АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Журналістка Світлана Мартинець: "Міністре, грифами "секретно" Тягнибока і Новицького ви не врятуєте"

Журналістка Світлана Мартинець: "Міністре, грифами "секретно" Тягнибока і Новицького ви не врятуєте"
Журналістка Світлана Мартинець: "Міністре, грифами "секретно" Тягнибока і Новицького ви не врятуєте"

«Ця жінка поводила себе абсолютно некоректно, навіть брутально і висловлювала абсолютну ненависть до партії «Свобода», Олега Тягнибока та препарату «Україн» -- ці слова начебто адресовані мені, Світлані Мартинець, журналістці газети «Експрес».        

Читаємо  далі: «У своєму бажанні спаплюжити і оббрехати відомих українських  політиків та партії газета «Експрес» не гребує жодними методами. Новим  витком у моральному падінні «Експресу» стали навіть вигадані інтерв’ю».  Останнє, у цьому контексті, також про мене.

Звинувачення мене у «некоректності і брутальності» з’явилося неспроста: його викликало записане мною інтерв’ю під заголовком «Професор Казмiрчук: "Вони лiкували?! Вони вiдправляли на той свiт тим "Україном"!» із співрозмовником --  Вірою Євстафієвною Казмірчук,  д.м.н., професором, директором Iнституту клiнiчної iмунологiї та алергологiї НМУ iменi  О.О. Богомольця МОЗ України.  яке було надруковане у газеті «Експрес», де я працюю.

Йдеться  про «антираковий препарат «україн», який пані Казмірчук вводила  частохворіючим дітям, та «винахідника «україну» Василя Новицького, якого  арештувала австрійська поліція -- за міжнародне шахрайство. Люди  відмовлялися від кваліфікованої медичної допомоги, купляли ці «ліки» і  помирали.

І  якщо вірити депутату партії «Свобода», який поширював інформацію, то  моє інтерв’ю  з професором Казмірчук -- це фальшивка, начебто саме  вона  мене звинувачує у тому, що такого інтерв’ю не було.  

Я  належу до тієї категорії людей, які звикли відноситися до своєї роботи  чесно і, дещо педантично. І тому пишу «якщо вірити депутату»,  бо до  кінця непевна, що пані  Казмірчук могла щось подібне сказати з власної волі, без тиску. Я  засумнівалась ще й тому, що не повірила у те, що 70-річна професор може  співати дифірамби «україну», якому ще вчора ставила різко негативну  оцінку.

Чому  я зустрічалася з професором Казмірчук? Якою була ця зустріч? Де вона  відбувалася? Про що ми розмовляли? Чи «уривалась я в її кабінет», чи  «показувала мені шановна Віра Євстафієвна Казмірчук на двері» --  людині  «брутальній та некоректній»?

Я  опишу цю зустріч  детально. Сьомого листопада цього року я перебувала у  службовому відрядженні у Києві. Це було пов’язано з розслідуванням щодо  медичного препарату «україн», на якому громадянин Австрії радіотехнік  Василь Новицький та  родина Олега Тягнибока, керівника партії  ВО  «Свобода» заробляли гроші, видаючи його приреченим на смерть людям як  «панацею» від раку. Ви вже знаєте, що Новицького за це арештували.

У  ході збору інформації мене зацікавила участь у цій афері ряду відомих  лікарів професорів, політиків, які фігурували у рекламно-маніпулятивних  текстах щодо «україну». Одне із ряду цих прізвищ --- прізвище доктора  наук Віри Євстафієвни Казмірчук. Вона фігурувала у рекламних трюках як  «дослідник, котра виліковувала диво-препаратом «україн» дітей».

Препарат  «дарував» дітям особисто Олег Тягнибок, керівник  ВО «Свобода». Про це є  багато записів на інтернет-ресурсах,у тому числі, й на офіційному сайті  «Свободи».  

Я  мала підозру, що серед лікарів та науковців, іменами яких прикриваються  торговці людським життям, можуть бути й чесні люди. Потрібно було  зрозуміти: хто з тих поважних імен дійсно  допомагає шахраям бізнесу у  зиску для себе, а яке вони просто безсоромно використали задля свого  заробітку.

…Я  довго дивилася на телефон, перш ніж зателефонувати доктору наук Вірі  Євстафіївні Казмірчук. Свого часу я чула про цю людину, що вона – лікар  від Бога. Що чесна і порядна людина. Не хотілося розчаровуватися. Але я  знала: «україн» і далі продають, а це означає – хтось знову помре.  Потрібно було зробити все, щоб зупинити цю машину смерті.

