АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 31°C
Харьков: 31°C
Днепр: 29°C
Одесса: 30°C
Чернигов: 31°C
Сумы: 31°C
Львов: 29°C
Ужгород: 32°C
Луцк: 29°C
Ровно: 29°C

Реформа ЖКГ: на які хитрощі йдуть старі ЖРЕПи заради грошей

Реформа ЖКГ: на які хитрощі йдуть старі ЖРЕПи заради грошей
Реформа ЖКГ: на які хитрощі йдуть старі ЖРЕПи заради грошей

У липні 2017 року виповнилося два роки, як в Україні діє закон "Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку", покликаний поліпшити надання комунальних послуг. Втім, не все так райдужно виявилося на практиці.

Мешканці столичної Оболоні, Які ризикнули скористатися реформою, в коментарі УНН розповіли як нелегко насправді позбутися від кабали старих ЖРЕПів і укласти договори з новими керуючими компаніями.

Будинки, в яких живуть ці люди, побудовані більше 10 років тому і належать до мікрорайону 3А. Відразу по закінченню будівництва забудовник передав їх на обслуговування "Експлуатаційної компанії". Але її господарська діяльність виявилася провальною і в 2012 році вона була прийнята в процедуру банкрутства, а після - в процедуру санації.

І новий закон про власність в багатоквартирному будинку став для цих мешканців одночасно і можливістю, і надією. Адже, тепер вони могли самостійно вибрати форму управління своїм будинком (ОСББ або керуюча компанія), а також вибрати між компаніями, як державними так і приватними, що пропонують свої послуги з управління багатоквартирними будинками.

Для переходу від старої компанії до нової необхідно пройти непросту процедуру: провести збори мешканців, більшістю голосів вибрати управителя, затвердити умови договору, перелік і вартість послуг, що надаються. Після всього цього необхідно провести письмове опитування мешканців, які не були присутні на зборах і безпосередньо укласти договір з новим управителем. Потім, стара обслуговуюча компанія зобов’язана передати будинок на обслуговування нового управителя разом з усіма актами прийому-передачі та технічною документацією.

C моменту вступу в силу закону про управління багатоквартирними будинками, в мікрорайоні 3А столичної Оболоні було створено 5 ОСББ та одна керуюча компанія "Затишний будинок", яка обслуговує 5 будинків.

Однак процес передачі будинків, як розповідають мешканці мікрорайону, перетворився для них на справжнє пекло.

Наприклад, три корпуси за адресою пр. Героїв Сталінграда, 10А були передані на обслуговування ново створеному ОСББ ще в 2016 році. Але до сих пір люди не можуть забрати з "Експлуатаційної компанії" всі необхідні для обслуговування будинку документи.

"Ця компанія до цього дня обслуговує близько 10 будинків і всіляко перешкоджає створенню ОСББ, аж до всякого шахрайства. Вони поширювали свої квитанції ще рік після створення ОСББ, щоб їм платили гроші. Контейнери у нас за рік 3 штуки вкрали. Ми поставили відеокамери і вирахували , що їх вкрала машина, яка обслуговує "Експлуатаційну компанію". Мародерство і злодійство. І держава нам не допомагає. Вони нам не віддавали щитові, нам доводилося зрізати замки. Ми досі не можемо укласти договір з "Київенерго" через те, що вони не віддають паспорт будинку та документи на прибудинкову територію", - розповів Костянтин Терьохін, представник ОСББ "Гармонія".

Мешканці будинку за адресою вул. Героїв Сталінграда 6 передачу свого будинку нової компанії і зовсім називають справжньою агонією. Вони стверджують, що після 10 років незадовільного обслуговування будинку компанією "Експлуатаційна компанія", в повній відповідності з Законом України №417 співвласниками квартир були проведені загальні збори, обрані особи, уповноважені від імені власників квартир будинку підписати договір з обраною компанією, а також затверджені тарифи на обслуговування. Більшістю голосів Керуючою компанією вони вибрали "Затишний будинок". Відповідний договір на обслуговування будинку та прибудинкової території був підписаний в липні 2017 року. Через кілька днів був підписаний відповідний тристоронній акт прийому передачі будинку і технічної документації між ТОВ "Експлуатаційна компанія", уповноваженими загальними зборами представниками власників квартир будинку і ТОВ "Затишний будинок". Але проблеми мешканців будинку на цьому не закінчилися ...

У серпні та вересні мешканці будинку продовжили отримувати від "Експлуатаційної компанії" платіжки на оплату комунальних послуг, що супроводжуються різними погрозами. За словами мешканців, виникла ситуація, коли будинок обслуговує компанія "Затишний будинок", розраховується зі сторонніми постачальниками послуг (вивіз сміття, прибирання території, обслуговування комунікацій і ліфтів, освітлення парадних, інші), а гроші за це збирає "Експлуатаційна компанія".

При цьому не всі мешканці багатоповерхівки розуміють що відбувається насправді і продовжують перераховувати гроші "Експлуатаційної компанії", формуючи тим самим собі борг і штрафні санкції перед тією компанією (Затишний будинок), з якої реально підписаний договір, і яка надає мешканцям будинку послуги в відповідно до цього договору.

