АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 3°C
Харьков: 7°C
Днепр: 8°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 4°C
Сумы: 5°C
Львов: 7°C
Ужгород: 7°C
Луцк: 7°C
Ровно: 6°C

«Сьомий» для «Сім’ї»


На «Сьомому кілометрі» є все. Це підтвердить кожен, хто хоч раз побував на ринку під Одесою.

Контроль над знаменитим «Сьомим» забезпечує контроль над колосальними грошима. «Слідство.Інфо» дослідило, хто володіє ринком. З’ясувалося: навіть після революції гідності «Сьомий» надалі сумлінно працює на «Сім’ю».

 

У далекому 1989 році, під Одесою, на занедбаному полі утворився промтоварний ринок. Саме тоді, підприємці, яких буквально виставили за межі міста, осіли в семи кілометрах від Одеси, на кукурудзяному полі, яке належало селищу Авангард, і розгорнули торгівлю дефіцитними товарами.

На «толчку», як тоді називали ринок, можна було знайти все: від ексклюзивних джинсів, привезених моряками з-за кордону, до товарів широкого вжитку, яких катастрофічно не вистачало в магазинах. Попри незручне розташування, Ринок дуже швидко ріс, розвивався і став популярний.

Глава довколишнього радгоспу "Авангард" Віктор Добрянський (старший), згодом і аж до самої смерті - незмінний керівник Промтоварного ринку - прийняв рішення виділити окреме місце для торгівлі (за сім кілометрів від Одеси). Для зручності та безпеки продавців і покупців ділянку огородили, а потім заасфальтували.

Наприкінці 1993-го структура «Сьомого кілометра» була закріплена юридично - створено ТОВ «Промтоварний ринок». Засновниками фірми стали Віктор Добрянський (з часткою 34%), його прийомна дочка Ірина Чернат (18%), Борис Мельничук (34%) та Денис Волошин (14%).

Зараз «Сьомий кілометр» - це 110 гектарів, з яких 75 забудовано торговими точками. Тут розташувалися 15 тисяч торговельних і складських об’єктів. На ринку працює 60 тисяч людей. Щодня «7-ий кілометр» відвідують 200 тисяч покупців з усіх регіонів України та інших країн.

За майже чверть століття свого існування «Сьомий кілометр» перетворився на найбільший оптово-роздрібний промтоварний ринок Європи. Кардинальні зміни почалися у 2010-му - з обранням президентом Віктора Януковича. «Сьомий кілометр» одразу привернув увагу його «Сім’ї».

Віктор Добрянський, один з засновників ринку, згадує: «Почему он стал объектом, который понравился? Потому что был финансово привлекательный. Все, что было финансово привлекательное, все, что приносило в стране прибыль, на все обращали внимание и все пытались забрать под себя».

За словами наших співрозмовників, на ласий шматок з щоденним заробітком у сотні тисяч гривень наклав око близький до Януковича нардеп Юрій Іванющенко. Вони розповіли, як чотири роки тому до них прибув помічник депутата Іван Аврамов, якого часто називали «смотрящим» Іванющенка в Одеській області. Під його тиском, кажуть вони, майже всі засновники «Сьомого кілометра» «переписали», а формально «подарували» 25% акцій офшорній компанії кіпрський фірмі «Паррокс Корпорейшн Лімітед», якою володів син Іванющенка – Арсен.

Коишній співвласник Ринку Денис Волошин розповів: «Мы, акционеры рынка, тогда получили предложение от доверенных лиц Семьи Януковича. Это были доверенные лица одного из депутатов Партии Регионов Юрия Иванющенко, добровольно передать компании, подконтрольной его сыну, 25% процентов собственности. На что я тогда, как один из акционеров компании, не согласился».

До «Слідства.Інфо» потрапила копія протоколу засідання засновників Ринку. Під «дарчою» - підписи всіх присутніх. Лише один – Денис Волошин – відмовився передавати свою частку активів «Сім’ї». Тим не менше, він її втратив.

Наразі 28% активів ринку вже перепродано фірмі KITTEP LIMITED, якою володіє фірма SKYROSE GROUP LIMITED, що знаходиться на Віргінських островах, а нею, в свою чергу, володіє фірма Management Excellence Limited. Дана фірма зареєстрована за адресою у Великій Британії у м. Лондон за адресою: вулиця Тулі, 122-126.

