АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 8°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 2°C
Ровно: 3°C

Нова компанія Януковича розіграє мільярди «Центренерго»

Нова компанія Януковича розіграє мільярди «Центренерго»
Нова компанія Януковича розіграє мільярди «Центренерго»

На вугільних тендерах останньої державної енергогенерації «Центренерго» з’явилася нова, нікому не відома компанія — «Енергетично-вугільний альянс». Її номінальна власниця — працівниця підприємства, що підконтрольне синові президента України Олександру Януковичу.  Постачальники на рік  Державна енергогенерація «Центренерго» провела два тендери з придбання 7,7 млн тонн вугілля на 2014 рік. Розкриття пропозицій відбулося 8 листопада. Участь у першому тендері із закупівлі 3,4 млн тонн вугілля взяли чотири компанії, у другому, із закупівлі 4,3 млн тонн, – дві.  Найнижчу ціну за вугілля на першому тендері  запропонувало держпідприємство «Вугілля України», а найдорожча пропозиція була в іншого ДП — «Шахтарськантрацит». Також у тендері взяли участь дві приватні компанії: «Укрвостокснабжение» та зовсім новий трейдер на ринку —  »Енергетично-вугільний альянс».

«Укрвостокснабжение» — цьогорічний постачальник вугілля на енергогенерацію. Компанія, за даними «Вісника державних закупівель» (ВДЗ), наприкінці 2012 року виграла два тендери на поставку «Центренерго» вугілля загальною вартістю сім мільярдів гривень.

Зв’язок із компанією відсутній. Номер телефону, який було вказано в тендерній документації, належить громадянинові, котрий запевнив, що немає стосунку до трейдера і що це вже не перший дзвінок, адресований ТОВ «Укрвостокснабжение».

Як повідомляв Forbes, ця компанія разом із «Консалтинг Кепітал» були ексклюзивними постачальниками пального на теплоелектростанції (ТЕС) «Центренерго». Вони пов’язані між собою однаковим номером телефону, вказаним під час їх реєстрації.

Ще одна компанія з цього пулу — «Траст Інвест». Вона постачала паливо на енергокомпанію «Донбасенерго» до того, як контрольний пакет її акцій улітку цього року не придбав колишній бізнес-партнер Ріната Ахметова Ігор Гуменюк.

Трійка трейдерів продавали вугілля зі збагачувальних фабрик компанії ДФРЦ, що пов’язана з холдингом МАКО старшого сина президента Олександра Януковича.

За два останні роки разом три компанії продали «Центренерго» та «Донбасенерго» вугілля на 14 млрд гривень.

Як повідомляв INSDER, «Донбасенерго» восени провела тендер на закупівлю вугілля на 2014 рік. Заявки подали компанії «ЕнергоІнвест Трейдинг» Ігоря Гуменюка та «Траст Інвест». Пропозиція першої була дешевшою.

Олександр Янукович нікуди не зник

Кого ж представляє четвертий учасник тендерів «Центренерго» – нікому не відома компанія «Енергетично-вугільний альянс»?

Її було зареєстровано в липні 2013 року в Донецьку. Юридичний власник і керівник – Світлана Василівна Броднікова.

Згідно з інформацією Вугледарського міського суду, в серпні 2012-го вона була присяжною в цій установі. Тоді Броднікова працювала архіваріусом на держпідприємстві «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1″, що розташоване в місті Вугледар Донецької області.

У тендерній документації і в Держреєстрі юридичних осіб вказано один і той самий номер телефону створеного нею підприємства, який не працює.

На 2014 рік в Україні заплановано корпоратизацію державних вугільних підприємств, у переліку яких і «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1″. За інформацією газети «Деловая столица», це підприємство планує придбати бізнес-група президентського сина.

У місті Вугледар також діє приватна структура ТОВ «Шахта «Південнодонбаська №1″. Основний вид її діяльності: видобуток вугілля та торгівля промисловим устаткуванням. Подібні структури в Україні створюються з метою отримання підрядів на постачання товарів і послуг від однойменних ДП.

2012 року ТОВ «Шахта «Південнодонбаська №1″ була переможцем тендерів ДП «Шахтоуправління «Південнодонбаське №1″ з постачання шахтного обладнання та устаткування. Загалом торік ТОВка отримала підрядів від державного вуглепрому на 200 млн грн.

«Південнодонбаська №1″ входить у компанію «Паливно-енергетичний капітал», яка належить Олександрові та Надії Січінавам.

Олександр Січінава – екс-голова наглядової ради «Всеукраїнського банку розвитку» Олександра Янукочича.

Колишній банкір Януковича напряму та через «Паливно-енергетичний капітал» заснував іще декілька структур із назвами, які збігаються з назвами державних вугледобувних підприємств.

Наприклад, йому належать ТОВ «Шахта 1-3 «Новогродівська» – «Шахта 1-3 «Новогродівська», підрозділ ДП «Селидіввугілля»; ТОВ «Шахта «Росія» – підрозділ «Шахта «Росія», ДП «Донецька Вугільна Енергетична Компанія».

Іще одна компанія Січінави – «Східвуглемаш» – 2013 року виграла на тендерах «Донбасенерго» 2 млн гривень за поставки вугілля.

«Insider»


Теги статьи: Янукович младшийЕнергетично-вугільний альянсЦентренерго

Дата и время 26 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4034
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В «Центренерго» придумали кримінальну «схему», як заробити на вугіллі з США
Останнє американське попередження. На кого впаде “Стіна” у Києві?
Из грязи в князи и назад: путь Виктора Януковича

Как "Центрэнерго" заказало поставку угля на 1,8 млрд грн по завышенной цене и без конкуренции
Журналисты побывали на могиле Януковича-младшего и были неприятно удивлены
НАБУ розбирається з мільярдом, який «Краснолиманська» спустила через «прокладки» нардепа Тригубенка

«Центренерго» планує імпортувати через морпорти 2,5 млн тонн вугілля
"Волшебное воскрешение" или Где на самом деле находится сын Януковича
Украина покупает российский уголь через панамский офшор

Смерть Януковича-младшего — это месть Путина?
"Бився головою об лід": Мочанов розповів нові подробиці смерті Януковича-молодшого
Суд ЕС посмертно реабилитировал младшего сына Януковича

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052461