АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -9°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -13°C
Сумы: -9°C
Львов: -7°C
Ужгород: -5°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Чому гуде Бориспіль. Головний аеропорт країни перенесуть у село?

Чому гуде Бориспіль. Головний аеропорт країни перенесуть у село?
Чому гуде Бориспіль. Головний аеропорт країни перенесуть у село?

Конфлікт за сотні мільйонів податків «Борисполя» вилився на вулицю

Сьогодні, 10 жовтня, більше 500 мешканців Борисполя вийшли на Європейську площу свого міста під стіни райдержадміністрації. Причина: спроба перереєстрації державного підприємства «Міжнародний аеропорт «Бориспіль». Стратегічне підприємство, крупний платник податків, яке сорок років було приписане до міста, хочуть приписати до села Гора. Боротьбу за фінансові надходження аеропорту наразі ведуть міська та районна влада: за кожною стороною бовваніють патрони зі столиці. Районне начальство підтримують губернатор Горган та його покровителі на Банковій, міську – підконтрольне «Батьківщині» керівництво облради, яка і веде відкриту війну з президентською вертикаллю.

Конфлікт у стосунках міста обласного значення Бориспіль та Бориспільської райдержадміністрації учора на публіку виніс мер Борисполя Анатолій Федорчук. Разом із головами фракцій міськради та лідерами місцевих політичних організацій він звернувся до громади. За його даними, райдержадміністрація 10 жовтня намагатиметься перереєструвати державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» у село Гора, в результаті чого, за словами мера, місто втратить понад 100 млн гривень.

Гендиректор аеропорту «Бориспіль» Павло Рябікін підтвердив «Главкому» такий порядок цифр. «Аеропорт «Бориспіль» є одним із найбільших платників податків України. Велика частина податків, які ми сплачуємо, перераховуються до місцевих бюджетів. Зокрема, це кошти, які повинні спрямовуватися на соціально-економічний розвиток регіону, в якому фактично розташоване підприємство - будівництво доріг, шкіл, дитячих садків, лікарень тощо. Протягом 2014-2017 років ми перерахували більше 250 млн податків до місцевих бюджетів, з них тільки за 9 місяців 2017 року було перераховано близько 80 млн. грн. Щорічно збільшуючи чистий прибуток підприємства, ми збільшуємо відповідно суму відрахувань до державного та місцевих бюджетів», - зазначив він.

За словами ж мера Борисполя, голова Бориспільської райдержадміністрації Олександр Туренко «з перших днів його діяльності» поклав око на ці суми. «Ним робляться спроби рейдерського захоплення аеропорту «Бориспіль», що призведе до загрози подальшої життєдіяльності міста», - скаржиться мер, який боїться, що бюджет міста тепер обміліє.

«Над Борисполем зависла реальна загроза призупинення фінансування і розвитку нашого міста, будівництва, школи, дитсадків, доріг та об’їзних шляхів, покращення благоустрою наших домівок і зарплат медиків, вчителів і працівників комунальних підприємств, - зазначив вчора секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок. - Рейдери з адміністрації намагаються віджати... аеропорт «Бориспіль», який побудований руками наших містян... Прошу і звертаюсь до усіх патріотів та активістів Борисполя - 10 жовтня... прибути під стіни Бориспільської РДА та винести з кабінету ворогів нашого міста, які намагаються шантажем і погрозами перереєструвати аеропорт «Бориспіль» в село Гора».

Сьогодні люди не тільки вийшли під райадмінісрацію, але й зносили туди шини. Прямо під стінами адмінбудівлі проходило і позачергове засідання сесії міськради. Головними питаннями поряду денного стали: незаконна перереєстрація аеропорту «Бориспіль», який більше 40 років підпорядковувся місту Бориспіль»; звернення про недовіру Олександру Туренку.

«42 роки тому місто і район були розділені, для них були встановлені державою правила. Але Туренко вирішив це змінити. Через перереєстрацію місто втратить 100 мільйонів», - звертався до громади, яка зібралась під стінами адміністраціх, мер Борисполя Анатолій Федорчук. Громада ж вимагала відповідей вже від очільника райдержадміністрації.

Проте керівник району, якому не підпорядковується місто, виходити до натовпу не поспішав.

Частина людей, що вийшли на протест, рушили до кабінету Туренка. Та знайшли там, як засвідчили стріми місцевих ЗМІ, спочатку лише 28 пляшок коньяку.

Врешті, людям вдалося знайти у будівлі і голову райдержаміністрації Олександра Туренка та фактично змусити його вийти на вулицю і прокоментувати процес перереєстрації аеропорту.

Павло Рябікін

Павло Рябікін

«Генеральний директор «Борисполя» (Павло Рябікін. - «Главком») сказав мені, що не може вирішити жодного питання в райдержадміністрації, - звернувся до Туренка мер Борисполя Федорчук. - Бо Туренко поставив ультиматум: або аеропорт перереєстровується в село Гора, або з їхнього боку не буде жодної печатки чи підпису».

Місцеві депутати звинуватили Туренка в тому, що він разом із своїм заступником Сергієм Білецьким забрали у головного архітектора печатку і відмовляються погодити генеральний план аеропорту «Бориспіль». «Голова району при всіх шантажував керівництво аеропорту, говорив, що він не погодить генеральний план розвитку підприємства. Забрав навіть печатку у відділу містобудування і архітектури, - зазначив у розмові з «Главкомом» Ярослав Годунок. - Це корупція. Як це: він забрав печатку, вона лежить у нього в кабінеті і він нею користується? Безумовно, не безкоштовно. 300 доларів печатка!».

Факт передачі печатки архітектора і знаходження її у себе Туренко визнав, зазначивши, що зараз «головний архітектор ставить підпис, потім все перевіряється і ставиться печатка».

Та у відповідь на звинувачення про спроби перереєструвати аеропорт відповідав лише, що не має до того ніякого відношення. «Я не можу нічого ні в кого забрати, не займаюся перереєстрацією. Я що, видавав якийсь документ? Земельний податок аеропорт сплачує в Мартусівку (село в Бориспільському районі. - «Главком»), в Гору. Але як усі крупні платники податків зареєстрований в Києві. Екологічний податок? Район податок не отримує», - виправдовувався голова райдержадміністрації перед людьми.

Історія так і не скінчилась сьогодні. «Голова районної адміністрації та його заступник втекли», - повідомив «Главкому» депутат міської ради Ярослав Годунок. А депутати та активісти наразі збираються їхати до аеропорту «Бориспіль» - щоб поговорити із керівником, який, за даними «Главкома», щоправда, зараз знаходиться у відрядженні.

«А до кого їхати? До райдержаміністрації? Вона відмежувалась, там кажуть, що перереєстрацією займається аеропорт. От ми і поїдемо в аеропорт, - розповів «Главкому» депутат міськради. - З моменту існування аеропорту «Бориспіль» він у нас, гази газують у нас, злітна смуга у нас, фекалії, вибачте, течуть до нас, а ми повинні віддати його селу Гора. З яких-таких підстав? От і плануємо їхати до аеропорту «Бориспіль», щоб вимагати від його керівництва не перереєстровувати, не виконувати злочинні вказівки голови району».

Фото: facebook.com/profile.php?id=100007742268004


Теги статьи: Туренко АлександрПодаткиРябикинФедорчук АнатолийБориспільаеропорт БориспільКонфлікт

Дата и время 10 октября 2017 г., 19:28     Просмотры Просмотров: 2929
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.052756