АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: -3°C
Днепр: -2°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -2°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 0°C

Столична влада витратить півмільярда на компостери

Столична влада витратить півмільярда на компостери
Столична влада витратить півмільярда на компостери

Київпастранс планує витратити 460 млн грн на компостери для транспорту

Попри відсутність концепції з впровадження системи «єдиного е-квитка», Київпастранс планує витратити 460 мільйонів гривень на валідатори, які без системи працюють як звичайні компостери. Окрім цього, очікувана вартість завищена на 150 млн грн, а технічні умови обмежили коло потенційних учасників торгів, , йдеться в сюжеті Мар’яни Мотрунич «Півмільярда на компост» для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Система єдиного електронного квитка - єдина система розрахунку за проїзд в громадському транспорті. Для того, щоб така система запрацювала необхідно нове обладнання для транспорту, яке б зчитувало інформацію з однієї картки чи смартфона, сама універсальна картка, а також налагоджена система обміну даними та серверний центр для їхнього опрацювання.

В Києві і раніше запускали окремі пілотні проекти по е-квитку, без створення єдиної системи. У 2013 році столиця придбала валідаторів - систем електронного зчитування з карток - на майже 3 млн грн. Однак донині, за відсутності підключення до серверу, ці системи роблять те саме, що звичайний механічний компостер - пробивають паперові квитки. Окрім того, частина валідаторів просто вийшли з ладу, і на “експериментальних маршрутах” працюють кондуктори, які вручну компостують квитки. Попри це, голова міста Віталій Кличко впевнений, що система працює як слід. «Це неправда, знаєте що, багато спекуляцій, тобто ми щось закуповуємо, а як це використовувати ми не знаємо, тобто Ваше звинувачення в цьому напрямку», - відкоментував новий тендер програмі мер столиці.

Цього разу КП «Київпастранс» оголосив тендер для закупівлі комплектів обладнання для наземного транспорту на 460 млн грн. Така очікувана вартість вразила навіть першого заступника голови Київської міської адміністрації Геннадія Пліса: «Я не знаю як сприймати цей тендер і чому там така цифра, однак більше 300 млн воно не буде коштувать. Бюджет, який ми собі плануємо на рівні фінансового департаменту це 300 млн».

 

Спочатку технічні вимоги були виписані надзвичайно детально. Київпастранс забажав валідатори 30*16*10 см, з 4 кнопками і температурним режимом + 60;- 20.

Згодом технічні вимоги дещо розширили, але на асортимент пропозицій це вже мало вплинуло: чотири з п”яти учасників запропонували пристрої виробництва естонської компанії “Ріданго”.

Характерно, що керівник ІТ Департаменту КМДА Юрій Назаров із своїм першим заступником і представником Київпастрансу у травні цього року відвідали Таллінн для перемовин саме з цією компанією.

Визначити переможця і підписати угоду планують в кінці жовтня, першу партію у кілька сотень пристроїв поставити до Києва вже у грудні. Втім, Назаров переконує, що за місяць можна виготовити й тисячу комплектів обладнання.

В Києві про впровадження е-квитка говорять вже десять років. Остання спроба впровадити е-квиток була 2013 року. Тоді київська влада підписала договір з компанією «Альфа Пей Термінал», яку пов’язують з мером Харкова Геннадієм Кернесом. Фірма мала вкласти у проект понад 117 млн грн і за це отримувати 8,4%  від вартості проїзду, а 2014 - умови змінили і фірма погодилася на - 4,5%. 

В 2015 році договір з інвестором договір розірвали. Компанія навіть безуспішно намагається відсудити у міста 573 млн грн, з яких 475 млн грн «втраченої вигоди».

Мар’яна Мотрунич


Теги статьи: КличкоЗакупкиТендерКиївпастрансКггаКиїв

Дата и время 03 октября 2017 г., 17:08     Просмотры Просмотров: 749
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Кум Кличко Артур Палатный отжал два столичных рынка у криминального авторитета «Личи»
Соломенский суд Киева обязал НАБУ открыть дело против Кличко по 6 статьям
Киевсовет отдал чиновникам почти все полномочия в сфере приватизации объектов стоимостью до 250 млн гривен

Заместитель департамента охраны здоровья КМДА Геннадий Лепский купил новый «Порше» за многомиллионные откаты
Владимир Кличко опроверг слухи о своем возвращении на ринг
Преступная медлительность КГГА уже лишила киевлян минимум 750 га зеленых зон

Как Луценко, Яценюк, Кличко и Гройсман спутают карты Порошенко
Украина закупит в Турции ударные беспилотники
СМИ: Владимир Кличко возвращается в бокс

В Киеве до 2020 года установят 12 тыс. камер видеонаблюдения
Киевлянам будут платить за поиск «героев парковки»
Садовий прокоментував чутки про переїзд його родини до Києва

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.076078