АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 7°C
Харьков: 10°C
Днепр: 11°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 6°C
Сумы: 8°C
Львов: 6°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 6°C
Ровно: 6°C

Топ-5 схем миколаївських педагогів

Топ-5 схем миколаївських педагогів
Топ-5 схем миколаївських педагогів

У Миколаєві сталась халепа. Виробничий конфлікт переріс у бомбу місцевого масштабу. Усе починалось, ніби-то, банально: керівництво Миколаївського національного аграрного університету відсторонило  від виконання обов’язків декана інженерно-енергетичного факультету Константина Думенка.

Раніше би не було жодної реакції. Ректор у вузі – Бог, а в регіональному вузі – і того вище. Але, виявилось, що дещо змінилось у країні, і в Миколаєві у тому числі. Почалися студентські протести, залучення чиновників ОДА, скарги в прокуратуру. І що найприкріше для керівників вузу: оприлюднення всіляких мутних схем.

А саме це є найцікавішим для «Наших грошей». Відтак, проаналізувавши всі документи , викладені на місцевому сайті «Zerkalo.mk.ua», ми вирішили зробити невеликий рейтинг. Тим паче, що, можливо, в інших регіонах коїться щось подібне. Ну, і крім того – переможцем рейтингу стала одна з недавніх улюблених фірм «Наших грошей». Отож.

5 місце.  Оплатаза поновлення у вузі після відрахування через нездачу якоїсь дисципліни. Для поновлення студент має сплатити благодійний внесок у розмірі 3600 грн. і вартість семестру навчання – 1800 грн. Що приємно: незнання проблемного предмету тут же втрачає свою актуальність, і студент продовжує навчання.

Зауважимо, що оплата вартості семестру навчання зараховується на рахунок університету, а от «добровільне безповоротне пожертвування» – на рахунок  Фонду «Університет ХХІ століття», засновником якого є племінник ректора Олександр Новіков, що є проректором з наукової роботи університету.

4 місце. Оплата за вступ на старші курси після коледжів за наявності диплома молодшого спеціаліста. Для цього абітурієнту пропонується в обов’язковому порядку оплатити академічну різницю. Різниця знань автоматично компенсується одразу після сплати благодійного внеску.

3 місце Для переходу з денної на заочну форму навчання студентам пропонується оплатити на рахунок Фонду «Університет ХХІ століття» благодійний внесок у розмірі вартості семестру навчання. Цей внесок студентам пояснюється академічною різницею. Не зважаючи на те, що  навчальні плани і дипломи всюди однакові.

2 місце   Сімейний підряд. В університеті офіційно оформлені семеро осіб із сім’ї ректора Вячеслава Шебаніна. Це – сам ректор, його дочка  - професор, деканом факультету менеджменту Олена Шебаніна. Також працевлаштовані племінники ректора – Олексій та Тетяна Шебаніни та Олександр Новіков (проректор з наукової роботи), зять ректора – Андрій Жданов (старший науковий співробітник), а також, ймовірно, дружина ректора Людмила Шебаніна (старший науковий співробітник). Однак вони в університеті з’являються рідко.

Крім того, в університеті працюють родичі першого проректора Дмитра Бабенка. Це – його син Микола Бабенко, який працює на півставки доцента, хоча не читав жодної пари. За даними видання, він очолює миколаївський філіал «Надра Банку». А також дружина першого проректора Лідія Бабенко, яка працює гінекологом у міській лікарні і водночас оформлена на півставки старшим науковим співробітником університету.

У ректора є два водії, один з яких записаний науковим співробітником університету.  Є особистий водій і у доньки ректора, хоча для декана водій не передбачений. Тому офіційно він працює майстром виробничого навчання кафедри загальнотехнічних дисциплін. Зрештою, більшість працівників кухні університету водночас є лаборантами і старшими лаборантами різних кафедр університету.

1 місце  У вересні 2013 року керівництво університету перетворило державні гроші на приватні. Спершу 800 студентів отримали премії у розмірі трохи більше 600 грн. А далі усіх студентів змусили ці гроші перерахувати на добровільне медичне страхування.

Ця страховка передбачає компенсацію вартості лікування лише у разі попереднього звернення до асистуючої компанії – київського ТОВ «Олл Медікал Асистанс», яке приймає рішення про погодження чи відмову у страховій виплаті.

Гроші за оформлення медичної страховки студенти перерахували двома траншами по 300 грн. у вересні та грудні минулого року на рахунок ПАТ Євро-Азіатська страхова компанія «Фініст».

Нагадаємо, що раніше страхова компанія «Фініст» входила до «сімейного» пулу. Так, з 2012 року і до початку лютого цього року керівником компанії була Наталія Барсук, яка раніше очолювала правління ПАТ «Український Страховий Дiм» – це одна з фірм, яка за часів Януковича була в пулі компаній, що монополізували страхування пасажирів та працівників «Укрзалізниці». Крім того, на «Український Страховий Дiм» певний час було зареєстровано пакет акцій «Укрбізнесбанку» з групи Януковича. Саме у цієї фірми ДУСя часів Януковича страхувала свій автопарк.

Журналісти програми «Схеми» знайшли, що «Фініст» також близький до екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка.

Наприкінці квітня минулого року ревізором «Фініста» став Ігор Шляхтін (володіє 9,6% акцій), який раніше обіймав посаду директора ТОВ «Нові інвестиційні технології», що пов’язане з Присяжнюком.

Так що, можна так сказати – «аграрне» товариство. Якраз для аграрного університету.

Думаємо, що остання історія мусить зацікавити не тільки інтернет-читачів чи журналістів, а й більш компетентних осіб.

А ми з радістю прослідкуємо, чим все це закінчиться. Бо насправді, якщо говорять про зміни, то завжди мають на увазі столицю. А справжня Україна – вона навколо.

«Наші гроші»


Теги статьи: КоррупцияНиколаев

Дата и время 14 ноября 2014 г., 15:08     Просмотры Просмотров: 2299
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.316999