АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 12°C
Днепр: 14°C
Одесса: 12°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 10°C
Львов: 6°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 5°C
Ровно: 5°C

Звідки у керівника волинської СБУ Мельниковича житло в Києві, і чому його заму проблематично потрапити у власну квартиру

Звідки у керівника волинської СБУ Мельниковича житло в Києві, і чому його заму проблематично потрапити у власну квартиру
Звідки у керівника волинської СБУ Мельниковича житло в Києві, і чому його заму проблематично потрапити у власну квартиру

Начальник управління Служби безпеки України у Волинській області Володимир Мельникович у 2013 році отримав у спадок квартиру в Києві, а його заступнику Ігорю Бабінцю тепер доведеться їздити за кордон, щоб потрапити у власне помешкання.

Портал «Четверта влада» отримав копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік начальника управління СБУ на Волині та його заступників.

Варто відзначити, що у наданих документах відкрита не вся інформація, яка передбачена законом. Зокрема, із наданих копій декларацій невідомо, які саме члени сім’ї внесені в документи, а також прихована вся інформація із сторінок декларацій, які стосуються доходів і майна членів сімей. Окрім того, закрита інформація про транспортні засоби членів сімей, їхні вклади у банках та фінансові зобов’язання.

Нагадаємо, що це вже третя спроба журналістів отримати запитувану інформацію у передбаченому законом обсязі. Торік журналісти «Четвертої влади» звернулися до начальника УСБУ у Волинській області Володимира Мельниковича з проханням надати копії своєї декларації про доходи та декларації своїх заступників. Однак він відмовив, повідомивши лише «відомості» із своєї декларації. Через це журналісти звернулися із скаргою в ЦУ СБУ, однак звідти надійшла відповідь на 4-х сторінках про те, що пан Мельникович нічого не порушив, не надавши запитувані документи. Однак через деякий час на адресу порталу «Четверта влада»таки надійшли копії декларацій посадовців.

Отож, як видно із наданих наразі в Центральному управлінні СБУ документів, керівник спецслужби на Волині Володимир Мельникович у 2013 році задекларував 1 мільйон 212 тисяч 266 гривень доходу. З них майже 194 тисячі гривень склала зарплата, а решта – спадщина, очевидно, це квартира на Харківському шосе у Києві площею 80,5 кв. м.

Також у Володимира Мельниковича задекларовано земельну ділянку в кооперативі «Білокриничний» Рівненського району площею 16 соток та гараж площею 18,9 кв. м. у кооперативі «Автомобіліст» у Рівному. Їздить Володимир Мельникович на автомобілі «BMW X5» 2010 року випуску.

Перший заступник начальника УСБУ у Волинській області Ігор Бабінець за 2013 рік задекларував 170 тисяч 776 гривень доходу. Усе це, як вказано в його декларації, – зарплата. Крім того, в документі вказано і 15 тисяч 166 гривень матеріальної допомоги.

На рахунках у банках в Ігоря Бабінця задекларовано майже 6,5 тисяч гривень, з яких 5 тисяч 800 вкладено у звітному році. А от у своє помешкання, яке, до речі, не було вказане у декларації за 2012 рік, Ігорю Бабінцю буде потрапити уже непросто, бо воно на окупованій території: квартира в Ялті за 2 кілометри від Чорного моря площею 72 кв. м. В документі уточнено, що квартира була приватизована як комунальне житло у 2008 році.

Серед транспортних засобів в посадовця СБУ задекларований «BMW 520i» 2004 року випуску і придбаний у 2009 році за 160 тисяч гривень.

Серед витрат в Ігоря Бабінця – 8 тисяч гривень на утримання зазначеного майна.

Заступник начальника УСБУ у Волинській області Віктор Уніга задекларував за минулий рік 163 тисячі 208 гривень доходу. Понад 146 тисяч гривень з них склала зарплата, 1114 гривень – дивіденди, проценти, 14 тисяч 404 гривень – матеріальна допомога, 1068 гривень – інші види доходів.

Також у Віктора Уніги значиться службова квартира площею 102 кв. м. на вулиці Чорновола у Луцьку та автомобіль «BMW X5» 2006 року випуску, витрати на оренду чи інше право користування яким склали 200 тисяч гривень.

Як вже зазначалося, вся інформація про членів сім’ї в усіх документах вилучена.

Як пояснили працівники управління роботи з особовим складом СБУ у супровідному листі, вони надіслали «завірені копії декларацій у частині, що стосується особистої інформації, за винятком відомостей, зазначених у пункті 7 примітки додатка до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Як вже роз”яснювала ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ адвокат, медіа-юрист Інституту розвитку регіональної преси Людмила Опришко,  приховування відомостей про майно членів сім´ї протизаконне.

- Відповідно до пункту 7 Примітки до Декларації, конфіденційною визнається лише наступна інформація: відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, що зазначаються у позиціях 1 і 4, тащодо місцезнаходження об’єкта, що зазначаються у позиціях 2 та 23–34, – звертає увагу Людмила Опришко. – Таким чином, до інформації з обмеженим доступом відносяться лише дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків та інформація про місце знаходження об’єктів нерухомого майна, що перебуває у власності декларанта та членів його сім’ї.

Також медіа-юрист Людмила Панкратова пояснює, що відомості із декларації, в тому числі й начальника управління СБУ, не є інформацією з обмеженим доступом і підлягають наданню за запитом.

- Не встановлено обов’язку оприлюднювати у визначеному законом порядку, тобто, через пресу, відомості з декларації начальника обласного управління СБУ, – коментує відповідь Людмила Панкратова. – Однак, у даному випадку журналіст не просить опублікувати декларацію, а за інформаційним запитом вимагає надання копії декларації. В ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено: «Особи, зазначені у пункті 1, підпункті “а” пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, зобов´язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов´язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до цього Закону».

У п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону «Про засади запобігання і протидії корупції», де визначено, які саме державні службовці повинні подавати декларації, у частині «е» вказується: «посадові та службові особи органів прокуратури, Служби безпеки України…».

  Юрій Горбач, портал «Четверта влада»  

Нагадаємо, що Ігоря Бабінця та Віктора Унігу відповідно до Закону України «Про очищення влади» наприкінці жовтня цього року звільнили із займаних посад і заборонили їм займати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація) протягом 10 років.

 Портал Компромат


Теги статьи: Мельникович Владимир

Дата и время 04 ноября 2014 г., 12:36     Просмотры Просмотров: 6519
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.281709