АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 0°C
Львов: -3°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -4°C
Ровно: -3°C

Розенблат не зміг захистити в апеляційному суді свою честь і гідність

Розенблат не зміг захистити в апеляційному суді свою честь і гідність
Розенблат не зміг захистити в апеляційному суді свою честь і гідність

Апеляційний суд Житомирської області скасував рішення суду першої інстанції, який зобов’язав юристку з Житомира Наталію Циганчук спростувати недостовірну інформацію стосовно народного депутата Борислава Розенблата.

Про це свідчить ухвала суду від 19 вересня.

Розенблат потягнув до суду Циганчук за те, що вона у березні 2016 року під час включення в прямий ефір шоу «Шустер Life» заявила: нардеп має у власності 92 га земель в селі Лопатичі, де особисто видобуває бурштин. А його зареєстрований у парламенті законопроект буцімто зроблений під особисті інтереси, а не на користь державної політики та наповнення бюджету шляхом узаконення видобутку бурштину.

Рішенням Андрушівського районного суду Житомирської області від 2 листопада 2016 року позов нардепа було задоволено частково.

По-перше, Циганчук протягом місяця мала спростувати озвучену інформацію. По-друге, з неї присуджено стягнути на користь Розенблата 1 тис. грн моральної шкоди (у позовній заяві обранець вимагав 100 тис. грн на відшкодування моральної шкоди, судових витрат та витрат з оплати за надану правову допомогу — Главком).

Це рішення Наталія Циганчук оскаржила в апеляції. У скарзі вона пояснила, що її висловлювання в ефірі шоу «Шустер Life» були направлені не на приниження честі, гідності чи ділової репутації Розенблата, а є оціночними судженнями, вираженням суб’єктивної думки та надання критичної оцінки певним фактам та недолікам.

Зокрема, у своєму виступі вона використала інформацію, отриману від громадської ради при Житомирській обласній державній адміністрації, депутатів Олевської територіальної громади та з газетної публікації, де зазначено, що нардеп має земельні ділянки на території Лопатицької сільської ради Олевського району, які оформлені на підставних людей.

Апеляційний суд Житомирської області дійшов висновків, що політик Борислав Розенблат підпадає під дію Декларації про свободу політичних дебатів у засобах масової інформації, схваленої 12 лютого 2004 року на 872-му засіданні Комітету Міністрів Ради Європи, а також рекомендації, що містяться у Резолюції 1165 (1998) Парламентської Асамблеї Ради Європи про право на недоторканість приватного життя.

«Позивач по справі є народним депутатом України, тобто публічною особою у розумінні Резолюції 1165 (1998) Парламентської Асамблеї Ради Європи про право на недоторканість приватного життя. Відтак, він є відкритим для суворої критики і пильного нагляду громадськості і відповідно межа допустимої критики щодо нього є значно ширшою», — зазначено в ухвалі суду.

Водночас апеляційна інстанція наголосила, що суд першої інстанції не надав належної оцінки встановленим обставинам та наявним доказам у справі і помилково ухвалив рішення про часткове задоволення позову.


Теги статьи: депутатЦиганчук НаталіяСудЖитомирРозенблат Борислав

Дата и время 08 октября 2017 г., 16:19     Просмотры Просмотров: 1444
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Польша делает шаг к деэскалации конфликта с Украиной. Хватит ли ума сделать шаг навстречу?
Суд продлил арест пятерым подозреваемым в убийстве ветерана АТО Виталия Олешко
Суд арестовал счета "Запорожьеоблэнерго" для взыскания задолженности за электроэнергию перед "Энергорынком"

Суд відмовився пояснювати НАБУ, як закрити справу Злочевського
После суда по делу Труханова женщины устроили драку
Суд обязал провайдера "Ланет" вернуть абонентам телеканал NewsOne

НАБУ обязали открыть уголовное дело в отношении Гриневич
Суд обязал НАБУ открыть еще одно дело против Гройсмана
Суд отменил решение Львовского облсовета о моратории на русскоязычный культурный продукт

В Украине расторгнутый договор могут признать недействительным – Верховный суд
На Рівненщині екс-начальника поліції виправдали від «кришування» бурштинокопачів
Битвы коммунальных рейдеров за ЖК «Ультра» в харьковских судах

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.078057