АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -4°C
Днепр: -1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -2°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

ФГВФО: кредити банків-банкрутів будуть продаватися за все нижчими цінами

ФГВФО: кредити банків-банкрутів будуть продаватися за все нижчими цінами
ФГВФО: кредити банків-банкрутів будуть продаватися за все нижчими цінами

Заступник директора-розпорядника Фонду гарантування Світлана Рекрут під час Ukrainian Financial Forum розповіла, що з 500 млрд грн активів банків-банкрутів, які перебувають в управлінні Фонду, близько 400 млрд грн – це права вимоги за кредитами. Причому одними з основних покупців на них виступають структури, пов’язані з позичальниками. Нижче - пряма мова С. Рекрут:

«Той, хто сьогодні виходить на «Прозорро», має давати собі звіт у тому, що він купує квиток на війну, що на наступні кілька років він йде в процедуру судів, стягнення застав та інших не зовсім гарних речей, які в нас є. І закладаючи ціну, інвестор прораховує ці ризики.

Не купує квиток на війну той, хто пов`язаний з цим правом вимоги. Згідно з нормативною базою, ФГВФО не має права продавати право вимоги тим, хто афілійований з позичальником, але при цьому в нас немає інструментів, щоб контролювати, хто є реальний покупець. Всі розуміють, що в нашій країні можна купити будь-що і будь-де, не показуючи себе напряму.

Без реформування судової системи, без посилення прав кредиторів, без єдиного формату торгів, нічого не зміниться. Покупець з’явиться тоді, коли будуть чіткі правила на ринку.

Інфраструктура Фонду до продажів готова. Є система «Прозорро», яка забезпечує прозорість. Те, що є прозорість, дозволяє нам не особливо турбуватися про те, що дешево чи дорого ми пропонуємо для ринку. Ми почали виставляти взагалі по балансовій вартості, щоб це питання не виникало ні в громадян, ні політиків, ні контролюючих органів.

На мою думку, це не правильно продавати позичальникам ті кредити, які вони свідомо не повертають. Тобто зробити такий крок на рівні нормативно-правових актів означає сказати, що хлопці, переставайте платити, ви потім підете й викупите за скількись відсотків номіналу… Це деформує ментальність самих позичальників. Український позичальник відчув цей кайф можливості не платити по боргам. І це ще не рік, не два і не три буде гальмувати розвиток банківської системи.

Якщо ми візьмемо 100% кредитів, які є у Фонді, і під заставами яких є хороші, солодкі активи – такі як нерухомість, земля, цілісні майнові комплекси (я не кажу про товари в обороті, ми розуміємо, що фейк тощо) – то, напевно, в 90% кейсів цих застав уже немає. Тому що є можливості, схеми та шляхи, яким чином позичальнику витратити певну суму, яка, очевидно, менша від суми заборгованості, піти в суди чи не в суди та вивести заставу, піти в банкрутство, продати заставу тощо.

Сьогодні середня конверсія продажів у Фонді – близько 27% (тобто це дисконт 70%, по суті). Те, що залишилося, буде коштувати менше, тому що лишилося те, що вже порожнє.

Але якщо позичальник сьогодні не платить і думає, що в нього все класно, що він все вивів, все повирішував і т.д… Але ж він не зникає з ринку. Йому тут далі працювати.

Наскільки мені відомо, зараз в НБУ багато ініціатив, коли відповідальність та репутаційні речі посиляться. І радує те, що є досвід Польщі, коли вони доганяють тих, хто не платить по боргам навіть через роки.

Ми зараз активно розвиваємо лінію форенсік у Фонді, залучаємо компанії, щоб проаналізувати, чому було доведення до банкрутства, чому трапилося те, що трапилося.

У будь-якому випадку згадана стратегія позичальників може бути кефективною тільки в короткостроковій перспективі. Але це не є стратегія, яка грає в довгу.

Тому закликаємо позичальників – приходьте, погашайте свої кредити. Тому що країна вас не забуде».


Теги статьи: КредитиБанкиБанкрутРекрут СветланаФонд гарантування вкладів

Дата и время 25 сентября 2017 г., 09:07     Просмотры Просмотров: 523
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Коломойский и Боголюбов украли из Приватбанка $5,5 миллиарда
Ще один боржник Приватбанку отримав відстрочку до 2026 року на виплату 4,7 млрд грн
Дії керівництва банку “Хрещатик” не були спрямовані на отримання прибутку, – ФГВФО

Каждому украинцу 3800 гривен: Приватбанк сделал важное предупреждение
НБУ предоставил одному банку рефинансирование на 2,3 млрд грн
Ганах из Credit Agricole стал первым подозреваемым в деле «банкиров-конвертаторов»

В Нацбанке рассказали о схеме ограбления сейфов украинских банков
Национальная полиция объявила в розыск 4-х бывших членов правления банка "Михайловский"
Государственный Укргазбанк выдаст кредит на 1 млрд грн компании главаря российской мафии Бабакова

Украинские банкиры ждут роста доллара из-за вывода дивидендов
Рада разрешила руководству украинских банков не иметь профильного образования
Фонд показал, как выводили 300 миллионов из банка Пшонки

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090457