АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 14°C
Харьков: 15°C
Днепр: 16°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 13°C
Сумы: 14°C
Львов: 15°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 14°C
Ровно: 14°C

Рецепт успіху судді Сердинського: як отримати землі, квартири та автівку в «подарунок»

Рецепт успіху судді Сердинського: як отримати землі, квартири та автівку в «подарунок»
Рецепт успіху судді Сердинського: як отримати землі, квартири та автівку в «подарунок»

15 років тому Володимир Сердинський став суддею Броварського міськрайонного суду Київської області. Відтоді статки чоловіка та його родини збільшились.

Сім’я безкоштовно отримала земельні ділянки та квартири. У власності – будинок на майже 300 кв. м. У користуванні – автівка Toyota Prado – вартістю близько 1 млн. грн., яка нібито належить брату. А в дружини – автомобіль Geely Emgrand 7, що коштує близько 300 тис. грн. Чи все це суддя отримав законно і справедливо? Як він сам зізнається, майже все його майно подароване – або родичами, або державою та органами місцевого самоврядування. Тим часом, суддю раз по раз звинувачують у сприянні покривання рейдерських схем та ухваленні відповідних рішень на користь рейдерів.

Здавалося б, блискуча суддівська кар’єра молодого спеціаліста. Як зазначено в персональному досьє, яке було оприлюднене рухом «Чесно», із 1992 по 1997 року Володимир Сердинський закінчує навчання на денному відділенні Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого у Харкові. Опісля трохи більше одного року працює на посаді провідного консультанта Управління виконання судових рішень Судового департаменту Центрального апарату Міністерства юстиції України. А з 1998 по 2002 роки – помічником судді судової палати з цивільних справ Верховного Суду України. 

Наприкінці 2002 року Володимир Сердинський влаштовується суддею Броварського міськрайонного суду Київської області, де працює дотепер. Втім, минулого року він вирішив спробувати піти на підвищення – подався на конкурс із заміщення посади судді Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду України. Пройшов майже всі етапи, був допущений до складання іспитів. Але «погорів» перед Громадською радою доброчесності, бо не задекларувавчастину свого майна. Помилка? Недогледів? – Хтозна. Але, коли аналізуємо доходи і статки судді, виникає чимало запитань.

Ділянки як «подарунки» від міськради

Закон України «Про статус суддів», який наразі вже втратив чинність, гарантував працівникам Феміди право на отримання житла, якщо ті його потребують. Протягом півроку після обрання суддя мусить бути забезпечений благоустроєним житлом у вигляді окремої квартири, будинку або службовим  житлом за місцем розташування суду.

Але чи потребував Володимир Сердинський такого житла? Суддя походить із Тернопільщини, у Бучачі в нього є квартира площею 46,7 кв. м. Як він сам стверджує – подарована бабусею. Втім, у 2000-х роках він там, очевидно, вже не мешкає. У низці документів з 2001 по 2006 роки суддя вказує як місце проживання кімнату в гуртожитку «Заводу порошкової металургії» у Броварах – по вул. Короленка, 65. Втім, з-поміж старожилів гуртожитка ніхто не зміг пригадати Володимира Сердинського. Олександра Малетіна, яка у 2000-х роках була там коменданткою, зазначила: суддя був лише "прописаний", але не мешкав. Койко-місця йому не виділяли.

Гуртожиток по вул. Короленка, 65

В одній із цих кімнат нібито мешкав Володимир Сердинський

Де насправді мешкав Володимир Сердинський? Це запитання лишилось без відповіді. Однак у 2003 році виконком Броварської міської ради вирішує, що судді таки потрібно поліпшити умови життя. Своїм рішенням депутати надають йому дозвіл на виготовлення технічної документації з оформлення права користування земельною ділянкою 0,1 Га по вул. Сонячній, 16 у Броварах.

Чому міськрада вирішила надати вільну на той час від забудов ділянку, а не квартиру, будинок чи інше житло, як це було передбачено законом, - питання окреме. Втім, очевидно, таке рішення пана Володимира цілком влаштовувало.

