АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -1°C
Ровно: 0°C

Українці, які лікувалися в державних лікарнях та платили за це гроші, мають право на відшкодування матеріальних та моральних збитків, — Богомолець

Українці, які лікувалися в державних лікарнях та платили за це гроші, мають право на відшкодування матеріальних та моральних збитків, — Богомолець
Українці, які лікувалися в державних лікарнях та платили за це гроші, мають право на відшкодування матеріальних та моральних збитків, — Богомолець

Українці можуть отримати від МОЗ багатомільярдні компенсації

Кожен громадянин, який проходив лікування в державних лікарнях та платив за це гроші – тепер може вимагати повної компенсації за витрачені кошти на цілком законних підставах.

Цікаві данні соціологічного дослідження опублікував благодійний фонд «Пацієнти України»: з’ясувалося, що 97% опитаних сплачували власні гроші в процесі лікування.

Саме цими даними оперують лобісти МОЗ, коли говорять, що впровадження платної медицини в України лише закріпить та легалізує існуючий стан речей. Мовляв, держава не виділяє достатньо коштів на медицину і пацієнти вимушені платити за лікування самостійно.

Але, якщо подивитися глибше, вимальовується дуже цікава картина, яка може призвести до виплат громадянам багатомільярдних компенсацій.

За даними того ж соцопитування виявилося, що 75% цих пацієнтів не платили гроші медикам, а лише оплачували вартість ліків та медичних виробів. І це при тому, що держава профінансувала закупівлю ліків та медпрепаратів як в минулому, так і в поточному році.

Гроші виділили, а ліки для громадян не надійшли. І люди були вимушені купувати все за власні кошти.

Як це трапилося? Дуже просто. Виділені в минулому році на закупівлю ліків 4 мільярди гривень були виведені за кордон, і з того часу до регіонів було поставлено ліків лише на половину цієї суми.

В цьому році на виділені 6 мільярдів гривень МОЗ не спромігся закупити ліків на жодну копійку. Через злочинну бездіяльність МОЗ люди продавали останнє, щоб купити ліки своїм близьким. І тепер вони мають право на відшкодування не тільки матеріальних, але й моральних збитків.

Нехитра арифметика показує нам, що через такі дії МОЗ в минулому році українці безпідставно сплатили за ліки з власних кишень 2 мільярди гривень, а в цьому – вже 6 мільярдів. І це при тому, що держава вже оплатила за них вартість всіх медпрепаратів.

Тепер українці мають всі підстави вимагати від МОЗ компенсації витрат з тих грошей, які лежать на рахунках і не витрачаються на потреби людей в медикаментах.

Злочинна бездіяльність МОЗ нанесла збитків простим людям, державі, призвела до дефіциту сироваток та вакцин і викликала тисячі смертей. Хто за це відповість?

Ольга Богомолець


Теги статьи: МедициналікарняУкраїнціБогомолецьМОЗ

Дата и время 15 октября 2017 г., 20:55     Просмотры Просмотров: 2502
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Студенты ОНМедУ с плакатами и венками требуют отставки Супрун и Линчевского
В Винницкой области от кори умер младенец, еще один ребенок в тяжелом состоянии
В Украине появится две скорые помощи: что нужно знать

Кровь украинцев продадут за границу? Страна оказалась под угрозой
В Украине рентген, УЗИ и часть анализов станут бесплатными: что известно
Стало известно, когда в Украине будет пик эпидемии гриппа

В Минздраве рассказали о лицензировании врачей и их ответственности
Супрун разъяснила, должен ли семейный врач приходить по вызову на дом к пациенту
У Польщі українця звинуватили у відмиванні грошей. Йому загрожує 10 років в’язниці

Уряд порахував: дитині до 6 років — 1,5 тис грн, а голові «Нафтогазу — більше 2 млн грн
Братья Владимир и Герман Фисталь: мафиозные войны за почки смертельно больных
Пьяная компания напала в Херсоне на врача “скорой помощи”

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.087089