АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 20°C
Днепр: 22°C
Одесса: 20°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 19°C
Львов: 17°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 19°C
Ровно: 19°C

За указом Януковича: чому Павловський опинився на волі

За указом Януковича: чому Павловський опинився на волі
За указом Януковича: чому Павловський опинився на волі

НАБУ треба віддати належне: затримавши Павловського, воно зробило неможливе. Досі жодна слідча установа не наважалася посягнути на цю священну корову Міноборони, хоча корупційні скандали стрясають оборонну сферу вже не перший рік. 

Однак суд, як відомо, випустив заступника міністра з-під арешту. І найогидніше у цьому те, що з юридичної точки зору суддя мав рацію: чинне Положення про Міністерство оборони України дійсно не містить чітко зазначених меж відповідальності, яку заступник міністра має нести щодо тих чи інших своїх дій у сфері державних закупівель. 

Власне, якщо говорити про відповідальність, то Положення не містить таких норм взагалі. І це не дивно: цей документ був створений ще у 2011 році, за президентства Януковича, який через два роки вніс у нього ще й додаткові зміни указом «Про Положення про Міністерство оборони України та Положення про Генеральний штаб Збройних Сил України» від 02.09.2013. І перша, і друга редакції документу слугували одній меті: забезпечити поплічникам Януковича можливість безкарно розкрадати та розвалювати українську армію. 

То ж не дивно, що Положення про Міністерство оборони, затверджене Януковичем та підписане Льовочкіним, у юридичному сенсі вийшло настільки недолугим. Повторюся: метою його авторів було не забезпечення законності, а захист беззаконня. Насправді ж набагато більше дивує те, що Міністерство оборони і досі користується цим документом. Тобто, живе за законами президента-злочинця, який втік на територію країни-агресора. Навіть після початку російської агресії Положення не було унормовано, у тому числі, із законодавчими документами АТО – хоча це перше, що наша верхівка мала б з ним зробити, принаймні, хоча б з поваги до українських воїнів, які гинуть на Донбасі. 

І тут виникає доцільне питання: чому ніхто з керівництва Міноборони досі не стурбувався цією проблемою, яка є коренем усіх корупційних скандалів і у міністерстві, і у Генштабі? Зрозуміло, що від Полторака чекати такої ініціативи було б досить наївно – врешті-решт, він емведешник, а не кадровий військовий. Однак у Міноборони є держсекретар Олександр Дублян – який як раз є професійним військовим і посада якого сама по собі передбачає розбудову ефективних механізмів функціонування міністерства. 

Утім, навіть генерал-полковник Дублян чомусь мовчазно погодився з тим, що для Міністерства оборони країни, яка веде війну з агресором, абсолютно нормально жити за основоположним документом, підписаним президентом-зрадником. 

Власне, і чинність цього Положення, і дивна байдужість міністерського керівництва означають лише одне: корупційна машина, запущена ще Януковичем, продовжує працювати. І поки вона працює, жодний розкрадач військових коштів не понесе за свої злочини жодної відповідальності.

Олег Ворошиловський


Теги статьи: Корупція в арміїкорупціонериКорупціяМіноборониНАБУПавловский Игорь

Дата и время 23 октября 2017 г., 18:49     Просмотры Просмотров: 1092
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«Тотально врать и воровать — вот мировоззрение Порошенко и Ко», - Гнап
Порошенко рассказал, когда завершится формирование Антикоррупционного суда
НАБУ пыталось получить от Скаленко недостоверные показания против Мартыненко, - адвокат

Стало известно, когда состоится рассмотрение дела в отношении Розенблатта и Полякова
ТЭЦ Дубневичей осталась под арестом по делу НАБУ
На Прикарпатті депутат-хабарник намагався втекти під час затримання

НАБУ продолжает фальсифицировать "дело Мартыненко" уже после передачи его в суд - адвокат
Члени КДКА Київської області організували корупційну схему отримання свідоцтва адвоката, - військова прокуратура
Миллионная взятка: НАБУ завершило следствие по делу коррумпированного сотрудника СБУ

Братья-нардепы Дубневичи пытаются снять арест со своих ТЭЦ
Задержан еще один подельник Мартыненко
Дайте мне еще один шанс: в метро Киева появилась новая "реклама" Сытника

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.080532