У травні 2013-го року, в процесі розслідування, британські журналісти з’ясували, що за цією ж адресою прописалися майже всі бізнес-активи Юрія Іванющенка у Великій Британії.

«Він створив цілу структуру холдингових компаній, які керуються через компанії Palace Limited і Rollexa Ltd,які зареєстровані у Лондоні на 122-126 Тулі-Стріт, та їх дочірні компанії, які розташовуються за тією ж адресою. Відповідно до бази даних «Інтерфакс» «СПАРК», разом вони володіють десятками активів в Україні».

(Повна структура власників ринку «Сьомий кілометр» та причетних до них фірмhttps://vis.occrp.org/Metro/view/b1f42d88b9edf284c8462c3c863c330a#)

Волошин каже, що структурам Іванющенка наразі сумарно належить 56% акцій ринку. Щоб отримати повний контроль над підприємством, їм потрібен контрольній пакет - 61%. Інші власники продовжують боротьбу за свої активи. «Пытаюсь вернуть ту долю, что законно принадлежит мне, и те части, которые принадлежат другим акционерам, назад», - каже Денис Волошин.

Подивимося, яке рішення винесе суд. Наступне засідання у цій справі відбудеться 25 листопада.

ЗахІд «Сім’ї» на «Сьомий» одразу дався взнаки. За словами підприємців, на ринку з’явилося більше 10 додаткових податків та зборів, які формують так звану «чорну касу» ринку. За підрахунками наших співрозмовників, щоденний тіньовий дохід підприємства складає від 500-700 тисяч гривень. Звідки ці гроші? Є цілий список додаткових послуг:

1. Оренда тимчасових торгових місць;
2. В’їзд автотранспорту на територію ринку;

3. Розміщення реклами на торговельних об’єктах, оплата додатково зайнятої товаром території, розміщення торгово-рекламних панелей на стулках контейнерів;
4. Дозволи на торгівлю харчовими товарами (візки чай-кава);
5. Дозволи на роботу вантажників;
6. Реклама на біг-бордах;
7. Дозволи на роботу автобусів і таксі;
8. Видача перепусток на доступ до торгового місця;
9. Дозволи на використання електрогенераторів-дизелів;
10. Оплата за використання постійних точок громадського харчування.

Адміністрація ринку запевнила нас, що Ринок працює виключно «по-білому» і сумлінно сплачує всі податки. Торік ця сума склала 120 мільйонів гривень. При цьому щоденний дохід підприємства – комерційна таємниця.

Ірина Ткач, заступник директора ТОВ «Промтовариний ринок» з питань менеджменту, запевнила нас: «У нас абсолютно все проходит через кассу, через расчетный отдел, кассовый аппарат. У нас абсолютно «белая» бухгалтерия.

О.В.: Какая выручка средняя ежедневная?

И.Т: Мы про это не говорим, это считается коммерческая тайна, как минимум».

За словами підприємців, за вищеперелічені та інші платежі відповідає Товариство з обмеженою відповідальністю «Безпека Бізнесу», з яким адміністрація змушує підприємців укладати договори. Галина Смирнова, яка торгує на ринку, розповіла:

Г.С.: Мы платим за выдвижение витрин громадные суммы, мы платим за каждый квадратный метр, мы платим за завоз товара, мы платим огромную «растаможку» груза.

О.В.: скажите товарищество «Безпека Бізнесу» - это оно занимается большинством поборов?

Г.С: Не только. Они снимают свое.

О.В: Кто еще? Администрация?

Г.С.Администрация. В лице нынешней администрации.

Ми віришили спробувати дізнатися, що це за структура, яка веде роботу на території ринку. В адміністрації «Сьомого» нам пояснили, що вона працює за договором, і в неї власні особливі функції.


«Безпека Бізнесу» - она тоже выиграла тендер в свое время и ежегодно его подтверждает…Часто, кроме охранных услуг, которые могут быть интересны людям, это могут быть услуги по «горячей кнопке», по камере, которая установлена в торговом объекте, чтобы сам хозяин мог наблюдать, что происходит у него в торговом объекте или охрана по видео наблюдению. Т.е. есть разные-разные услуги. Это эксклюзивные договора», - пояснила Ірина Ткач.

