АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -3°C
Днепр: -3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Как связаны Курченко и братья Клименко

Как связаны Курченко и братья Клименко
Как связаны Курченко и братья Клименко

Ранее Vetek Management называлась Erwin Capital. 99% компании принадлежит Violanex Group с БВО, а еще один процент - кипрской Braswell Capital. Так раньше назывался Vetek Trading. Простыми словами, две оффшорные компании, на которые записан бизнес Курченко, владеют друг другом.

Ранее сообщалось, что простая, казалось бы, история, связанная с полетом украинской правительственной делегации в Китай, превратилась в громкий коррупционный скандал. Благодаря источникам в аэропорту «Жуляны» согласно журналам регистрации воздушных судов в наше время ничего утаить нельзя. Согласно данным аэропорта, которые открыты для любой государственной проверки и инспекции, стало очевидно, что Александр Клименко* и скандально известный глава корпорации ВЕТЭК Сергей Курченко - здесь частые гости. Причем Клименко пользуется услугами Курченко! Издание INSIDER детально проследило связь между главой Минсдоха и скандальным бизнесменом.

Найбагатший українець Рінат Ахметов - акціонер бізнес-групи СКМ. Про це повідомляється на корпоративному сайті СКМ. Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов - власники найбільшого банку країни - Приватбанку. Про це теж говориться на сайті фінустанови.

Дмитру Фірташу належить Group DF - компанія управляє хімічними та титановими активами.

Ми вирішили з’ясувати, що ж офіційно належить найактивнішому олігарху Сергію Курченку, який чи не щотижня приростає новим активом.

Хто володіє групою ВЕТЕК

Справа в тому, що Курченко жодного разу не згадувався в повідомленнях своєї групи власником будь-чого. Спочатку його називали засновником ВЕТЕК, згодом - головою наглядової ради групи та президентом ФК "Металіст".

5 листопада 2013 Східноєвропейська паливно-енергетична компанія (СЄПЕК, або ВЕТЕК - російською) вперше назвала Сергія Курченка власником. На сайті групи з’явилось повідомлення: "Сергей Курченко стал собственником UMH group".

 

Звернувшись до Держреєстру юросіб, ми знайшли сім компаній пов’язаних назвою "ВЕТЭК". П’ять з них належать офшорам. Ще одна створена нещодавно однією з компаній групи. Остання належить гонконгській компанії.

Зокрема, до групи ВЕТЕК входять: " Торговий дім ВЕТЕК Газ ", " Торговий дім ВЕТЕК ", " ВЕТЕК Нафтопродукт ", які належать кіпрській Vetek Trading Limited. " ВЕТЕК Україна ", яка нещодавно створила " Дослідницьку групу ВЕТЕК ", належить Erwin Capital Limited. Це енергетичне крило.

Компанія " ВЕТЕК Медіа ", що управлятиме медіа-активами групи, заснована кіпрською Vetek Management Limited. Управляюча структура " ВЕТЕК Медіа Інвест " належить гонконгській Bentley Overseas Limited.

INSIDER звернувся до кіпрського реєстру компаній. З куплених нами виписок стало відомо, що обидві кіпрські компанії мають уставний капітал в одну тисячу євро. 999 євро капіталу Vetek Trading належить офшору з Британських Віргінських островів (БВО) Violanex Group. А ще один євро - уже згаданій Vetek Management.

Раніше Vetek Management називалася Erwin Capital. 99% компанії належить тій же Violanex Group з БВО, а ще один відсоток - кіпрській Braswell Capital. Так раніше називався Vetek Trading

Простими словами, дві офшорні компанії, на які записаний бізнес Курченка, володіють одна одною.

Віргінську Violanex Group прослідкувати неможливо. Юрисдикція БВО зручна тим, що не надає інформацію про бенефіціарів компаній, які реєструються на її території.

Власників гонконгської Bentley Overseas Limited теж не вдалось з’ясувати.

Чим володіє особисто Курченко

Єдиним виробничим активом групи Сергія Курченка є Одеський нафтопереробний завод. Як повідомляв INSIDER, ним володіє кіпрська Empson Limited, яка записана на S.I. Cylaw Services Limited - компанію, що володіє великою кількістю активів в інтересах різних клієнтів. Отже і тут Курченка ми не знайшли.

Ми звернулися з запитом до Сергія Курченка і попросили відповісти на такі питання:

Кінцевим беніфіціаром яких компаній ви є на цей час? Який статус у вас у ВЕТЭК? Чому вас немає в юридичних власниках компаній з вашої групи? Чи визнаєте себе власником групи ВЕТЭК та її структур?

Відповіді група Курченка не надала.

