АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -14°C
Харьков: -10°C
Днепр: -11°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -10°C
Львов: -5°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Стало відомо, кому депутати пропонують заборонити виїзд до Росії

Стало відомо, кому депутати пропонують заборонити виїзд до Росії
Стало відомо, кому депутати пропонують заборонити виїзд до Росії

Депутати Верховної Ради України пропонують тимчасово обмежити виїзд до Росії громадян України, які є державними службовцями, високопосадовцями та політиками, а також відправляти Кабінет міністрів України у відставку за порушення обмежень з боку міністрів. 

Це передбачається зареєстрованим сьогодні у ВР проектом Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження тимчасового обмеження права громадян України на виїзд з України до держави-агресора) (№7187), – повідомляє УНІАН.

Його авторами є народні депутати від “Блоку Петра Порошенка” Андрій Немировський, Андрій Шинькович та позафракційний депутат Андрій Денисенко.

Законопроект “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України” встановлює, що виїзд з України громадянина України, який є державним службовцем (крім працівників дипломатичних служб, або виїзд з метою невідкладного медичного лікування, або участі в похованні близького родича, що підтверджено відповідними документами), особою, зазначеною в пунктах 1 – 7, 9 – 11, 11-1, 11-2 – 13 частини третьої статті 3 Закону України “Про державну службу”, до держави-агресора тимчасово обмежується.

У цих пунктах йдеться про президента України; главу Адміністрації президента України та його заступників, постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим та його заступників; членів Кабінету міністрів України, перших заступників та заступників міністрів; голову та членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голову та членів Антимонопольного комітету України, голову та членів Національного агентства з питань запобігання корупції, голову та членів Рахункової палати, голову та членів Центральної виборчої комісії, голів та членів інших державних колегіальних органів.

Крім того, йдеться про Секретаря Ради національної безпеки і оборони України та його заступників; голову Державного комітету телебачення і радіомовлення України та його заступників, голову Фонду державного майна України та його заступників; народних депутатів України.

Також це службовці Національного банку України; депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, голова Ради міністрів Автономної Республіки Крим та його заступники, міністри Автономної Республіки Крим; депутати місцевих рад, посадові особи місцевого самоврядування; судді Конституційного Суду України. Ідеться також про постійного представника Кабміну у Конституційному Суді України; суддів та прокурорів.

Пропонується, в разі порушення особою встановленого законом тимчасового обмеження щодо права громадян України на виїзд з України до держави-агресора, накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.

Серед іншого, у Закон України “Про Кабінет Міністрів України” законопроектом визначається, що відставка Кабінету міністрів України настає внаслідок порушення членом уряду обмеження, передбаченого Законом України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”.

Також встановлюється, що член Кабміну, який порушив обмеження, передбачене цим законом, підлягає звільненню з посади Верховною Радою України. Вона має розглядати питання про звільнення урядовця не пізніше ніж на 10-й день після порушення ним відповідного обмеження, якщо воно відбулось під час чергової сесії ВР, і не пізніше першого пленарного тижня наступної чергової сесії, якщо таке порушення відбулось у міжсесійний період.

У Законі “Про державну службу” встановлюється, що порушення обмеження, передбаченого Законом України “Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України”, є дисциплінарним проступком.

Відповідне порушення, відповідно до законопроекту, є і підставою для припинення державної служби у зв’язку із втратою права на державну службу або його обмеженням.

Законопроектом також вносяться зміни і до Законів України “Про Антимонопольний комітет України”, “Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”, “Про Раду національної безпеки і оборони України”, “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про Центральну виборчу комісію”, “Про запобігання корупції”, “Про Рахункову палату”.

Раніше повідомлялося, що юридичне управління Служби безпеки України підготувало проект закону про введення обмежень на відвідування російської Федерації для політиків, чиновників, представників органів місцевого самоуправління та громадським діячам.


Теги статьи: Верховна радаКабмінУкраїнаРосія

Дата и время 10 октября 2017 г., 14:09     Просмотры Просмотров: 1040
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

В Україні з’являться нові сервіси для безготівкових операцій
Верховная Рада приняла закон о переходе религиозных общин в УПЦ
Грип в Україні: епідпоріг перевищений у чотирьох областях

Парубий с ушками под песню Адель: Парасюк присоединился к популярному флешмобу
Надія Савченко відсудила зарплату в 450 тисяч
У перший день роботи після канікул Рада була напівпорожня

Росія перекинула до Криму підрозділ зенітного ракетно-гарматного комплексу
Вбивство мера Ґданська. Польща зайшла у глухий кут
Проросійські медіа в Україні продовжують інформаційну атаку проти європейської інтеграції

Черниш, Тука та Тимчук маніпулюють обсягами вивезеного українського вугілля, – Снєгирьов
“ДНР” визнали у Росії”: реакція мережі
Потенційним зрадникам з доступом до секретної інформації даватимуть надбавку до 60%

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.072331