АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 9°C
Днепр: 11°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 8°C
Львов: 7°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 6°C
Ровно: 7°C

Лікарі обурюються, що у медичних інститутів забрали фінансування з бюджету

Лікарі обурюються, що у медичних інститутів забрали фінансування з бюджету
Лікарі обурюються, що у медичних інститутів забрали фінансування з бюджету

З першого вересня медичні інститути Академії наук переводять на самоокупність, а проведені там операції не будуть фінансуватися з бюджету.

Повідомляє портал АНТИКОР з посиланням на ЗМІ.

Про це повідомила прес-секретар інституту Людмила Гордон.

Раніше велику частину цих витрат покривали з держбюджету, тепер пацієнтам доведеться платити за операції зі своєї кишені або через страхові компанії.

Пілотний проект із впровадження платних послуг та переходу на самоокупність у чотирьох столичних інститутах – серцево-судинної хірургії ім. Амосова, нейрохірургії ім. Ромоданова, хірургії та трансплантології ім. Шалімова та кардіології ім. Стражеско повинен був розпочатися з 1 липня. Але офіційно запустити пілотний проект не вдалося, тому що методичка для розрахунку собівартості послуг операцій з МОЗ надійшла тільки 30 червня. Постраждалих і пацієнтів через нестачу фінансування відправляли додому чекати операцій.

Представники медичних інститутів вже заявили про те, що вони не підтримують це рішення. Зокрема Олександр Усенко, директор інституту хірургії ім. Шалімова, відзначав, що інститути мають зберегти базове фінансування, аби сплачувати за комунальні послуги та видавати зарплатню співробітникам. На думку Усенка, платні послуги не дадуть інститутам достатньо коштів, адже, за попередніми підрахунками, собівартість операцій в інститутах НАМНУ становить від 80 тис. грн до 230 тис. грн.

Як відзначає Дзеркало тижня, інститут, заснований Олександром Шалімовим у 1972 г., є одним з кращих центрів хірургії у країні. Зокрема в інститутській клініці було проведено близько 240 тис. операцій, розвиваються найновіші напрямки, створюються нові відділення та лабораторії. Минулого року, як вказують журналісти, тут було вперше в Україні проведено пересадку легенів від донорів. Також медики інституту надають допомогу пораненим бійцям АТО та оперують і консультують у шпиталях. При цьому за ті операції, які проводилися в самому інституті (як правило, найбільш складні для лікарів), поранені не мали платити ані копійки.

Як відзначав директор інституту в інтерв’ю, закон про автономізацію закладів для лікування може мати позитивний ефект та позбавить клініки від зайвої бюрократії. Утім, перехід інституту на самоокупність, за словами Усенка, негативно вплине на роботу закладу і погіршить ситуацію для пацієнтів.

«Потрібні реформи? Я багато разів попереджав – давайте створювати єдиний медпростір, що дозволить надавати усі види медичної допомоги – планової та екстренної, первинної та високоспеціалізованої. Територіально це буде не важко – поруч з інститутом є міська лікарня. Важче буде вирішити бюрократичні питання – у нас різне підпорядкування і фінансування», – відзначає Усенко в інтерв’ю.

Нагадаємо, що раніше на засіданні уряду прем’єр-міністр України Володимр Гройсман анонсував п’ять ключових законів на осінь. Серед них у тому числі медична реформа, яка передбачає автономізацію клінік. Також прем’єр заявив, що 15-го вересня у Верховній Раді презентують проект бюджету на 2018-й рік.

Це означає, що перший проект бюджету вже готовий і навряд чи в нього закладене фінансування медичних інститутів, адже рішення про самоокупність мало вступити в дію 1-го вересня. Таким чином єдина надія для лікарів та пацієнтів цих закладів лікування – це те, що проект бюджету не буде прийнятий у першому читанні та в нього ще внесуть кошти на підтримку інститутів НАМНУ.

Відзначимо, що анонсована реформа (в разі, якщо її проголосують цієї осені) передбачає, що безкоштовним буде тільки надання медичних послуг першої необхідності.


Теги статьи: медична реформаМедициналікаріплатні послуги

Дата и время 02 сентября 2017 г., 10:47     Просмотры Просмотров: 943
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.09035