…Вулиця  Турівська,26. Заходжу. Вітаюся. Показую посвідчення, хоча у мене його  ніхто й не просить його показати. Звично відрекомендовуюся: «Світлана  Мартинець, газета «Експрес», редактор відділу розслідувань». Ще раз  повідомляю про тему, про те, що мене привело.

Сідаю.  Кладу на стіл записник й диктофон. Повідомляю про те, що веду запис.  Так почалося моє знайомство з цим неординарним доктором наук Вірою  Євстафієвною Казмірчук.

…Ми  розмовляли десь години дві. Мені доводилося брати сотні інтерв’ю,  виробляється звичка – відчувати співрозмовника. Найгірше, коли чуєш  фальш, бачиш й розумієш, що людина говорить неправду, тоді стає незручно  за співрозмовника. Під час розмови з Вірою Євстафієвною я не відчувала  фальші. Навпаки, бачила, що це людина кваліфікована, віддана своїй  справі, болить їй неправда. Розмова була легкою та невимушеною.

Під  час розмови Віра Євстафієвна запропонувала мені чай чи каву. Знаючи, що  у мене квитки на літак спішила пригадати всі подробиці подій  десятирічної давності. Розповідала,  хто приніс їй препарат «україн», за  яких обставин, як і скільки колола його дітям. Щиро обурювалася, що  шахраї дурили людей, видаючи «україн» за ліки, що рятують від  онкозахворювань. Коли я запитала дозволу її сфотографувати, попросила  почекати допоки причешеться. Аби допомогти встановити істину, вона  шукала записи про те, як кололи препарат «україн» дітям та документи про  те, як «україн» потрапив до їх установи. Була трохи розгублена, не  знайшовши документи, пообіцяла, що це зробить пізніше «Наташа».  

Слова Віри Євстафієвни були щирими.

Під  час розмови у кабінет заходили колеги Казмірчук, щось запитували. У цей  час я звично зупиняла запис, але Віра Євстафієвна сердилася аби не  заважали, казала: «ще багато роботи, а в журналіста -- літак».

За  ці дві години спілкування я не почула й не побачила найменшого натяку  зі сторони пані Казмірчук щодо моєї «брутальності чи некоректності».  Навпаки, відчувала до себе симпатію зі сторони мого співрозмовника. Віра  Євстафієвна щиро переживала, аби я не спізнилася на літак. На прощання  запросила у гості, попросила записати номер свого мобільного телефону,  викликала для мене таксі в аеропорт. Це було у четвер сьомого листопада.

Вже  у Львові, на вихідні, розшифровуючи запис розмови я зателефонувала Вірі  Євстафієвній аби уточнити якесь речення. Вже не пам’ятаю яке. Професор  дуже зраділа. Попросила, аби я дала їй матеріал, щоб внести правку щодо  медичних термінів, аби я бува не помилилася в цьому. Я погодилася з  огляду на поважний вік Віри Євстафієвни й попросила надати мені її  електронну пошту, аби переслати текст. Віра Євстафієвна сказала, що  «скаже Владу» аби він це зробив, бо вона не знає як.

У  вівторок, коли матеріал готувався до друку я надіслала її не  остаточний, а лише так званий «сирий» текст, тобто неповне, а  більш  ширше розшифрування запису, яке ще допрацьовувалось – аж до пізньої  ночі, коли ми здаємо газету. Пізніше під запис вона підтвердила, що  текст отримала. Зауважень від неї не надійшло.

А далі почалося цікаві події. Дуже цікаві і дуже загадково-дивні.

Від  Міністерства охорони здоров’я ми, раптом, отримуємо відповідь на наш  запит про те, що усі документи щодо реєстрації препарату «Україн» -- засекречені. Збіг обставин такої «раптовості»? Ні, не збіг, про це пізніше. Та це ще півсправи.

