АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 18°C
Днепр: 19°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

Голова Шосткинського суду Литовка неправомірно приховує декларації суддів

Голова Шосткинського суду Литовка неправомірно приховує декларації суддів
Голова Шосткинського суду Литовка неправомірно приховує декларації суддів

Українці за 2014 рік сплатили 2,5 млрд гривень на здійснення правосуддя місцевими загальними судами. Але попри таку значну суму, Україна посідає перше серед усіх країн-відповідачів місце за кількістю скарг, які чекають розгляду Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ).

Київський адвокат Олег Веремієнко вважає, що така ситуація в країні склалася через відсутність якісної судової системи:

“Україна посідає перше місце за кількістю розглядів справ в ЄСПЛ через низькоякісну судову систему. У нас важко знайти незалежних, об’єктивних, справедливих суддів. Через це ми переживаємо негативні наслідки – ніхто не контролює ані прокурорів, ані міліціонерів. Від цього все зло, через це відбувся Майдан і точиться війна на Сході”, – каже Олег Веремієнко.

“Уважаемые сограждане, а чего вы можете ожидать от корумпированных суддей. Они же царьки на своей територии, где работает верховенство “их Закона”. Жаловаться в высшие инстанции нет смысла. Народная мудрость гласит “Ворон ворону глаз не выклюет”, – привернув мою увагу допис анонімного читача Інтернет-видання Шостка.Інфо у коментарях під статтею “Шосткинський суддя Михайло Свиненко неправомірно заборонив журналісту здійснювати аудіозапис”.

У відповідь на цей допис читач Профессионал обурюється: “Кто трандит о люстрации, продажных судьях и несет подобный бред? Кто из вас конкретно давал взятку, откупался, подкупал судью или кого-то повыше гаишника? Кто давал хабари Свиненку, Сингур или еще кому-то в суде? И за что? Нет таких? Ну так и не фиг переливать из пустого в порожнее!”.

І дійсно, хто ж тепер напряму зізнається, що давав хабаря судді? Адже якщо Ви не повідомили правоохоронні органи, що суддя від вас буде брати хабаря, і даєте гроші за кривосуддя, то, за законом, це вважається кримінальним злочином.

Приблизний рівень корумпованості будь-якого службовця можна заміряти деклараціями про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру. Саме через них можна зрозуміти, чи відповідає спосіб життя судді задекларованим статкам. Якщо ж ні, то далі виникає нове питання  “Звідки у нього чи у неї гроші?”

Однак ці декларації неправомірно приховує голова Шосткинського суду Микола Литовка. Це випливає із відповідей на інформаційний запит до Шосткинського міськрайонного суду.

“Така інформація (про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру – ред.) є конфіденційною. Її збирання, зберігання, використання та поширення юридичними або фізичними особами є втручанням в особисте життя суддів. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини, про що зазначено у рішенні Конституційного Суду України від 20 січня 2012 року…”, – вважає голова Шосткинського міськрайонного суду Микола Литовка.

Очільник суду переконаний, що лише голови та судді Верховного Суду, голови та судді вищих спеціалізованих судів України зобов’язані оприлюднити декларації. Судді апеляційних та місцевих судів, на його думку,  до цих осіб не належать.

“Всі суб’єкти декларування, які заповнюють декларації, повинні розуміти, що ця декларація може бути кому-завгодно надана за запитом на інформацію і відповідно опублікована. Немає різниці, чи це судді районного суду чи апеляційного. Судді міськрайонного суду нічим не відрізняються від інших службовців”, – каже експерт Венеціанської комісії Ради Європи з питань свободи слова Олександр Бурмагін.

Бурмагін каже, що статті 1, 4, 12 Закону “Про засади запобігання та протидії корупції” і ч. 5 ст. 6 Закону “Про доступ до публічної інформації” у своїй сукупності гармонійно поєднуються і не суперечать один одному.

Вони чітко передбачають, що декларації (окрім відомостей щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта, а також реєстрації місця проживання, дати народження, місцезнаходження об’єктів, які наводяться в декларації), є з відкритим доступом. Навіть від керівників комунальних підприємств можна вимагати декларації. Судді – такі самі посадовці, які заповнюють декларації, і вони нічим не відрізняються від інших службовців”, – каже експерт Венеціанської комісії.

 Микола Іващенко, для “Ні корупції!”


Теги статьи: ШосткаЛитовка

Дата и время 30 октября 2014 г., 22:42     Просмотры Просмотров: 5121
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

За кого бы вы проголосовали на выборах мэра Киева?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.382144