АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 12°C
Харьков: 13°C
Днепр: 15°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 12°C
Львов: 9°C
Ужгород: 11°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

А можна викинути Плачкова…

А можна викинути Плачкова…
А можна викинути Плачкова…

Керівник «Київенерго» пропонує киянам не ходити до магазинів, щоб не було відключень електрики у Києві. «Наші Гроші» пропонують для початку викинути з тендерів «Київенерго» три фірми.

«Нема на сьогодні іншого виходу, ніж підняти тарифи для населення. Якщо ми не піднімемо тарифи для населення, не збалансуємо енергетичний комплекс, то справді прийдемо до віяльних відключень», – заявив голова наглядової ради «Київенерго» Іван Плачков в ефірі Телеканалу новин «24».

«В умовах гострого дефіциту вугілля, газу і мазуту треба всім мобілізуватися і максимально економно використовувати енергоресурси. Ми споживаємо у 3,9 разів більше енергоресурсів, ніж середній європейський показник», – сказав Плачков.

Наостанок керівник енергокомпанії Ріната Ахметова запропонував пересічним громадянам де економити гроші.

«Давайте, ми не будемо так часто ходити в торгові центри, де модні бутики, а будемо платити за електроенергію», – підсумував Плачков.

Іван Плачков пропонує киянам менше ходити по бутікам, щоб було чим платити за електроенергію очолюваній ним компанії "Київенерго" Ріната Ахметова.

Іван Плачков запропонував киянам менше ходити по бутікам, щоб було чим платити за електроенергію очолюваній ним компанії “Київенерго” Ріната Ахметова.

До бутиків ходить мізерна доля проценту споживачів «Київенерго». Але мільйонам клієнтів пропонується затягнути паски, оскільки якщо не заплатять рядові громадяни, то трапиться кінець світла.

Всі ці посили Плачкова базуються на одній тезі – кияни мають вірити, що у «Київенерго» тарифи чисті від корупції та зайвих витрат як скупа чоловіча сльоза на товариському суді.

Toyota Camry 2.5 6AT Elegance

Ось такі Toyota Camry 2.5 6AT Elegance придбало “Київенерго” по $45 тисяч.

А от тут є деякі, як то кажуть – питання. Наприклад. Чи не кияни заплатили 7 мільйонів гривень за дев’ятнадцять ToyotaCamry по $45 тисяч за штуку для апаратників «Київенерго»? Чи не були ці мільйони розкидані по тарифам енергокомпанії, аби клерки Ахметова-Плачкова могли їздити на іномарках з підігрівом сидінь, двозонним клімат-контролем та відеокамерою заднього огляду?

Однак це ще копійки/квіточки.

Ягідки у вигляді сотень мільйонів – це гроші, які «Київенерго» платить фірмам самого Плачкова та його оточення.

  • ДП «Енергоремонт» з 2008 року натендерило на «Київенерго» 238 млн грн. «Енергоремонт» є дочірньою фірмою ПАТ «Київенергоремонт», яка на 57% належить ТОВ «Ресет». Співвласником цієї компанії з часткою в 75% є Іван Плачков.

При цьому більша частина цих грошей припала саме після того, як Плачков у 2012 році очолив наглядову раду «Київенерго». А про попередні заробітки взагалі невідомо, бо він керував «Київенерго» ще з 90-х років по 2005, поки його не призначили міністром енергетики. Тоді «Київенерго» належало ще не Ахметову, а киянам, а «Вісника держзакупівель» не було навіть у проекті. Тому про ті тендери можемо лише здогадуватись. Але розуміємо, що на одну зарплату не можна стати крупним виноробом (торгова марка «Колоніст»).

  • ТОВ «Київська енергетична будівельна компанія» натендерила у «Київенерго» 130 млн грн. з 2008 року (момент заснування «Вісника держзакупівель»).

Ця фірма заснована Аллою Бровко та ПрАТ «СВС-Дніпро», що належить колективу фізосіб, з яких найбільші окремі частки мають депутат Вишгородської міськради Володимир Випирайло, Володимир Немировський, Сергій Бондаренко та Юрій Терляєв. З 2007 р. директором «СВС-Дніпро» є Микола Кравченко, який раніше очолював департамент капітального будівництва та реконструкції «Київенерго», працював у Мінпаливенергетики під керівництвом Івана Плачкова.

  • ТОВ «Енергоальянс» за два останні роки продало «Київенерго» мазуту на 92 млн грн. Засновником фірми є Наталя Улітіч, дружина президента асоціації «УкрТЕЦ» Юрія Улітіча, який був заступником міністра енергетики Івана Плачкова. Дочка Улітіча Катерина відома як начальник відділу по роботі з боргами ДП «Енергоринок».

Отже три фірми отримали від «Київенерго» щонайменше 460 млн грн. За дужками залишаємо підряди, отримані ними до 2008 року, а також підряди фірм, чиє відношення до угрупування Плачкова ми поки що не змогли довести. Але і півмільярда видається нам чималою сумою.

Ми не настільки цинічні, щоб пропонувати повірити в те, що послуги плачковських компаній коштують «Київенерго» (а відтак і споживачам) дорожче від ринкових розцінок.Бо майже всі ті гроші мали піти на будівельні роботи. А у цій парафії чітких прайсів не існує. Цеглину можна покласти за гривню, а можна і за дві. У 1930-х роках це чітко зрозуміла мафія в США. Відміна «сухого закону» зменшила надприбутки бутлегерів і мафіозі переключились на профспілки, наркотики і… будівництво.

У будь-якому разі ми цілком свідомі того, що будь-яка угода замовника з фірмою, пов’язаною з керівником замовника, тхне дуже погано.

І цього достатньо, аби запропонувати Рінату Ахметову спочатку викинути інтереси Плачкова і його угрупування з тарифів «Київенерго», розкрити взагалі структуру тарифів, а потім вже підводити філософську базу під залежність віялових відключень електроенергії від бутіків.

Юрій Ніколов, «Наші Гроші»


Теги статьи: ПлачковКиевэнерго

Дата и время 05 ноября 2014 г., 18:03     Просмотры Просмотров: 3953
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Разница в тарифах погашена: Горячая вода в Киеве может появиться 16-17 октября, – Минфин
Чтобы было тепло: киевляне заплатили Ахметову очередные 269,4 млн гривен
Кому платить: "Киевэнерго" или "Киевтеплоэнерго"?

В Киеве десятки тысяч человек могут остаться без света зимой
Столичные депутаты отказались гасить долги “Киевэнерго” перед “Нафтогазом”
У Георгия Логвинского запахло мазутом

Подарок Порошенко Ахметову за счет госбюджета
Обожглись на воде: когда и на каких условиях в Киеве заработает горячее водоснабжение
Гройсман пообещал Кличко почти 730 млн гривен для погашения долга "Киевэнерго"

Споры между "Нафтогазом" и "Киевэнерго" могут оставить столицу без отопления уже вполне определенно
Кияни заборгували Ахметову за електрику понад 400 млн
Эксперт разобрался в мифических долгах киевлян перед «Киевэнерго» Ахметова

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05186