У червні 2004 року Володимир Сердинський бере в оренду вказану ділянку, про що свідчить укладений з міськрадою договір.

Однак ділянка на той момент була не безгосподарною. Троє сусідніх жителів вул. Волошкової, - Володимир Гнатенко, Наталя Мельниченко та Валерій Козел – протягом тривалого часу обробляли цю землю. Деякі з них були готові викупити її. Принаймні так стверджують самі жителі.

Вже на початку липня суддя подає позов проти сусідів з метою «повернути» йому займану ділянку. Як зазначає Наталя Мельниченко, судові засідання минули тишком-нишком. Відповідачів про позов не повідомили. Як доказ пані наводить рішення суду, яким цей факт був визнаний.

"Засекреченість" судового процесу, ймовірно, була не випадковою. Адже орендою землі ця історія аж ніяк не обмежилась. Уже 20 липня 2004 року Броварська міська рада своїм рішенням передає земельну ділянку у власність Володимиру Сердинському.

Відповідь Броварської міської ради на запит, у якому йдеться, зокрема про передачу у власність Володимиру Сердинському ділянки по вул. Сонячній, 16

Майно судді Володимира Сердинського - БМР from Dmytro Karpiy

У подальшому сусіди подають зустрічний позов, намагаючись повернути ділянку. В усіх інстанціях вони програють. Наталя Мельниченко розповідає, що конфлікт розгорівся не на жарт. Володимир Сердинський нібито звозив тітушок, які били сусідів. Окремих сусідів нібито свавільно затримувала міліція, при тому не складаючи щодо затриманих жодних протоколів.

Про події тих часів 10 років тому написав сайт «Майдан»: частина 1 і частина 2.

Втім, як зазначають мешканці вул. Волошкової, вже через пару років Володимир Сердинський вирішує продати ділянку. Наразі землею володіє нібито другий чи третій власник після судді. Те, що ділянка нині не закріплена за Володимиром Сердинським, підтверджує інформація в Кадастровій карті України.

Зараз по вул. Сонячній, 16 стоїть двоповерховий маєток

Окрім того, про продаж ймовірно цієї ділянки у 2007 році зізнається і сам суддя, коли пояснює походження своїх статків. Також він вказує, що 2006 року дружина Наталія Сердинська таким самим шляхом отримує в оренду ще одну ділянку 0,1 Га у Броварах. За два роки на підставі рішення Броварської міської ради земля переходить у її власність.

До слова, Наталя Сердинська також має стосунок до Феміди. Згідно з декларацією, вона працює головним консультантом відділу забезпечення діяльності заступника голови та секретаря судової палати.

На вказаній ділянці чиновницьке подружжя починає будувати садибу площею 297,7 кв. м. Володимир Сардинський запевняє, що спорудили будинок винятково за кошти, отримані із законних джерел, та зазначає, що домівка є лише коробкою з вікнами і дверима, де тільки провели штукатурні роботи з підключенням до електро- та газопостачання.

Квартири

Попри те, що на рахунку родини Володимира Сердинського вже є дві отримані від міста ділянки, 2008 року йому «дарують» ще й квартиру. Новеньке трикімнатне помешкання площею 98,6 кв. м. дісталось у щойно збудованій багатоповерхівці по вул. Грушевського, 7 у Броварах, - йдеться у відповіді Броварської міської ради.

Будинок по вул. Грушевського, 7 у Броварах

Під кінець року квартиру виключають із переліку службових та надають її Сердинським у постійне користування. Розташування помешкання дуже зручне - Броварський міськрайонний суд всього за кількасот метрів.

Іще одну квартиру в Броварах у 2012 приватизує Наталя Сердинська. Її чоловік пояснює це так: «…була приватизована колишньою дружиною у зв’язку із належним оформленням права власності на неї, оскільки в протилежному випадку вони б її втратили».

Наталю Сердинську суддя називає «колишньою» не просто так. У поясненнях він вказує, що розлучився з нею ще у 2013 році. Володимир Сердинський застосовує цей факт, вказуючи, що не має стосунку до частини нажитого спільно майна.

