АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -8°C
Днепр: -5°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -3°C
Ровно: -3°C

За допомогу армiї – кара. Податкiвцi заарештували майно волонтера з Iталiї

За допомогу армiї – кара. Податкiвцi заарештували майно волонтера з Iталiї
За допомогу армiї – кара. Податкiвцi заарештували майно волонтера з Iталiї

Вiд початку вiйни українець Вiталiй Майданюк, який нинi живе в iталiйському мiстечку Рiмiнi, постачав автомобiлi на Донбас.

Особисто приганяв їх в Україну й передавав медикам та бiйцям.    Цi машини не раз вивозили поранених хлопцiв iз зони бойових дiй у Вуглегiрську, Дебальцевому та пiд Донецьким аеропортом. Передавав волонтер допомогу також госпiталям Днiпра, Києва, Iрпеня.   От тiльки доброчиннiсть Вiталiя Майданюка обернулася для нього... покаранням: Державна фiскальна служба оштрафувала його за порушення правил розмитнення автомобiлiв i заарештувала його майно в Українi.

Бiльше про ситуацiю, що склалася, нам розповiв громадський активiст, координатор оргкомiтету "Євромайдан у Римi", голова Християнського товариства українцiв в Iталiї Олесь Городецький.   -- На якiй пiдставi ДФС оштрафувала Вiталiя Майданюка?  

-- Проблема в тому, що на час, коли Вiталiй почав закуповувати та передавати автомобiлi нашим бiйцям на схiд, тобто влiтку 2014 року, у правовому полi України ще не було врегульовано процедури ввезення, розмитнення й облiку технiчних засобiв, якi постачали в зону АТО. Така процедура з’явилася лише згодом. I вийшло так, що двi першi автiвки волонтер начебто ввiз iз порушенням правил розмитнення.

За це ДФС ще пiвтора року тому наклала на нього штраф. Вiталiй не поспiшав його сплачувати, адже не вважає себе порушником. Тож тепер з мiсяця в мiсяць чоловiковi нараховують пеню за несплату адмiнiстративної заборгованостi. Наклали арешт на його майно в Українi. Вiталiй навiть не може приїхати на Батькiвщину на могилу батька.  

- До збору коштiв на автомобiлi долучалась українська дiаспора в Iталiї?   -- Як менi вiдомо, бiльшiсть машин Вiталiй купував сам, за свої грошi. Цей факт ще бiльше посилює гостроту ситуацiї, що склалася. Людина сама придбавала, сама переганяла й передавала машини в руки бiйцям та медикам, а її визнали мало не злочинцем. Ми ж знаємо, яка складна ситуацiя була влiтку 2014-го, як нашi бiйцi потребували транспорту, якого держава, на жаль, не могла тодi надати. I людей, якi з власної волi забезпечували бiйцiв у зонi бойових дiй замiсть держави, ця держава тепер карає. Це ж немислимо!    -- Чи вiрите в те, що ситуацiї вдасться якось зарадити? 

-- Сподiваємося на це. Нинi Вiталiєвi Майданюку допомагає розв’язати проблему адвокат. Ми, українцi в Iталiї, також готовi захищати його. Якщо треба, органiзуємо пiкет пiд українським посольством.  

Наталiя ВАСЮНЕЦЬ, Експрес


Теги статьи: арештарешт майнаМайданюк ВиталийІталіяволонтериВолонтерство

Дата и время 17 августа 2017 г., 22:52     Просмотры Просмотров: 994
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Смертельне ДТП у Києві: співробітнику сервісного центру МВС продовжили арешт
Після великого обміну стало більше звернень з приводу нових заручників, — волонтерка
Суд арештував майно Москвича який вкрав зерна на 60 мільйонів

Удавана жертва: Як Рінат Ахметов знову збирається обдурити всіх
У Полтаві пограбували автомобіль із волонтерською допомогою
Суд зняв арешт із 3 млн доларів, 1,4 млн євро і 21 млн рублів екс-замміністра доходів

«Як може український пенсіонер жити на 1500 грн, при такій кількості елітних авто в Києві» — італієць шокований
Невероятные суммы: Притула показал последнюю в 2017 покупку для бойцов с АТО
Король Йорданії санкціонував арешт своїх братів, – ЗМІ

Волонтерка про звільнених: Подібне я бачила лише в хроніці концтаборів! Повністю вибиті зуби, виснажені обличчя, одні кістки
Арешт рахунків Коломойського може провалитися. Розкрито причину
Коломойський прокоментував рішення Високого суду Англії щодо арешту його активів

Комментарии:

comments powered by Disqus
21 января 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.066437