АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -7°C
Днепр: -4°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -6°C
Львов: -5°C
Ужгород: -2°C
Луцк: -6°C
Ровно: -5°C

НБУ: переговори Rothschild з екс-власниками Приватбанку були безрезультатні

НБУ: переговори Rothschild з екс-власниками Приватбанку були безрезультатні
НБУ: переговори Rothschild з екс-власниками Приватбанку були безрезультатні

Заступник глави НБУ Катерина Рожкова в інтерв’ю для "Радио Вести" заявила, що переговори консорціуму компаній на чолі з Rothschild&Co з екс-власниками Приватбанку щодо реструктуризації кредитів, які Нацбанк вважає інсайдерськими, були безрезультатні.

«З банком працювали зовнішні консультанти. Вони працювали взагалі по питанню стратегії роботи з активами, в т.ч. вели переговори з [екс-]власниками. Результату немає. На сьогодні банк приступив до стягнення», - зазначила К. Рожкова.

Нагадаємо, в рамках процесу націоналізації Приватбанку передбачалося, що переговори Rothschild&Co з екс-власниками Приватбанку мали завершитися ще до 01 липня. Водночас вони затягнулися (на фоні того, що Приватбанк лише на початку травня публічно повідомив про намір підписати договір зі своїми консультантами щодо ведення вказаних переговорів).

За неофіційними даними Finbalance, серед чинників, які ускладнювали перемовини, була в т.ч. недостатня врегульованість правового статусу і повноважень Rothschild&Co (що послаблювало переговірні позиції цієї компанії та, відповідно, можливість виходу на те чи інше реальне рішення), а також відсутність консолідованої позиції держорганів щодо оцінки інсайдерських кредитів у портфелі Приватбанку (що зрештою "розмивало" сам предмет для перемовин).

Із грудня 2016 року глава НБУ Валерія Гонтарева неодноразово стверджувала, що 97-100% корпоративного портфелю Приватбанку – це інсайдерські позики. Водночас наприкінці серпня в.о. глави правління Приватбанку Галина Пахачук (до приходу в Приватбанк працювала в Мінфіні) публічно озвучувала вже оцінку 93-95%. Зменшення оцінок відбулося на фоні судових спорів Приватбанку з позичальниками, яких навряд чи можна вважати інсайдерами.

Наприкінці липня керуючий партнер Baker Tilly Ukraine Олександр Почкун у коментарідля Finbalance констатував, що «коли кажуть про 97-100% [інсайдерських позик у корпоративному портфелі банку, - ред.], то це судження». «Наскільки мені відомо, там до кінця не з’ясовано, яким чином ці компанії пов’язані з екс-власниками [банку, - ред.]. Це є певне судження, яке на сьогодні ще не є твердженням, обґрунтованим якимись документами», - зауважував аудитор.

Екс-член правління НБУ, екс-директор Генерального департаменту банківського нагляду НБУ Вадим Пушкарьов, коментуючи для Finbalance оцінки НБУ, не без нотки сарказму констатував, що «за правилом шести рук можна пов’язати всіх». Банкір закликав не спрощувати й не робити поспішні висновки щодо масштабів інсайдерського кредитування в Приватбанку на підставі, наприклад, лише тієї ж кореляції галузевої структури кредитного портфелю банку зі сферами економіки, де мають бізнес-інтереси колишні власники фінустанови (на що в інтерв’ю для Finbalance вказувала і Катерина Рожкова, - ред.).


Теги статьи: НБУНацбанкРожкова ЕкатеринаПриватбанк

Дата и время 08 октября 2017 г., 13:45     Просмотры Просмотров: 1232
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.117223