АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Нові акціонери Bank of Cyprus вирішили продати українську "дочку"

Нові акціонери Bank of Cyprus вирішили продати українську "дочку"
Нові акціонери Bank of Cyprus вирішили продати українську "дочку"

Вчора відбулися позачергові загальні збори акціонерів 76-го за розміром активів Банку Кіпру, на якому був обраний новий склад спостережної ради фінустанови.

Як пояснитив «Капіталу» голова правління банку Іван Кузовкін, оновлення складу спостережної ради фінустанови пов’язано зі зміною складу акціонерів материнського банку Bank of Cyprus (Нікосія).

«У вересні у Bank of Cyprus з’явилися нові акціонери – це вкладники двох банків (Bank of Cyprus і Laiki Bank. – «Капітал»), які отримали акції в обмін на їхні депозити. Зараз їх 21 тис. осіб», – каже Іван Кузовкін.

47,5% вкладів понад €100 тис. були списані, і на цю суму проведено додемісію на користь потерпілих великих вкладників.

Нова дев’ятка

Більш ніж 99,7% акцій фінустанови прямо чи опосередковано належить Bank of Cyprus Public Company LTD (Кіпр). Тому не дивно, що до спостережної рад його української «дочки» переважно увійшли представники материнської структури. Також до складу спостережної ради Банку Кіпру увійшли представники спостережної ради російської “дочки” Bank of Cyprus – Юніаструм Банк.

«Bank of Cyprus вже зараз можна назвати банком з російським капіталом, – заззначає генеральний директор Агентства міжнародного фінансування та маркетингу (ІFMA-Ua) Євген Рокитський. – У материнського банку 20 тис. акціонерів, але різниця в обсязі власності дуже велика. У декількох російських акціонерів у банку були десятки мільйонів євро».

Зі слів Кузовкіна, перед новою спостережної радою Банку Кіпру, як і перед головою правління Bank of Cyprus Джоном Хуріканом, призначеним на цю посаду місяць тому, поставлено завдання підвищити вартість акцій фінустанов. Банк Кіпру має показувати прибуток і збільшувати свої активи.

482 тис. гривень становить прибуток Банку Кіпру за три квартали 2013 року. За аналогічний період 2012 р. він був в 31 раз більший – 15,2 млн грн.

За перші три квартали його фінансові результати погіршилися – прибуток становив лише 482 тис. грн, тоді як за аналогічний період 2012 р.  був у 31 раз більший – 15,2 млн грн. Рентабельність активів української «дочки» кіпрського банку в ІІІ кварталі становить лише 0,02%.

«Нові акціонери мають отримувати прибуток від своїх акцій», – говорить Кузовкін. З його слів, ще влітку американська інвесткомпанія Blackstone Group після оцінки Банку Кіпру приступила до тестування нашого банківського ринку з метою подальшого продажу кіпрського активу в Україні.

Нагадаємо, в першій половині 2013 р. Євросоюз рекомендував продати всі дочірні структури Bank of Cyprus за межами Кіпру. «Зараз, як ми бачимо з угод, здійснених цього року, за банк можна отримати приблизно половину його капіталу.

Фінустанови продаються зі значним дисконтом – 20-30% від капіталу. Якщо продати банк за такою ціною і зафіксувати збиток – вартість акцій знизиться.

Тому акціонери шукають покупця, який запропонує адекватну ціну», – повідомляє Кузовкін і додає, що якщо за банк запропонують суму, що дорівнює вартості його капіталу, то вони погодяться його продати. На 1 жовтня власний капітал Банку Кіпру становив736,9 млн грн.

Цінний актив

«Банком Кіпру цікавилися кілька потенційних покупців, у тому числі Дельта Банк і Альфа-Банк. Але акціонерам були виставлені такі умови, що далі початкових переговорів процес не пішов», – розповіло джерело, близьке до керівництва Банку Кіпру. Продати останній з дисконтом акціонери змогли б дуже швидко.

«У Банку Кіпру достатній капітал, його діяльність була завжди прозорою», – стверджує заступник голови ради директорів Дельта Банку Євген Плотиця.

Але продати фінустанову за один капітал практично нереально в нинішніх умовах. У травні Київський господарський суд заарештував акції Банку Кіпру за позовом компанії «Люксор Смарт» (Київ), у якої в материнському банку «зависло» €11,2 млн.

«Залежно від фінансового стану банку він може бути зараз проданий за 0,5-0,6 капіталу», – вважає голова правління банку «Національний кредит» Ігор Клименко. Він не став заперечувати, що акціонери його фінустанови зацікавлені в покупці Банку Кіпру.

Але з продажем «дочки» ніхто не квапить. «Уряд дав час Bank of Cyprus до 2016 р. продати активи за кордоном, – нагадує Євген Рокитський. – Продати їх найближчі рік-два з мультиплікатором неможливо. Тому ці установи поступово будуть «висушувати» портфелі, розраховуючи на продаж капіталу 1 до 1».

Леся Виговська

Finance.ua


Теги статьи: Банк Кипра

Дата и время 27 ноября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 3725
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.895636