АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -1°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -1°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Українець став мультимільярдером завдяки кмітливості та Facebook

Українець став мультимільярдером завдяки кмітливості та Facebook
Українець став мультимільярдером завдяки кмітливості та Facebook

Уродженець Києва продав соцмережі програму для обміну повідомленнями на смартфонах       

Нещодавно Facebook завершив купівлю сервісу “WhatsApp”. Сума угоди стала сенсаційною - 22,94 мільярда доларів! І майже половина цих грошей дісталася розробникові програми-месенджера Янові Куму.

Цьому американському підприємцю, вихідцю з України, - лише 38 років. Нині Кум посідає 169-ту сходинку в глобальному рейтингу мільярдерів “Forbes”, входить до списку 400 найбагатших людей США, а в цьогорічному рейтингу мільярдерів-іммігрантів - на дев’ятій позиції. Про секрет успіху цього чоловіка "Експресу" розповів експерт з інформаційних технологій Максим Саваневський:

-- Ян Кум народився у Києві. 16-річним разом із матір’ю та бабусею емігрував до Каліфорнії. Свій кар’єрний шлях він починав у компанії “Yahoo!” 1998 року, не довчившись в університеті. Дев’ять років потому разом зі своїм товаришем, розробником Браяном Ектоном полишив “Yahoo!” і заснував месенджер “WhatsApp”. Ектон і Кум відчули, що перше покоління програм для швидкого обміну повідомленнями в інтернеті, як-от добре знайома всім “аська”, із розвитком соціальних мереж поступово втрачає популярність. Натомість із року в рік у світі збільшується кількість користувачів мобільних пристроїв, є запит на різні мобільні сервіси.

-- А що таке “WhatsApp”? Як він працює? -- Це фактично “аська” для мобільного. Якщо ви маєте мобільний інтернет, то завдяки цьому сервісу можете легко обмінюватися текстовими повідомленнями зі своїми друзями і рідними, ділитися з ними картинками та відеоконтентом. Месенджери значно зручніші за класичні SMS-повідомлення. Вони функціональніші й майже безплатні: користувачі “WhatsApp” перший рік мають можливість спілкуватися за допомогою сервісу безоплатно, а потім платять за обслуговування лише долар на рік.

-- Чому “Facebook” придбав розробку Яна Кума за такі шалені гроші? -- “WhatsApp” -- не унікальна програма, у світі існує безліч аналогічних месенджерів. Рішення придбати “WhatsApp” за нечувану на ринку стартапів суму творець “Facebook” Марк Цукерберг ухвалив лише з огляду на темпи зростання кількості користувачів сервісу Кума. До купівлі “WhatsApp” команда “Facebook” намагалася розробити свій месенджер, але потім відмовилася від цієї ідеї. Як заявив Цукерберг, він вкладає гроші у перспективи “WhatsApp”. І не помилився: на момент укладання угоди з Кумом та Ектоном сервісом “WhatsApp” користувалося близько 450 мільйонів людей на місяць, із них 320 мільйонів використовували цю програму щодня. Тепер, через півроку, коли “WhatsApp” повністю перейшов під контроль “Facebook”, у месенджера понад 600 мільйонів активних користувачів щомісяця. І це ще далеко не межа. За прогнозами Цукерберга, сервіс Яна Кума близький до того, аби об’єднати 1 мільярд користувачів з усієї планети! А за 5 років сервісом користуватиметься майже цілий світ - 4 - 5 мільярдів людей!

-- А що тепер робитиме Ян Кум?
-- За умовами договору про продаж “WhatsApp”, Ян Кум увійшов до ради директорів “Facebook”. Зарплати йому там ніхто не платитиме — Кум, як і Марк Цукерберг, отримуватиме лише 1 символічний долар на місяць - і жодних бонусів! Утім, він зароблятиме на акціях “Facebook”, бо, продавши “WhatsApp”, став їхнім власником. Нині частка Кума в найпопулярнішій світовій соцмережі -- 76,36 мільйона акцій. На сьогодні вартість однієї акції “Facebook” становить 77,56 долара. Крім того, Янові Куму належать 24,85 мільйона так званих акцій з обмеженнями, які передаватимуть йому траншами, починаючи з 15 листопада 2015 року. Вони можуть додати до статків Кума ще 1,93 мільярда доларів.
-- Чи є ще приклади успішних стартапів, до розробки яких доклалися українці?
-- Макс Левчин, виходець з України, став одним із розробників найбільшої у світі платіжної системи - “PayPal” і в 27 років заробив перші 34 мільйони доларів.

Олександра ТАМКОВА, газета "Експрес"  


Теги статьи: Кум Ян

Дата и время 08 ноября 2014 г., 15:57     Просмотры Просмотров: 3993
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.579568