Хто ж стоїть за ексклюзивом? Згідно з реєстром юридичних осіб, засновниками компанії «Безпека Бізнесу» є 4 товариства: ГЛОРІЕМ ГРУП, кіпрський офшор«РОУДЛІНК ПРОДЖЕКТС ЛІМІТЕД", ПП "АУДИТ ІНВЕСТ", та ТОВ "ІНТЕР-ЮГ". Згідно з тим же реєстром, першою компанію (ГЛОРІЕМ ГРУП) володіє один з засновників Ринку Борис Мельничук. Саме через нього, за словами інших засновників, і зайшли на ринок структури Юрія Іванющенка.

В інших компаніях знову фігурує вже знайома нам лондонська адреса, яку наші британські колеги прив’язали до нардепа Іванющенка.

Віктор Добрянський наполягає: «Создали фирму "Безпека Бізнесу", целью которой было лишь одно - это поборы с предпринимателей. Поборы, слежка. Они устанавливали у предпринимателей. Навязывали им свои услуги, а именно пожарная безопасность, а именно охрана. В пожарной безопасности они устанавливали датчики у людей в контейнерах павильонах. в этих датчиках монтировали камеры, с помощью этих камер они отслеживали наличность, которая поступала к предпринимателям, с помощью этих камер они отслеживали товар, который заходил в контейнера, и ночью, когда никого не было, так как охрана была полностью их, они вскрывали контейнера».

Віктор Добрянський і опитані нами підприємці не на камеру розповіли нам, що не бачать сенсу звертатися до правоохоронців. Кажуть, це марна справа. Тим не менше, звинувачення проти «Безпеки бізнесу» серйозні, і ми хотіли почути коментар представника компанії. На жаль, отримати її нам не вдалося. Телефони товариства не відповідають. Ми декілька разів залишали повідомлення на автовідповідач, але безрезультатно. Нічого не дав і наш запит. Тож ми спробували отримати коментар на місці. Офіс фірми був зачинений. Ми достукалися до охоронців.

О.В.: Ищем «Безпеку Бизнеса». К нам обращались предприниматели, и мне хотелось бы получить комментарий.

Ох: А никого нет, сегодня выходной. Вам именно в «Безпеку бизнеса» или в администрацию рынка?

О.В.: Именно в «Безпеку бизнеса». С администрацией я уже разговаривала.

Ох: Но там должны дать добро.

О.В.: Они сказали, что вы отдельная организация и все вопросы согласовывать отдельно с вами.

Ох: ну, я дежурный от администрации рынка…

Хоча екс-президента Януковича та верхівки його «Сім’ї» вже давно немає в країні, налагоджені ними схеми продовжують працювати далі. І складається враження, що знають про них усі, крім правоохоронців. Невже найбільший в Європі ринок такий непомітний?

Слідство.Інфо й надалі відстежуватиме ситуацію на ринку «Сьомий кілометр» і сподівається отримати коментарі всіх сторін конфлікту.

/Олена Васіна, Слідство.Інфо


Теги статьи: Енакиевский ЮраИванющенкоАврамов7километр

Дата и время 20 ноября 2014 г., 19:46     Просмотры Просмотров: 5359
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

“Серый кардинал Одессы” Владимир Галантерник стал партнером Юрия Иванющенко в рынке “7 километр”
Вкладчики «лопнувших» банков Украины требуют арестовать и экстрадировать Сергея Дядечко из Монако
Криминальный путь. Памятка «терминаторам» из СНБО

Вугільна схема: що стало підставою для санкцій проти нардепа Козака та телеканалів
Страсти по конфискованным миллионам. Банк «Пивденный» и казус Юры Енакиевского
Латвия забрала себе $30 млн Юры Енакиевского, так и не дождавшись решений Украины

Зачем главе НКАУ Михаилу Льву “внештатный советник Путина”?
Банк «Альянс» — мыльный пузырь. Как доверчивые украинцы стали заложниками аферы олигархов
Владельцы Нибулона Алексей и Андрей Вадатурские: политические перебежчики загрязняют окружающую среду, захватывают земли и отжимают Николаевский порт

И рад бы соскочить, но увяз: стало известно, почему Малюська вынужден работать на «Юру Енакиевского»
Министр юстиции Малюська нарушает закон и помогает людям Януковича захватывать чужое имущество, - СМИ
ВВС: Поміряємось межигір’ями. Найкрутіші маєтки українських політиків

Комментарии:

comments powered by Disqus
18 апреля 2021 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.113688