Того  ж дня мої знайомі, які є членами ВО «Свобода»  передають мені, що на їх  пошту  від прес-служби ВО «Свобода» прийшло повідомлення такого змісту:  «Слава Україні! Товариство, сьогодні «Експрес» опублікував чергову  порцію бруду стосовно ВО «Свобода». У цьому номері, окрім вже звичної  брехні, є інтерв’ю з Вірою Казмірчук. Надсилаємо вам скан матеріалу, а  також скріншот листа від пані Казмірчук до авторки інтерв’ю, де вона  зазначає, що матеріял є брехливим і в разі його опублікування, вона  позиватиметься на них до суду. Використовуйте в коментарях ЗМІ якщо до  вас звертатимуться з відповідними проханнями, а також поширюйте в  соціальних мережах.  Орієнтовний коментар для ЗМІ: «Публікація  «Експресу» -- це суцільний абсурд та маніпуляція думкою читачів. Адже  задля обріхування політичної сили газета фактично вигадала інтерв»ю з  лікарем, що має світове імя, яке псевдожурналісти попросту спаплюжили».

Такі  речі, називають коротко: «темники». Але важливо не те, як членів  «Свободи» отак по-сектанськи вчать казати неправду своїм виборцям. У цій  «таємній записці» було виділено жирним і чорним: «Увага! Дуже важливо:  наразі ми самі не ініціюємо ніяких повідомлень із цього приводу. По  соцмережах інформацію поширювати не від імені «Свободи».

Пысля цього з’являється  інформація про те, що професор Казмірчук  начебто заявляє про те, що її інтерв’ю – фальшивка.

Я  перестаю дивуватися. Вже розумію, що усе це – ланки одного процесу,  кампанія, спрямована на дискредитацію газети «Експрес», авторів  розслідування про «україн».  І розумію, що вони не гребуватимуть нічим:  ані дітьми, ані людьми похилого віку.

Згадую  слова, які професор Казмірчук сказала мені наприкінці нашої розмови, ще  раз прослуховую їх на записі: «Завтра викличе Богатирьова скаже: ви  уволєни, ви уже старая».

Тому вже чітко розуміючи, що відбуваєтьсянасправді  прошу міністра Богатирьову припинити  тиск на професора Казмірчук,  зняти гриф «секретно» із матеріалів реєстрації «україну» -- цим  Тягнибока і Новицького ви, пані міністр, не врятуєте. Краще допоможіть  людям, які ще досі перебувають в полоні ілюзій і непоінформованості,  досі купують «україн», який вже знятий з реєстрації і заборонений для  продажу.

Я  добре розумію, що інтерв’ю, яке я робила з доктором медицини Казмірчук,  не вигідне багатьом особам, й не має значення, під якими партійними  лозунгами вони заробляли собі на безбідне життя, забираючи на таке  останню копійку у важкохворих людей.

Щоб уникнути будь-яких подальших спекуляцій, я прийняла рішення оприлюднити  значну частину запису нашої розмови з професором і завтра, 22 листопада,  це буде зроблено. Деякі розбіжності між текстом розмови і записом  пояснюються тим, що газета «Експрес» послуговується виключно  літературною мовою, русизми і сленгові звороти ми не використовуємо.  Залишаю (поки що) не оприлюдненою ту частину розмови, де йдеться про  факти і прізвища, які можуть мати суттєве значення для подальшого  розслідування.

P.S. І  насамкінець: я пишу ці рядки, знаючи, що професор Віра Євстафієвна  Казмірчук не зможе самостійно прочитати їх в інтернеті. Тому я звертаюся  до студентів професора, людей, які її люблять та поважають: прочитайте  їй цей текст – журналісти їй не вороги.

«Експрес»

 


Теги статьи: НовицкийУкраинТягнибок

Дата и время 24 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 6786
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Тягнибок на канале Мураева в День Достоинства и Свободы – здесь больше добавить нечего
По моему делу проходят Яценюк, Ярош и братья Тягнибоки, - Мазур
Порошенко с Ахметовым готовят новый «Майдан», - Онищенко

«Пане Зеленський, ви взагалі втратили страх?»: Тягнибок різко звернувся до президента
«Ну, так нельзя, это как от отца отрекаться»: Гройсмана пристыдили за тотальную критику Порошенко
Тягнибок: У негодяев, продающих и покупающих голоса, будет земля под ногами гореть

Во время Майдана, когда протестующие ходили в АП, Тягнибок был вяловат - Коломойский
Карточный домик: неизвестные заказали игровую колоду с политиками
«Свобода» висуне в президенти Кошулинського замість Тягнибока

«Правые» не договорились: Тягнибок и Билецкий пойдут на выборы порознь
Тягнибок рассказал, что сотрудничает с Тимошенко
20-летний сын Тягнибока получил офицерские погоны

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 февраля 2020 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.578734