Авто за мільйон дісталось від брата?

Згідно з деклараціями та інформацією Державної судової адміністрації України, за 2007 рік суддя Володимир Сердинський заробив близько 52 тис. грн. У попередні роки – менше або майже так само.

Інформація про зарплатню Володимира Сердинського, надана Державною судовою адміністрацією України

Можна припустити, що, продавши земельну ділянку на вул. Сонячній, 16, працівник Феміди купує собі недешеву автівку – Toyota Prado – випущену цього ж року. Сьогодні її вартість на ринку становить близько 1 млн. грн. Однак Володимир Сердинський вказує, що недешевий транспортний засіб йому подарував брат, який поїхав жити до США.

Toyota Prado 2007

Значно пізніше, у 2014 році, Наталя Сердинська заволоділа дещо дешевшою автівкою. В автопарку родини з’явиласьGeely Emgrand 7, що коштує близько 300 тис. грн.

Geely Emgrand 7 2014

Іще не все

Окрім іншого, як зазначає сам суддя, у 2015 році в селі Літках Броварського району він отримує іще одну ділянку, 0,12 Га. Землю відвели на території ОК СТ «Любичанка-3» наказом Головного управління Держземагенства у Київській області. Сталося це у розпал окупації Криму, через тиждень після розстрілів на Євромайдані.

Скандальні рішення судді

Тим часом суддівська діяльність Володимира Сердинського не минула без скандалів. У 2013 році відомий український журналіст Юрій Бутусов описав конфлікт у селі Погребах Броварського району. Суддя вирішував цивільний спір і, нібито, своїм рішенням «узаконив» рейдерське захоплення приміщень компанією «Н2О». Володимир Сердинський свою упередженість у цій справі спростовує.

Окрім того, Громадська рада доброчесності отримала декілька скарг на Володимира Сердинського. У контрольному органі суддів знову-таки вказують на отримані звинувачення служителя Феміди у рейдерстві, а також у невідповідності стилю життя задекларованим доходам. З-поміж іншого, наводять факти численних закордонних поїздок родини Володимира Сердинського. Суддя ці факти не заперечує.

На запитання журналістів «Бігус.інфо» про рецепт такого успіху в отриманні квартир і ділянок від держави Володимир Сердинський відповів: «Так сталося. Очевидно, повважала держава, що суддю необхідно забезпечити всім необхідним, щоб здійснювати чесне правосуддя».

Зазначимо, що наш журналіст намагався отримати коментарі від Володимира Сердинського персонально. Втім, упродовж декількох днів цього зробити не вдалось.

Помічниця судді під час телефонної розмови вказувала на відсутність її шефа. Однак вона пообіцяла, що Володимир Сердинський зв’яжеться із журналістами. Проте цього так і не сталося.

Дмитро Карпій, для "Ні корупції!"


Теги статьи: БровариНерухомістьмайноСуддяСердинський Володимир

Дата и время 15 сентября 2017 г., 22:14     Просмотры Просмотров: 5591
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Брат Стефанчука впродовж року придбав дві квартири
Фігурант «плівок НАБУ» Аблов знову став заступником голови Окружного адмінсуду Києва
Рада заборонила перевіряти на кордоні багаж Генпрокурора, суддів Верховного суду та членів їхніх сімей

Елітні авто, мільйони готівкою та успішна дружина. Про що стало відомо з декларації нардепа від “СН” Арістова
Типова СБУ: у декларація скандального СБУшника Демчини ані дітей, ані маєтку, але "однушка" і новий Land Rover Discovery
Сім’я Потураєва тримає готівкою три мільйони

«Слуга народу» Герус задекларував 8 млн доходу за минулий рік
Сім’я «Юзіка» будує будинок під Києвом
Колишня помічниця Лещенка задекларувала три квартири у Києві

Суд відправив під варту 20 фігурантів перестрілки у Броварах
Друзі, в країні 6 років іде війна, іде світова криза. Невже ви думаєте, що вас не зачепить? – Гай
В Україні має працювати нормальний муніципальний громадський транспорт, а не сомалійські пірати на "Богданах"

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.64417