За фактом незаконного отримання "Експлуатаційної компанією" грошових коштів з мешканців будинку відкрито кримінальне провадження №12017100050009033 Дата внесення в ЕРДР 27.09.17 Заявником проти старого керівника виступив один із власників багатоквартирного будинку 6 по Героїв Сталінграда Андрейс., Який проживає там з моменту здачі будинку в експлуатацію .

"Статут за десять років від свавілля Експлуатаційної компанії, Ми з членами ініціативної групи будинку провели величезну роботу: організували та провели збори мешканців будинку, більшістю голосів обрали керуючу компанію" Затишний будинок "і затвердили тариф на обслуговування будинку, зібрали необхідні підписи, підписали Договір з затишною домівкою. з серпня цього року у нас діє договір з новою компанією, що управляє, якою повинні були передати всі документи по обслуговуванню будинку.

Що відбувається зі старим ЖЕКом? Він розуміє, що від нього йде істотне джерело дармових коштів (субпідрядникам послуг компанія перестала платити більше двох місяців тому). Для розуміння "шкурного інтересу", щомісячні платежі мешканців будинку за утримання прибудинкової території - це більше трьохсот тисяч гривень. І зрозуміло, що ці гроші цікаві в тому числі шахраям і нечесним на руку елементам.

Стара "Експлуатаційна компанія" розуміє, що будинок від нього пішов і все одно продовжує роздавати платіжки на папері і по електронній пошті. І більш того, коли люди телефонують і запитують: "Як так? Які платіжки, якщо ми пішли?"

Старий директор сипле загрози, каже, що якщо не буде оплат, він нам вимкне ліфти, відключить світло в парадних, влаштує сміттєвий апокаліпсис. Уявіть собі паніку молодої мами, яка щодня виходить на вулицю з коляскою, яку повідомляють, що в разі несплати старої експлуатаційної компанії, завтра вона буде ходити на десятий поверх з коляскою пішки, а не їздити на ліфті ...

У підсумку, ті люди, які не перевіряють на кого зараз договори обслуговування ліфтів, вірять цій "Експлуатаційної компанії" і продовжують їй платити. Те, є людей просто обманюють і погрозами змушують платити гроші старої компанії. На мою думку - це явний факт порушення Закону керівництвом Експлуатаційної компанії і спроба шахрайським шляхом заволодіти коштами мешканців будинку, про що мною і було зроблено відповідну заяву в Поліцію і Прокуратуру Оболонського району міста Києва ", - розповів він.

Він також повідомив, що за даним фактом він звернувся із заявою в поліцію, районний суд і прокуратуру.

"Я написав заяву в поліцію. Поліція його прийняла, але нічого не зробила у встановлені строки. Мене навіть ніхто не опитував. Тому довелося піти в суд. У нас вже є рішення суду, яке зобов’язує поліцію Оболонського району внести відповідну інформацію до Єдиного реєстру досудового розслідування. Справу відкрито проти посадових осіб "Експлуатаційної компанії", яка займається фактичним обкраданням людей (шахрайство відповідно до статті 190 КПК України).

За моїми даними, отриманих шляхом опитування мешканців, до 30% мешканців могли заплатити за старими реквізитами. Таким чином кілька сотень тисяч гривень шахрайським шляхом могли потрапити в чужі руки. Наскільки мені відомо Експлуатаційна компанія кілька місяців не платить ніяким підрядникам, а просто збирають гроші. Вони не платять ні за світло, ні за вивезення сміття, тому що це все робить вже нова компанія, а гроші намагається отримати - стара. Склалася така ситуація, що сусіди будинків, розташованих по сусідству, які поки ще обслуговується в Експлуатаційної Компанії, змушені виносити сміття в наші баки ", - підкреслив мешканець столичної Оболоні.

Як уточнили в правоохоронних органах, кримінальне провадження відкрито за ч.1 ст. 190 Кримінального кодексу України - шахрайство. Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. Якщо ж слідство встановить попередню змову службових осіб "Експлуатаційної компанії", то в такому випадку їм може загрожувати до трьох років позбавлення волі.

Джерело: УНН

Теги статьи: КиївОболоньРеформаЖЕКОСББ

Дата и время 13 октября 2017 г., 18:12     Просмотры Просмотров: 2385
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Як шкодить Україні родина Никорак від Буковини до Києва? Частина 2
Відома київська рейдерша Тісовська продовжує захоплення квартир на Оболонській набережній
Суд відмовив у переведенні злодія в законі "Умки" з ІТТ до "одиночки" Лук’янівського СІЗО

Суд сказував претензії ДПС до птахофабрики Косюка на 400 млн грн
У Києві "камікадзе" на самокаті виїхав на жваве перехрестя на червоне світло
Стали відомі останні подробиці про будівництво метро на Виноградар у Києві

Очевидці кажуть, що в ДТП потрапила зірка реаліті-шоу Вікторія Маремуха
Нардеп Холодов приховує мільйони через несплату податків
“Замінування” метро в Києві: повідомили про вибухівку на ще одній станції

П’яний експрокурор ганяв нічним Києвом і погрожував патрульним
У Києві патрульні зупинили кортеж Суркіса, який мчав зустрічкою
Альфа-банк відсудив у Толмачова і "ТММ" 7 млн євро

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Нужно ли посадить Медведчука?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.03885