АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 20°C
Днепр: 22°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 18°C
Львов: 17°C
Ужгород: 17°C
Луцк: 18°C
Ровно: 18°C

Вдова Єльцина розказала, як Путін став наступником

Вдова Єльцина розказала, як Путін став наступником
Вдова Єльцина розказала, як Путін став наступником

Саме перший російський президент Борис Єльцин збирався поховати Леніна, замінив гімн СРСР на гімн Росії прийняв нову Конституцію. Пробувши два терміни на посаді і будучи вже важко хворим, Єльцин намагався направити країну на ліберальний курс і знайти наступника, який продовжив би його реформи, передають Патріоти  України з  посиланням  на Подробности.

Однак, Дума не пропустила ні ліберального Єгора Гайдара, ні реформатора Віктора Черномирдіна і Єльцин поставив прем’єром нікому невідомого Володимира Путіна. Про це в інтерв’ю телеканалу «Дощ» розповіла вдова Бориса Миколайовича Наїна Єльцина.

За її словами, Борис Єльцин очолював відділ будівництва в Свердловську і навіть не думав стати партійним працівником. Так вийшло абсолютно випадково. «Ми були на дні народження друга, йому зробили пропозицію піти в Обком. Спочатку відмовився, але потім пішов, щоб керувати будівництвом  по всій області. Досить довго працював завідувачем відділу будівництва», – переконує Наїна Єльцина.

Майбутній президент не хотів переїжджати і в Москву, хоча пропозиції про це надходили багато разів. «Так було і з Москвою – це було не перша  пропозиція переїхати. Йому навіть показали квартиру. Він кілька разів відмовлявся, знав, що я не хочу і що мені ніколи не подобалася Москва. А потім питання стало так – чи партійний квиток і Москва або нічого», – каже дружина політика.

Борис Єльцин вважав, що Росія повинна існувати в рамках СРСР на правах республіки з підвищеними повноваженнями і всіма силами намагався зберегти союз як конфедерацію. «До сих пір всі тиражують брехню, що Єльцин і Горбачов розвалили країну. Горбачов керував однією країною. Єльцин    – іншою. Він  навпаки  хотів збереже країну, він хотів створити конфедерацію. Тільки роль Росії повинна була бути більш важливою», – розповідає вдова Єльцина.

Будучи на посаді секретаря міського комітету, Борис Єльцин висловлював невдоволення позицією партії і політикою уряду в цілому. «Коли він був уже секретарем міськкому, після кожного засідання приходив подавлений і говорив:« Не хочу розвалювати країну разом з ними», він розумів, що країна йде не туди. Він хотів поставити Росію на ноги в складі СРСР. Він не збирався відбирати владу у Горбачова. Він хотів республіку Росія в складі союзу», – каже Наїна.

Крім того, Наїна щиро обурена сучасною російською інформаційною політикою   щодо  розпаду Радянського союзу. «Ми прожили в брехні і продовжуємо в ній жити. Але не хочу щоб наші правнуки в ній жили. Події 91 року в нинішніх підручниках – моторошна нісенітниця. У нас що безграмотні історики ?Я вважаю, що повинна бути тільки правда», розповідає вдова екс-президента.

Борис Єльцин, за прикладом Микити Хрущова, збирався влаштувати таку собі «відлига» в Росії та покаятся за дії компартії. У цих цілях, в першу чергу, необхідно було поховати тіло Володимира Леніна. «Дума була абсолютно прокомуністична, Єльцина ніколи б не підтримали. Я пам’ятаю, як спитала дружину комуніста Селезньова, чи не хочуть вони поховати тіло Леніна, вона сказала, що може бути, років через 30″, – розповідає Наїна.

За її словами, як не старався Єльцин натиснути на депутатів, захоронення так і не вдалося здійснити. «Хоча він хотів це зробити і не міг, бо тоді більшість не підтримала б його рішень. З якими  труднощами він проводив кожне рішення.? Всі вставали в позу, його всіма заходами хотіли прибрати», – згадує вдова.

У 1999 році стан здоров’я Єльцина було важким, фактично він розумів, що необхідно призначить прем’єра, який потім стане президентом. «Коли він вибирав прем’єра, він розумів, що це майбутній президент. Але часу було дуже мало, Борис був уже дуже важким. Він весь час думав, кого призначити, та ще й так, щоб Дума пропустила. Він хотів поставити Гайдара», – згадує Наїна. Однак уряд не пропустила ліберала Гайдара на пост прем’єра Росії. «Його і близько не підпускали – він був занадто розумний і ініціативний. Хороші люди не потрібні були країні. Він міг поставити Черномирдіна, але його теж не пустили. Тому підійшов Володимир Путін – його ніхто не знав, і призначення пройшло спокійно», – каже дружина політика.

Пізніше, вже на пенсії, Єльцину не подобалась політика Володимира Путіна, але він не критикував його .. «Він був дуже незадоволений, коли повернули гімн СРСР в Росію. І я була не задоволена. Нам не подобалися слова. Але він ніколи не коментував після себе – він довірив, все, тепер новий керівник. Значить йому і керувати», – вважає вдова Єльцина.

Наїна впевнена, що Єльцин по справжньому ліберальний правитель, який був одержимий ідеєю вільної відкритої для всього світу Росії.

«Я думаю, що Єльцин дав поколінню найголовніше – свободу. При ньому було становлення Росії, при ньому була прийнята конституція і вся судова система. Коли ми їздили закордон, він так хотів щоб усі зрозуміли, що ми відкриті і вільні, що у нас здорова обстановка в країні», – міркує Наїна Єльцина.

Вдова екс-президента стверджує, що ніяких заощаджень, особливо на рахунках в зарубіжних банках у родини не було і немає. «Рахунок на ощадній книжці, більше нічого нічого у нас немає. Ні акцій, ні замків, нічого абсолютно, пішов чистим. Говорили що у нас рахунки в Люксембурзі, пов’язані з МВФ у нашої Тетяни – це брехня », – запевняє  дружина президента.

Крім того, Наїна згадує, що Єльцин не хотів подавати в суд на тих, хто приписував йому казкові багатства. «Коли Лужков почав говорити що у Єльцина рахунки в Швейцарському банку, я попросила його подати в суд. Єльцин запитав: «Ти хочеш опуститися до рівня Лужкова?»

http://patrioty.org.ua/


Теги статьи: ПутінЕльцинПутин

Дата и время 13 ноября 2014 г., 11:28     Просмотры Просмотров: 3567
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Двое арестованных россиян попросили Путина обменять их на украинских узников
Константин Боровой: У Путина ступор. Никто не знает, что делать
Вызывайте скорую доктору Комаровскому: украинцы потрясены его «рыбалкой с Путиным»

Путин отчаянно пытается запустить заглохший мотор российской экономики — Bloomberg
Скандальный Доренко назвал Россию "оттр*ханной с*кой", которая заслужила Путина
"Поехал бы с Путиным на рыбалку". Доктор Комаровский рассказал, как закончить войну на Донбассе

Ветеран АТО рассказал, кому могут выдать Сенцова
«Переобули на ходу»: Путина опять подловили на махинациях с ростом
После Хельсинки поведение Трампа заставляет задуматься об импичменте — CNN

Французские деятели культуры призвали Россию освободить Сенцова
В Минске оценили шансы Путина аннексировать Беларусь
Лайнер Путина эпично опозорился у берегов Крыма: появились фото и видео

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.083958