувавши свій високий рейтинг у голоси виборців під час парламентської кампанії. Слід нагадати читачеві, що в травні на позачергових президентських виборах за Петра Порошенка проголосували 54,7% виборців, що дозволило обрати главу держави вже у першому турі.

Одразу із реєстрацією партії «Блок Петра Порошенка» соціологи гарантували їй підтримку біля 40% виборців. Отож, у БПП сподівалися, що після виборчих перегонів не просто отримають найпотужнішу фракцію у парламенті, а зможуть контролювати левову частину призначень у виконавчу владу – аж до призначення прем’єр-міністра за своєю квотою.

Наразі ЦВК продовжує підрахунок голосів в багатомандатному виборчому окрузі на позачергових парламентських виборах. Однак вже зараз можна із упевненістю констатувати, що найменше БПП підтримали у – Волинській (16,61%), Івано-Франківській (18,17%), Тернопільській (19,56%), Дніпропетровській (19,37%), Запорізькій (16,97%), Харківській (15%), Донецькій (20,20%) областях.

А найбільше – у Вінницькій (37,27%), Закарпатській (28,28%), Житомирській (22,91%), Сумській, Полтавській, Черкаській, Хмельницькій, Рівненській, Херсонській, Миколаївській (в усіх - у межах 20-25%) областях.

Якщо порівнювати нинішні результати БПП із підтримкою виборцями Петра Порошенка на президентських виборах у травні 2014 року, то можна побачити, що підтримка самого Петра Олексійовича (а отже і БПП) пропорційно «просіла» у всіх вищеперерахованих областях: наприклад, у тій самій Вінницькій області за Порошенка віддали свої голоси 67,3% виборців, у Закарпатській – 62%. Тоді як у Харківській за Президента ще у травні віддали голоси біль 35% виборців, а за БПП вже у жовтні – станом на сьогодні тільки 15,06%.

Такі результати пропрезидентської політичної сили можуть свідчити як про стратегічні помилки у ведення кампанії (наприклад, ще на старті кампанії у БПП не оголосили кандидатури у прем’єр-міністри від своєї партії після виборів, тоді як у «Народному фронті» на цьому як раз наголошували), так і тактичні – журналісти вже не раз писали про можливі «зливи» деяких мажоритарних округів, наявність одіозних політиків у списках партії. Втім, тенденція до зниження рейтингів пропрезидентської сили вже досить давно прогнозували в середовищі політекспертів. Адже високий рейтинг партії не може вічно триматися на позитивному іміджі Президента.

Олександр Радчук, спеціально для «Слово і Діло»


Теги статьи: Блок Порошенко

Дата и время 28 октября 2014 г., 18:05     Просмотры Просмотров: 2647
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060377