 

Свого часу Кучренко був засновником лише двох компаній. На середину 2012 року він числився власником фірми "Каскад "КСВ". Як повідомляв Forbes, ця компанія спеціалізувалася на операціях в сфері нерухомості.

Вона зареєстрована в Харкові за адресою: проспект Гагаріна, 43/1. В цьому будинку і сусідніх були свого часу приписані компанії з групи "ГазУкраїна-2009". Через цю структуру скуповувався зріджений газ на державних спецаукціонах і реалізовувався на АЗС.

До вересня 2013 року Курченко був засновником ще однієї компанії - "КМК Ойл". Вона займалася скупкою нерухомості в Харківській області.

Влітку, після оголошення про покупку "Українського медіа холдингу", в інтерв’ю Forbes Курченко заявив, що продав засновані ним компанії.

Зв’язок Курченка і Клименка

За даними Держреєстру юросіб, власником "КМК Ойл" зараз є Владислав Лебедіч, а "Каскад КСВ" належить харків’янину Максиму Снурнікову.

Ще в серпні 2012 року він був засновником київської компанії "Голдвейн". Основний вид її діяльності - мисливство і відловлювання тварин.

Згодом власник "Голдвейна" змінився. Ним стала компанія з управління активами (КУА) "Юнісон Фінанс". Тепер обидві фірми зареєстровані за однією адресою в столиці: Площа Спортивна, 1А. Це базове місце реєстрації компаній з умовної групи "Юнісон"

"Юнісон" пов’язана з Антоном Клименком, який є братом міністра доходів і зборів Олександра Клименка.

Зокрема, КУА "Юнісон Фінанс" володіє часткою статутного капіталу в компанії "Юнісон Груп", мажоритарний власник якої Антон Клименко.

В групу також входять "Юнісон Сінема", "Юнісон Апартментс", Страхова компанія "Юнісон-Гарант" та банк "Юнісон". В різних варіаціях вони належать кіпрським компаніям IDP Capital, Mchl Finance та компанії Eugene Capital Foundation з Ліхтенштейну.

 

Антон Клименко не відповів на запит INSIDER про те, чи є збігом володіння однією особою компаніями і в групі "Юнісон" і в групі "ВЕТЭК"?

Влітку українські журналісти писали в соцмережах, що неодноразово бачили Курченка в Кабміні поряд з міністром Клименком. В інтерв’ю Forbes Курченко зізнався, що дійсно з ним знайомий.

Чим займається "Юнісон" Клименків

"Юнісон Груп" займається девелопментом. Зокрема, за даними Forbes, компанія до осені 2014 року планує побудувати в Донецьку крупний логістичний центр "Анталекс". Так називалася типографічна компанія братів Клименків в 2000 -х. В портфелі групи ще близько 10 девелоперських проектів.

Окрім того, братам Клименкам небайдужий транспортний бізнес. За даними INSIDER, "Юнісон Груп" належать вантажні вагони.

"Згідно з даними ДП "Головний інформаційно-обчислювальний центр", ТОВ "Юнісон Груп" з 2012 року зареєстровано у "Автоматизованому банку даних парку вантажних вагонів країн СНД і Балтії", як власник вантажних вагонів", - повідомили автору в прес-службі "Укрзалізниці".

"Юнісон Сінема" намагається заробити на кінематографі. Компанія - головний інвестор українського фільму "Тіні незабутих предків".

В банку "Юнісон" 100% кредитного портфелю - кошти, позичені українським залізним дорогам.

"Юнісон Апартментс" здає квартири в оренду по-добово та займається покупкою-продажем житлової і комерційної нерухомості.

Юрий ВИННИЧУК,

INSIDER


Теги статьи: СемьяКлименкоКурченко

Дата и время 22 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4651
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Загадочный отец митрополита: Стали известны детали биографии Епифания
Трагический пожар на Харьковщине: отец погибшего младенца убегал от огня голым
Молодым родителям начнут возмещать расходы на няню

Ани Лорак передумала разводиться с Муратом Налчаджиоглу
Зеленский идет в президенты Украины: как выглядит его жена
Жесткое убийство в Виннице: стало изветно, почему отец убил своих детей вместе с матерью и бывшей женой

В Ивано-Франковской области 4 человек отравились неизвестным веществом, среди них - ребенок
В Кропивницком погибла семья с детьми
Хотела вернуться в приют: в Одессе опекуны зверски избили приемную дочь

Железнодорожное гетто: под Одессой несколько семей уже десятки лет живут в ржавых вагонах
Кремль не поддержит, или Фантастические твари в Донецке
Жена умершего Осина ушла к его лучшему другу

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0583979999999999