АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Хто переможе: Ахметов чи «сім’я» Януковича? (Європейська преса)

Хто переможе: Ахметов чи «сім’я» Януковича? (Європейська преса)
Хто переможе: Ахметов чи «сім’я» Януковича? (Європейська преса)

Оглядачі припускають, що за можливий кредит МВФ Україна може заплатити відставкою уряду Миколи Азарова. Газети також не виключають, що на посаду нового глави українського уряду претендують лише людина Ахметова (Олександр Вілкул) і людина «сім’ї» Януковича, і якраз «сім’я» активніше просуває нині Сергія Арбузова. А чимало оглядачів провідних європейських видань запитують: чи видадуть казахського олігарха і дисидента Мухтара Аблязова з Франції до України. Тим часом газети не виключають, що українські угорці з подвійним громадянством будуть вибирати також і угорську владу.

Московська «Независимая газета» прогнозує, що «Миколі Азарову в Києві вже підшукують заміну», бо ситуація в економіці України наближається до вкрай непопулярних заходів з метою отримати для Києва так бажаних тепер 15 мільярдів доларів кредиту МВФ. Приблизно такі ж державні борги вже накопичені Україною з 2009 року, саме за рахунок міжнародних кредитів. На 2013-14 роки припадають якраз основні виплати з цих боргів, а ситуація в економіці держави погіршується. Київ мусить погодитися на введення жорстких заходів регулювання в економіці, яких вимагає Міжнародний валютний фонд, а це, як вважають експерти, тягне за собою тяжкі наслідки для населення. У цій ситуації влада президента Януковича мусить пожертвувати урядом Миколи Азарова, що може статися восени. Тому вже сьогодні зросла активність першого віце-прем’єра Сергія Арбузова та його конкурента на посаду глави уряду, віце-прем’єра Олександра Вілкула. Перший представляє «сім’ю» президента, а другого опікає донецький олігарх Рінат Ахметов, пише газета. Експерти розмірковують над тим, хто ж візьме гору і чи вплине на це саміт «Східного партнерства» ЄС в листопаді у Вільнюсі.

Низка європейських видань, Financial Times, Die Presse, Gazeta Wyborcza, інформують, що в Парижі затримано казахського банкіра і опозиціонера Мухтара Аблязова, якого керівник Казахстану Нурсултан Назарбаєв намагається повернути до Астани, щоб таким чином позбутися значної загрози своєму правлінню в країні. Аблязов, не зважаючи на суперечливість його банківської діяльності, має великий вплив на опозицію та є консолідуючим фактором для політичних сил, ворожих нинішній владі Назарбаєва в Казахстані. Раніше, як пишуть газети, при досить сумнівних обставинах, Італія видала Казахстану дружину та дочку Аблязова. І тепер суд французького Екс-ан-Прованса вирішує, як бути із затриманим 31 липня французькою поліцією поблизу Канн Мухтаром Аблязовим. Раніше суд Лондона за неповагу до судової влади присудив Аблязову 22 місяці в’язниці, але банкір утік від британського правосуддя. Франція не може видати Аблязова до Астани, бо не має з Казахстаном відповідної угоди. Тому йдеться про видачу цього казахського олігарха та опозиціонера чи до Росії, чи до України. Сам Аблязов і члени його родини вважають, що його видача небажана, бо таким чином відкривається можливість його повернення до рук Назарбаєва, а на «повторну амністію від казахського глави , як зауважують західні оглядачі, Аблязову вже розраховувати не доведеться». Міжнародні правозахисні організації, включно з Amnesty International, закликають Францію не видавати Мухтара Аблязова до країни, яка може повернути його до Казахстану.

Європейське видання газети The Wall Street Journal пише, що угорці України, Словаччини, Румунії, Австрії, котрі отримали, згідно із новим законом Будапешта, ще й угорське громадянство, можуть тепер претендувати на участь у виборах влади в самій Угорщині. За межами Угорщини живе щонайменше два з половиною мільйони угорців, 300 тисяч з них мають подвійне громадянство і ця цифра постійно зростає. Влада у Будапешті не виключає, що близько півмільйона закордонних угорців зможуть взяти участь у виборах до парламенту навесні 2014 року. Хоча, як заявила газеті представниця Центральної виборчої комісії Угорщини, до списку виборців не можуть включити угорських громадян із України, Словаччини й Австрії, бо там заборонене подвійне громадянство.

Василь Зілгалов 

Радио Свобода


Теги статьи: АрбузовВилкул

Дата и время 03 августа 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2309
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Интерпол снял Арбузова с розыска
Суд арестовал 6 пистолетов, 3 винтовки, 2 ружья и арбалет Арбузова
Сергея Арбузова привлекают к ответу за аферу Левочкина и Ахметова

ГПУ сообщила о подозрении экс-первому вице-премьер-министру Арбузову
Лещенко выяснил, как именно прокуратура конфисковала “$1,5 млрд. Януковича”. Деньги пойдут не совсем на АТО
Игорь Кушнарев. «Антикоррупционер» из банды Януковича

Ставицкий с соратниками планирует создать новую политическую силу, - источник
Ставицкий опроверг информацию о конфликте со своими соратниками
Ставицкий пошел против «Семьи»: бывшие соратники обвиняют его в «крысятничестве»

Павел Борулько: забытая легенда банковских афер
В Криворожском горсовете - обыски, Вилкула подозревают в хищении государственных средств
Преступные схемы Вилкула: 2 млрд грн ежемесячно вывозили с Днепропетровщины

Комментарии:

comments powered by Disqus
22 мая 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как вы относитесь к блокировке российских соцсетей?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте